Fozdemir Blog
Anasayfa > Sizler İçin Araştırdım > Bu aralar kullandığım ve keşfettiğim mobil uygulamalar – Eylül 2017

Bu aralar kullandığım ve keşfettiğim mobil uygulamalar – Eylül 2017

Her ay telefonuma oldukça fazla sayıda uygulama yüklüyor, deniyor ve bazılarını tutuyor, bazılarını da siliyorum. Bazen öyle güzel uygulamalara denk geliyorum ki, bu zamana kadar niye denk gelmemişim diye hayıflanıyorum.

Artık bu araştırmalarım sırasında karşıma çıkan uygulamaları derleyip, blogumda sizlere de sunmayı planlıyorum. İşte bu aralar karşıma çıkan uygulamalar;

Chatlas

Daha bugün keşfettiğim bu mobil uygulama, uzaktan tercümanlık hizmeti vermeye yarıyormuş. Mesela yanınızda Rus birisi var ve dilini bilmiyorsunuz. Bu uygulama üzerinden Rusça bilen birine bağlanarak, tercümanlık hizmeti alıyor ve karşıdaki kişiyle çok rahat iletişim kurabiliyorsunuz. Bana oldukça ilginç geldi ve bu kadar basit bir olayı böyle bir uygulama haline getirmiş olmalarını takdir ediyorum. Uygulamanın IOS ve Android versiyonlarını indirebilirsiniz. Uygulamanın Türkçe desteği de mevcut.

Zubizu

Zubizu‘yu aslında uzun zamandır kullanıyorum ama bu aralar otel rezervasyonu özelliğini eklediklerini de gördüm. Zaten Zubizu uygulamasının hem tasarım hem de kullanım açısından Türkiye’de yapılmış en iyi uygulamalardan biri olduğunu düşünüyorum. Eğer hala kullanmıyorsanız IOS ve Android versiyonlarını buradan indirebilirsiniz.

RecordBird

Uzun zamandır düşündüğüm ve sonunda bir tesadüf eseri karşıma çıkan bu uygulama hayatımı kurtardı denebilir. Müzik keşfetmeyi çok seviyorum ve özellikle keşfettiğim yeni sanatçıların yeni şarkılarından haberdar olmayı çok istiyorum. Bunu otomatik yapan ve bildirim gönderen bir uygulama RecordBird. Sizin Spotify, Apple Music ve Facebook üzerinden takip ettiğiniz sanatçıları öğreniyor ve yeni çalışmalarını bildirim atıyor. Uygulamanın IOS ve Android versiyonu da var. Harika bence.

Lingualeo

Yeni bir dil öğrenme programları arasında bu aralar bir rekabet var. Ben kendim için Lingualeo’nun Premium üyeliğini satın aldım. Diğer uygulamaları da deniyorum bu sırada, ama Lingualeo’nun bazı özellikleri daha iyi gibi. Buradan kayıt olabilirsiniz.

Monaco Card

Ve son olarak geçtiğimiz günlerde tanıttığım Monaco Card uygulamasını da listeye eklemek istiyorum. Detayları için buraya bakabilirsiniz. Eğer kayıt olmak isterseniz de hesabınıza 10 dolar yükleyen referans linkimi tekrar paylaşıyorum: http://get.mona.co/IVWT/RAURpyrL8F

Şimdilik bu kadar, ara ara bu tür uygulama tavsiyelerini sizlere sunuyor olacağım.

Görüşmek üzere.

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

9 yorum

Yorum bırakın

Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?