Bu aralar kullandığım ve keşfettiğim mobil uygulamalar – Mayıs 2018

Her ay telefonuma oldukça fazla sayıda uygulama yüklüyor, deniyor ve bazılarını tutuyor, bazılarını da siliyorum. Bazen öyle güzel uygulamalara denk geliyorum ki, bu zamana kadar niye denk gelmemişim diye hayıflanıyorum.

Artık bu araştırmalarım sırasında karşıma çıkan uygulamaları derleyip, blogumda sizlere de sunmayı planlıyorum. İşte bu aralar karşıma çıkan uygulamalar;

Easy Ten

İngilizcesini geliştirmek ve her gün yeni bir kelime öğrenmek isteyenlerin harıl harıl kaliteli bir uygulama aradığını biliyorum. İşte tam bu noktada sizlere denk geldiğim Easy Ten uygulamasını öneriyorum. Henüz IOS versiyonu bulunuyor, buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Chatlas

Daha bugün keşfettiğim bu mobil uygulama, uzaktan tercümanlık hizmeti vermeye yarıyormuş. Mesela yanınızda Rus birisi var ve dilini bilmiyorsunuz. Bu uygulama üzerinden Rusça bilen birine bağlanarak, tercümanlık hizmeti alıyor ve karşıdaki kişiyle çok rahat iletişim kurabiliyorsunuz. Bana oldukça ilginç geldi ve bu kadar basit bir olayı böyle bir uygulama haline getirmiş olmalarını takdir ediyorum. Uygulamanın IOS ve Android versiyonlarını indirebilirsiniz. Uygulamanın Türkçe desteği de mevcut.

Kiss Kiss: Spin the Bottle

Yılların vazgeçilmez oyunu şişe çevirmeceyi mobil uygulamaya çevirmişler. App Store’da denk geldiğim Kiss Kiss oyununu da oldukça başarılı buldum. Ayrıca sohbet imkanı da tanıyor. IOS ve Android versiyonları denemenizde fayda var.

UC Browser

Android telefonlarınızın yavaşlığından şikayet ediyor ve hızlı bir şekilde internette gezinti yapamıyorum diyorsanız UC Browser’ı öneriyorum. Android versiyonunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Goddess: Primal Chaos

Çok oyun seven biri olmasam da görselliği ilgimi çeken bu oyunu da sizlerle paylaşmak isterim. Güzel bir hikayesi var. Eğer ilginizi çekiyorsa IOS ve Android versiyonlarını indirebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar, ara ara bu tür uygulama tavsiyelerini sizlere sunuyor olacağım.

Görüşmek üzere.