5 saniyede çekilen 3,5 dakikalık müzik klibi

5 saniyede çekilen 3,5 dakikalık müzik klibi

5 saniyede çekilen 3,5 dakikalık müzik klibi 59

Ülkemizdeki müzik kliplerinin ne badireler atlatılarak çekildiğini biliyorsunuz. Mutlaka şarkıyı söyleyen kişi klipte oynamalı ve saçma sapan triplere girmeli. Aksini çeken birkaç kişi oldu, ama çok tutunamadığını anlayınca eski şekline geri döndü.

Bizdeki bu anlayışa karşı olarak sanatsal eser çıkaran yabancıların seslendirdikleri kliplerinde pek rol almaması benim en çok hoşuma giden durumlardan bir tanesi. Tabi bu kliplerde olay nesnelerden ibaret olduğu için yine çekimi zahmetli olabiliyor. Ama birazdan sizinle paylaşacak olduğum klip sadece 5 saniyede çekilmiş. Diyeceksiniz bu nasıl oldu…

Fransız yönetmen Guillaume Panariello, 80 metrelik düz bir yol kenarına yerleştirilen çeşitli figürleri 5 saniyeliğine kameraya kaydederek 3,5 dakikalık bir müzik klibi haline getirmiş. Ağır çekim kayıt yapan bu kamera ile kaydedilen görüntüler Siska’nın Unconditional Rebel isimli şarkısı için lezzetli bir klibe dönüşmüş.

Gelin önce bir klibe bakalım. Ardından kamera arkasını gördüğünüzde, eminim ki ağzınız açık kalacak :)

İşte bu da kamera arkası

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
blank
Yazar:
Fatih Özdemir
Tartışmaya Katılın

4 yorum

Menü

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;