Aracımı Kiraya Vererek Para Kazanabilir Miyim?

Aracımı Kiraya Vererek Para Kazanabilir Miyim?

Aracını boşta durduğu zamanlarda kiraya vererek ek gelir elde etmen mümkün. Yapman gereken tek şey Garajyeri’nde bir profil oluşturmak. Böylece kullanmadığın zamanlarda aracını kiraya vererek para kazanmaya başlayabilirsin.

istanbul araç kiralama konusunda yepyeni bir hizmete kavuştu Garajyeri sayesinde, peki “Garajyeri nedir, aracımı kiraya verirken nelere dikkat etmeliyim, şartlar nelerdir?” diyorsan tüm bu soruları sizin için yanıtladık.

1. Profilini eksiksiz olarak doldur, tüm doğrulamaları gerçekleştir

Garajyeri’ne üye olurken bildiğin üzere senden bazı bilgilerini bizimle paylaşmanı istiyoruz. Profilinin güvenirliği için bu bilgileri eksiksiz girmen sana gelecek olan rezervasyon taleplerini arttıracaktır.

Öncelikle; telefon numaranı, e-posta adresini ve T.C. kimlik numaranı doğrulaman gerekiyor. Dilersen ehliyet doğrulamasını yapıp Facebook adresini de profiline bağlayabilirsin.

Bunlara ek olarak kiracının seni daha iyi tanıması için; okuduğun okulu, çalıştığın yeri yazarak, kendinden bahset bölümüne seninle alakalı bilgiler girebilirsin.

Her şey tamsa, güzel bir fotoğrafını ekleyerek profilini tamamlayabilirsin.

2. Araç bilgilerini girin

Aracını Garajyeri’ne kaydererek ek gelir elde etmeye başlayabilirsin. Aracın konumunu, marka – modeli ve yılını seçin. Sonraki adımda araç ruhsat bilgilerini, plakasını, yakıt türünü, vites tipini ve motor gücünü girin. Eğer araç başkasının üzerine ise, araç sahibinin T.C. numarasını girmen gerekmektedir. Aracın ek özelliklerini daha sonra “araçlarım” sekmesinden düzenleyebilirsin. Araçta bir hasar/çizik bulunuyorsa bu ve ek diğer bilgileri yine buradan ekleyebilirsin.

3. Kiralama bilgileri

Garajyeri’nde aracını dilediğin şekilde kiralamaya açabilirsin. Saatlik/günlük/haftalık/aylık kiralama, minimum kiralama süresi, km sınırı seçeneklerini ayarlayabilirsin. Km sınırı var olarak işaretlediğinde Garajyeri’nin belirlediği standart sınırlar geçerli olur.

Garajyeri.com üzerinden kiralanan araçların günlük bazda km sınırları aşağıdaki gibidir.

1-3 gün kiralamada günlük 400km,

3-7 gün kiralama günlük 300km,

7-21 gün kiralama günlük 200km,

21-30 gün kiralama 100km

Aracını kendin kullanacağın zamanlarda ilanını kapatabilirsin. Bu sayede aracın dolu günleri rezervasyon isteği gelmeyecektir.

4. Araç fotoğrafları

Aracını ne kadar iyi sergilersen kiralanma şansı o kadar yüksek olacaktır. Kaliteli fotoğraflar yüklemen aracının kiralanma potansiyelini %50 arttıracaktır

5. Kiralama fiyatı

Aracının fiyatını dilediğin gibi belirleyebilirsin. Tabi ki aracın marka ve modeline göre uygun fiyatlar belirlemen gelecek olan kiralama taleplerini arttıracaktır. Kira bedelini yazmadan, daha önce aynı araca ait hangi fiyatların yazıldığını Garajyeri üzerinden arama yaparak bulabilirsin. Daha sonra gelen taleplere göre aracın fiyatını arttırıp azaltabilirsin.

6. Rezervasyona hızlı cevaplar

Kiracılar, arabana kiralama isteği gönderdiğinde, sana e-posta, sms ve mobil uygulamadan bildirim gönderiyoruz. Bir kiralama isteği geldiğinde, araç sahiplerimize en geç 6 saat içinde geri dönmesini ön görürüz. Bu sayede kiracı, gelecek cevaba göre planını yapabilir. İsteklere ne kadar hızlı cevap verdiğin profil sayfanda gösterilir. Cevap oranı yüksek olan araç sahiplerinin araçlarına, %10 daha çok kiralama talebi gönderiliyor.

7. Buluşma ve araç teslimi

Aracı en az çeyrek depo ile teslim etmeniz kiracı açısından kolaylık sağlayacaktır. Kiralama talebini onayladıktan sonra, araç teslimine saatler kala rezervasyonu iptal etmek kiracı için zor bir durum olacağından, sonradan oluşabilecek beklenmedik durumlar için kiracıyı daha erken uyarmanı öneririz.

8. Kiracılar için yorum yazın

Aracını geri teslim aldın, ödemen gerçekleştirildi. Kiracı hakkında yorumunu, kiracının profil sayfasına yazabilirsin. Garajyeri.com olarak %100 güven ortamı oluşturmak için her gün geliştirmeler yapıyoruz. Kiracı ve bizim adımıza yazacağın yorumlar, diğer kullanıcıların sisteme daha çabuk adapte olmasını sağlayacaktır. Senden sonra gelen araç sahipleri, senin onay verdiğin bir kişiye araçlarını daha rahat teslim edebilirler.

Aracı ve araç sahibini seven kiracının, ikinci kiralamada yine aynı kişiye gitmesi rastlanan bir durumdur.

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 3 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
Bu yazıyı paylaşın:
Yazar:
Sponsorlu İçerik

Bağlantıda kalalım

Mail adresinizi bırakın, sizi son yazılarımdan haberdar edeyim. Söz, spam olmayacak :)

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;