Akasya Acıbadem: Anadolu yakasının en yeni cazibe merkezi

Akasya Acıbadem
Akasya Acıbadem

İstanbul‘un Asya kıtası üzerinde bulunan toprakları üzerinde ortak bir cazibe merkezinin pek bulunmadığını söyleyebiliriz. İrili ufaklı alışveriş merkezleri bulunsa da, tam anlamıyla merkez sayılabilecek noktalarda sağlam bir proje bulunmuyordu.


Bu durumu fırsat bilerek harekete geçen Sinpaş ve Akkök gayrimenkul şirketleri liderliğinde kurulan Saf Gayrimenkul A.Ş ortaklığı tarafından Anadolu yakasının en merkezi bölgesine Ak-asya adında büyük bir proje inşa ediliyor.

Üsküdar Acıbadem‘de Bulgurlu Mahallesi‘deki 101.839.01 metrekarelik alana kurulan projede ilk inşaat çalışması Haziran 2009’da başladı. Koru Etabı, Göl Etabı, Kent Etabı ve Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi olarak 4 farklı etap üzerinde inşa ediliyor. Toplam inşaat alanı ise 267.475.84 metrekare olarak belirtiliyor (kesin kaynak bulamadım)

E-5 karayolunun hemen yanında bulunan proje, İstanbul‘un en önemli ulaşım projelerine yakınlığı nedeniyle de çok yoğun ilgi göreceğe benziyor. Metrobüs hattının Uzunçayır, Kadıköy-Kartal Metrosunun ise Ünalan istasyonunun hemen yanı başındaki proje, Marmaray projesine de 400 metrelik bir tünel ile bağlanacak. Yani projeye ulaşım çok kolay olacak. Ayrıca proje Boğaziçi Köprüsü‘ne de 6 km uzaklıkta.

Residance Tower, Residance Terrace, Akasya AVYM, Central Park ve Kidzania projeleri bir araya getiren karma bir proje olan Ak-asya, açıldığı zaman Anadolu yakasının en gelişmiş cazibe merkezi olarak hizmet verecek. Yaklaşık 58 bin metrekarelik yeşil alan projesi de rahat nefes aldıracak.

Alışveriş merkezi kısmında 300’den fazla marka bulunacak. Hatta bazı dünyaca ünlü markalar Türkiye’deki ilk mağazalarını açacak. Konut projesi kısmındaki evlerin de çoğu satılmış durumda.

Anadolu yakasında ikamet edenler, Avrupa yakasındaki yaşam merkezlerine bağlı kalmaktan kurtulmuş olacak.

Bu yazıya yorumunuzu bırakmak için buraya tıklayınız

Blogumun e-posta bültenine abone olun

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 7 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

Yorum bırakın

4 yorum

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.