Beirut kafası.

Beirut kafası.

Şimdi sizi çok özel bir müzik grubuyla tanıştırmak istiyorum. Kendileri: Beirut, Batı Avrupa ve Balkanlar’a özgü müziği pop müzik ile birleştiren ABD’li, bana göre efsane olan bir grup. Geçtiğimiz ay İstanbul Küçükçiftlik Park’ta da müthiş geçtiğini umduğum bir konser vermişlerdi.

Çok eskiden kalma bir kulak aşinalığım vardı. Ama onlarla kesin tanışmam bir arkadaşımın bana “The Rip Tide” parçasını dinletmesiyle olmuştu. Daha doğrusu klibiyle birlikte izlemem beni çok etkilemişti. Çünkü bu klipte kahramanlar insanlar değil, sizin zihniniz. Rengarenk bir ıssız denizin ortasında yapayalnız bir yelkenli tekne. Yani sizsiniz.

Şarkının ritmine göre klibi şekillendirmek size kalmış. İşte hayalleriniz ve deneyimlerinizle istediğiniz gibi kurgulayabileceğiniz soyut bir çalışma; güçlü bir kulaklık ile dinlemeniz tavsiye edilir.

İşte bu efsane eserle başladı Beirut sevgim ve diğer eserlerini dinledikçe sevgim artmaya devam ediyor. Indie-rock tarzını dünya müzikleri ve ABD’deki popüler akımlarla bir araya getiren grup, kurucusu Zachary Francis Condon‘ın solo bir projesi ile birlikte doğdu ve genişledi. Belki de benim sevmemin sebebi bu çeşitlilik oldu. Her kültürden bir şeyler var bu şarkılarda!

Favorim olan Beirut şarkılarını sizler için listeledim. Keyifli dinlemeler!

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
Bu yazıyı paylaşın:
Yazar:
Fatih Özdemir

Bağlantıda kalalım

Mail adresinizi bırakın, sizi son yazılarımdan haberdar edeyim. Söz, spam olmayacak :)

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;