Fozdemir Blog
Anasayfa > Ruhumun Gıdası > Beirut kafası.

Beirut kafası.

Şimdi sizi çok özel bir müzik grubuyla tanıştırmak istiyorum. Kendileri: Beirut, Batı Avrupa ve Balkanlar’a özgü müziği pop müzik ile birleştiren ABD’li, bana göre efsane olan bir grup.

closeBu yazı 4 yıl 19 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Eğer yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana ulaşın!

Şimdi sizi çok özel bir müzik grubuyla tanıştırmak istiyorum. Kendileri: Beirut, Batı Avrupa ve Balkanlar’a özgü müziği pop müzik ile birleştiren ABD’li, bana göre efsane olan bir grup. Geçtiğimiz ay İstanbul Küçükçiftlik Park’ta da müthiş geçtiğini umduğum bir konser vermişlerdi.

Çok eskiden kalma bir kulak aşinalığım vardı. Ama onlarla kesin tanışmam bir arkadaşımın bana “The Rip Tide” parçasını dinletmesiyle olmuştu. Daha doğrusu klibiyle birlikte izlemem beni çok etkilemişti. Çünkü bu klipte kahramanlar insanlar değil, sizin zihniniz. Rengarenk bir ıssız denizin ortasında yapayalnız bir yelkenli tekne. Yani sizsiniz.

Şarkının ritmine göre klibi şekillendirmek size kalmış. İşte hayalleriniz ve deneyimlerinizle istediğiniz gibi kurgulayabileceğiniz soyut bir çalışma; güçlü bir kulaklık ile dinlemeniz tavsiye edilir.

İşte bu efsane eserle başladı Beirut sevgim ve diğer eserlerini dinledikçe sevgim artmaya devam ediyor. Indie-rock tarzını dünya müzikleri ve ABD’deki popüler akımlarla bir araya getiren grup, kurucusu Zachary Francis Condon‘ın solo bir projesi ile birlikte doğdu ve genişledi. Belki de benim sevmemin sebebi bu çeşitlilik oldu. Her kültürden bir şeyler var bu şarkılarda!

Favorim olan Beirut şarkılarını sizler için listeledim. Keyifli dinlemeler!

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakın

Yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?