Fozdemir Blog
Şahane Düğün
Şahane Düğün
Anasayfa > Ruhumun Gıdası > Asuman Dabak Tiyatrosu’ndan şahane oyunlar

Asuman Dabak Tiyatrosu’ndan şahane oyunlar

Asuman Dabak , Ufuk Özkan, Zuhal Yalçın, Romina Özipekçi ve Atilla Irgalata’nın oynadığı bu 5 kişilik oyunun sonunda bir güzel toplumsal mesaj da veriliyor.

closeBu yazı 8 yıl 4 ay 24 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Eğer yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana ulaşın!

Bu yazımda sizlere başarılı kadın oyuncu Asuman Dabak’ın tiyatrosu tarafından sergilenen iki oyundan bahsetmek istiyorum.

Şahane Düğün: Robin HAWDON tarafından yazılan bu oyun beni biraz az güldürdü diyebilirim. Ama tiyatroya verilen emeğe saygım olduğu için hiçbir oyunu beğenmemezlik yapmam. Çeviri eseri olduğundan dolayı biraz mizahtan yoksun kalmıştı diyebilirim. Ama içeriğine Türk motifleri katılan yerler, oyunun en keyifli anlarıydı. Beni bu tiyatroda en çok güldüren isim Atila IRGILATA oldu. Çok başarılı bir oyun sergiledi ve beni güldürmeyi başardı.

Vanilyalı İlişkiler: 900’lü hatlarda çalışan bir kadın ve onun hayat hikayesinin anlatıldığı oyunda, “beni en çok güldüren isim şuydu” diyemeyeceğim. Çünkü oyundaki bütün karakterler komikti. Asuman Dabak , Ufuk Özkan, Zuhal Yalçın, Romina Özipekçi ve Atilla Irgalata’nın oynadığı bu 5 kişilik oyunun sonunda bir güzel toplumsal mesaj da veriliyor. Ayakta alkışlanan oyunda en çok güldüğüm an televizyon programlarına katılmayı hayal eden Fidan (Zuhal Yalçın) karakterinin “Saba Tümer” kahkahası taklidiydi :)

Oyunları genel anlamda çok beğendim ve memnun kaldım. Asuman Dabak’ın bir oyunu daha olsa, ona da giderim. :)

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakın

Yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?