Ankara hakkında herşey

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 4 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

BONUS: KAZAN

Ankara’ya gitmişken merkezden kuzeybatı yönde 46km uzaklıkta olan Kazan ilçesinde de akraba ziyareti sebebiyle bulunma fırsatı elde ettim. Az önce öve öve bitiremediğim çevre düzenlenmesi Kazan’da da karşıma çıktı. Sokak lambaları, parklar ve ilçe meydanı çok güzel bir şekilde düzenlenmiş. Geceleri ışıl ışıl. Belediye tarafından nehir kenarında yapımı devam eden park projesi tamamlandığında, Ankaralılar tarafından bir cazibe merkezi haline geleceğine de inanıyorum.

TOPARLAMA

1 haftalık Ankara gezim boyunca yapabildiklerimin çoğunu size aktarmaya çalıştım. Arada kaçırdığım şeyler de olmuştur mutlaka ama sanırım yazdığım en uzun şehir tanıtım yazısı bu oldu :) Başkentimize yakışır bir yazı olduğuna inanıyorum. Hiçbirinde abartı yok. Özellikle sosyal medya hesaplarımdan çok yeşil bir şehir deyince dalga geçtiğimi düşünenler olmuştu. Bu yazı onlar için de bir cevap niteliğinde olmuştur diye düşünüyorum :)

Park ve çevre düzenlemesi konusunda çok iyi örnekler gördüm, açıkçası kıskandım da. Bu yüzden Ankaralı belediyelerin birçoğunu tebrik etmek gerek. Ayrıca Ankara’nın simgelerinden biri olan Atakule‘den neden bahsetmedin diye sormayın :) Şuanda Atakule aktif olarak kullanılmıyormuş, o yüzden gitmedim. Eğer açılırsa onu da dahil ederiz diye umuyorum bir gün.

Etnografya Müzesi ve Anıtkabir yazılarımı da çok yakında çıkaracağımı umuyorum. Bu yazıyı çıkarmam zaten bayağı zamanımı aldı, umuyorum ki yakında diğerlerini de size aktaracağım. Beni Facebook ve Twitter başta olmak üzere tüm sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edebilirsiniz. Yeni yazılar yazdığım zaman bu hesaplarım üzerinden sizlere duyuruyorum.

Bir başka şehirde tekrar görüşmek üzere!

BAŞA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ >>

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Yazar: Fatih Özdemir