Fozdemir Blog
Akasya Acıbadem
Akasya Acıbadem
Anasayfa > Sizler İçin Araştırdım > Akasya Acıbadem: Anadolu yakasının en yeni cazibe merkezi

Akasya Acıbadem: Anadolu yakasının en yeni cazibe merkezi

Sinpaş ve Akkök gayrimenkul şirketleri liderliğinde kurulan Saf Gayrimenkul A.Ş gayrimenkul ortaklığı tarafından Anadolu yakasının en merkezi bölgesine Ak-asya adında büyük bir proje inşa ediliyor.

closeBu yazı 5 yıl 1 ay 14 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Eğer yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana ulaşın!

İstanbul‘un Asya kıtası üzerinde bulunan toprakları üzerinde ortak bir cazibe merkezinin pek bulunmadığını söyleyebiliriz. İrili ufaklı alışveriş merkezleri bulunsa da, tam anlamıyla merkez sayılabilecek noktalarda sağlam bir proje bulunmuyordu.

Bu durumu fırsat bilerek harekete geçen Sinpaş ve Akkök gayrimenkul şirketleri liderliğinde kurulan Saf Gayrimenkul A.Ş ortaklığı tarafından Anadolu yakasının en merkezi bölgesine Ak-asya adında büyük bir proje inşa ediliyor.

Üsküdar Acıbadem‘de Bulgurlu Mahallesi‘deki 101.839.01 metrekarelik alana kurulan projede ilk inşaat çalışması Haziran 2009’da başladı. Koru Etabı, Göl Etabı, Kent Etabı ve Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi olarak 4 farklı etap üzerinde inşa ediliyor. Toplam inşaat alanı ise 267.475.84 metrekare olarak belirtiliyor (kesin kaynak bulamadım)

E-5 karayolunun hemen yanında bulunan proje, İstanbul‘un en önemli ulaşım projelerine yakınlığı nedeniyle de çok yoğun ilgi göreceğe benziyor. Metrobüs hattının Uzunçayır, Kadıköy-Kartal Metrosunun ise Ünalan istasyonunun hemen yanı başındaki proje, Marmaray projesine de 400 metrelik bir tünel ile bağlanacak. Yani projeye ulaşım çok kolay olacak. Ayrıca proje Boğaziçi Köprüsü‘ne de 6 km uzaklıkta.

Residance Tower, Residance Terrace, Akasya AVYM, Central Park ve Kidzania projeleri bir araya getiren karma bir proje olan Ak-asya, açıldığı zaman Anadolu yakasının en gelişmiş cazibe merkezi olarak hizmet verecek. Yaklaşık 58 bin metrekarelik yeşil alan projesi de rahat nefes aldıracak.

Alışveriş merkezi kısmında 300’den fazla marka bulunacak. Hatta bazı dünyaca ünlü markalar Türkiye’deki ilk mağazalarını açacak. Konut projesi kısmındaki evlerin de çoğu satılmış durumda.

Anadolu yakasında ikamet edenler, Avrupa yakasındaki yaşam merkezlerine bağlı kalmaktan kurtulmuş olacak.

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

4 yorum

Yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?