Asuman Dabak Tiyatrosu’ndan şahane oyunlar

Şahane Düğün
Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 9 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

Bu yazımda sizlere başarılı kadın oyuncu Asuman Dabak’ın tiyatrosu tarafından sergilenen iki oyundan bahsetmek istiyorum.

Şahane Düğün: Robin HAWDON tarafından yazılan bu oyun beni biraz az güldürdü diyebilirim. Ama tiyatroya verilen emeğe saygım olduğu için hiçbir oyunu beğenmemezlik yapmam. Çeviri eseri olduğundan dolayı biraz mizahtan yoksun kalmıştı diyebilirim. Ama içeriğine Türk motifleri katılan yerler, oyunun en keyifli anlarıydı. Beni bu tiyatroda en çok güldüren isim Atila IRGILATA oldu. Çok başarılı bir oyun sergiledi ve beni güldürmeyi başardı.

Vanilyalı İlişkiler: 900’lü hatlarda çalışan bir kadın ve onun hayat hikayesinin anlatıldığı oyunda, “beni en çok güldüren isim şuydu” diyemeyeceğim. Çünkü oyundaki bütün karakterler komikti. Asuman Dabak , Ufuk Özkan, Zuhal Yalçın, Romina Özipekçi ve Atilla Irgalata’nın oynadığı bu 5 kişilik oyunun sonunda bir güzel toplumsal mesaj da veriliyor. Ayakta alkışlanan oyunda en çok güldüğüm an televizyon programlarına katılmayı hayal eden Fidan (Zuhal Yalçın) karakterinin “Saba Tümer” kahkahası taklidiydi :)

Oyunları genel anlamda çok beğendim ve memnun kaldım. Asuman Dabak’ın bir oyunu daha olsa, ona da giderim. :)