Fozdemir Blog
Anasayfa > Ruhumun Gıdası > 5 saniyede çekilen 3,5 dakikalık müzik klibi

5 saniyede çekilen 3,5 dakikalık müzik klibi

closeBu yazı 3 yıl 7 ay 29 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Eğer yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana ulaşın!

Ülkemizdeki müzik kliplerinin ne badireler atlatılarak çekildiğini biliyorsunuz. Mutlaka şarkıyı söyleyen kişi klipte oynamalı ve saçma sapan triplere girmeli. Aksini çeken birkaç kişi oldu, ama çok tutunamadığını anlayınca eski şekline geri döndü.

Bizdeki bu anlayışa karşı olarak sanatsal eser çıkaran yabancıların seslendirdikleri kliplerinde pek rol almaması benim en çok hoşuma giden durumlardan bir tanesi. Tabi bu kliplerde olay nesnelerden ibaret olduğu için yine çekimi zahmetli olabiliyor. Ama birazdan sizinle paylaşacak olduğum klip sadece 5 saniyede çekilmiş. Diyeceksiniz bu nasıl oldu…

Fransız yönetmen Guillaume Panariello, 80 metrelik düz bir yol kenarına yerleştirilen çeşitli figürleri 5 saniyeliğine kameraya kaydederek 3,5 dakikalık bir müzik klibi haline getirmiş. Ağır çekim kayıt yapan bu kamera ile kaydedilen görüntüler Siska’nın Unconditional Rebel isimli şarkısı için lezzetli bir klibe dönüşmüş.

Gelin önce bir klibe bakalım. Ardından kamera arkasını gördüğünüzde, eminim ki ağzınız açık kalacak :)

İşte bu da kamera arkası

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

3 yorum

Yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?