Allianz Türkiye’den farklı bir iletişim projesi

Allianz Türkiye'den farklı bir iletişim projesi 1

Türkiye’de iletişim alanında yeni bir döneme girmeye hazırlanan Dünyanın en güçlü finans topluluklarından olan Allianz; “Dışavurumcu Şirket” modelini benimsemeye başlıyor.

Biliyorsunuz ki sigortacılık sektörü diğer sektörlere göre biraz daha içine kapanık. Bu durumun farkına varan Allianz, sigortacılık sektörünü canlandıracak yeni bir modele geçiş yaptı. Bundan böyle duygu ve düşüncelerin etki altında kalmadan dışa vurulmasını ve olanı olduğu gibi yansıtmayı amaçlıyorlar. Sektörün bilinirliğini artırmak amacıyla daha dışa dönük bir tutum sergileyecekler. Ayrıca Türkiye’de ilk kez bir şirketin tüm İcra Kurulu üyeleri en doğal halleriyle dijital dünyada yer alacak. Yani artık klasik ve kapalı sigortacılık dönemi geride kalıyor.

Bu sistemle sadece kendi markalarını değil, Türkiye’deki sigortacılık sektörünü de değişikliğe uğratacaklarına dikkat çekiyorlar. Bu arada Allianz, dünyanın en güçlü finans topluluklarından birisi ve dünyada 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 83 milyon müşteriye; Türkiye’de ise 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 3700 acentesi ile hizmet veriyor.

Allianz--2 Allianz, Türkiye’de uyguladığı bu yeni modeliyle ilgili birtakım çalışmalar gerçekleştirdi. Hazırlanan “ofis baskını” kurumsal pr çalışmasında ise ünlü bir isim olan Ayhan Sicimoğlu kullanılmış. Videodaki birkaç detay, aslında Allianz’ın yeni dönemi hakkında da ipuçları içeriyor. Özellikle Ayhan Bey’in videoda Allianz Sigorta binasına rahatlıkla girip CEO ile görüşmek istemesi ve çalışanlar tarafından çok fazla değer görmesinden bunu anlayabiliyoruz.

Kullandıkları tek mecra elbette bu değil. İnternet ortamında popülaritesi gittikçe artan listeleri de kullanmışlar. Anlaşılan Allianz bizlere çok değişik bir sigortacılık anlayışını getirecek.

Allianz Türkiye'den farklı bir iletişim projesi 2

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
blank
Yazar:
Sponsorlu İçerik
Tartışmaya Katılın

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.