2015’in çığır açan akıllı telefonları

2015’in çığır açan akıllı telefonları

Akıllı telefonların yalnızca on yıldan biraz fazla bir süredir hayatımızda olduğuna inanmak güç. Yaşantımızın o kadar ayrılmaz bir parçası haline geldiler ki onların olmadığı bir dünya hayal etmek zor.

İşte bu sebeple her yıl akıllı telefon piyasasının rakip firmaları arasında, gelecek döneme damgasını vuracak akıllı telefonları üretmek için kıyasıya bir yarış yaşanıyor. Burada gelecek birkaç modelden bir seçki bulabilirsiniz.

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6

Samsung, oldukça sıkışmış olan piyasayı açması umulan yepyeni model bir akıllı telefonla, geçen yıl sonunda düşen kar oranlarını yeniden yükseltmek istiyor. İşte burada Galaxy S6 devreye giriyor.

İlk duyumlara göre telefonun özellikleri arasında yüksek çözünürlüklü bir ekran, geliştirilmiş bir parmak izi tarayıcı ve tamamen yeniden tasarlanmış bir işlemci bulunuyor; tüm bunlar ise şık, yuvarlak kenarlı bir metal kasada yer alacak. Her şey telefonun Eylül 2015’te piyasaya sürülmesiyle ortaya çıkacak.

HTC Hima

HTC Hima

HTC, uzmanlardan beğeni toplayan HTC One M8’i, ismi daha zarif olan HTC Hima ile geliştirmeye çalışıyor. Bu marka değişikliği, 5 inç’lik süper HD görüntü, 13 megapiksellik bir ön kamera, 20 megapiksellik bir arka kamera ve çok şık bir 7 mm’lik kasa gibi harika özelliklere dikkat çekme amacı taşıyor.

Sony Xperia Z4

Sony Xperia Z4

Önümüzdeki bahar aylarında piyasaya çıkacaklar arasında yeni Sony Xperia da bulunuyor. Söylenenlere göre Z4, 2015‘te standard haline gelmiş olan 3 GB’lık bir RAM yanında çok beğenilen Snapdragon 810 işlemci kullanarak geliştiriliyor. Yoğun grafikli mobil oyunlar oynayanlar için, hatta hassasiyet ve yüksek hızın son derece önemli olduğu canlı bahis sitelerinde sunulan harika ödüllere akıllı telefonlarını kullanarak göz atanlar için, arttırılan performans büyük ölçüde faydalı olacak.

LG G Flex 2

LG G Flex 2

LG, şık yuvarlak dışyüzüyle orijinal Flex telefonunu piyasaya sürdüğünde şüphesiz dünyanın ilgisini çekti. Birçok kişi de, yeni yıl için bu modelin geliştirileceğini duymaktan memnun oldu. Yeni özellikler arasında 13 megapiksel kamerasındaki lazerli otomatik odaklama, “kendi kendini düzelten” kaplama ve pil ömrünü uzatan daha küçük bir tasarım bulunuyor.

iPhone 7/6s

iPhone 6s

Ve bunların yanında herkesin beklediği bir telefon var: yeni iPhone. Söylentiler hala çok muğlak, ama ilk göstergelere göre Apple‘ın yeni modeli 6s olacak ve muhtemelen 2015’in sonbahar aylarında piyasaya sürülecek.

Bunun ötesinde sadece spekülasyonlar ortaya atılıyor ve iddia edilenlere göre özellikleri arasında DSLR çekimlerinin benzerini yapabilecek kapasitede çift lensli bir kamera sistemi bulunuyor, başka göşlere göreyse telefonun kablosuz şarj olabileceği tahmin ediliyor.

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
Bu yazıyı paylaşın:
Yazar:
Sponsorlu İçerik

Bağlantıda kalalım

Mail adresinizi bırakın, sizi son yazılarımdan haberdar edeyim. Söz, spam olmayacak :)

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;