Bu yöntemler ile evde otururken para kazanmak mümkün

Fotoğraf Austin Distel - Unsplash
Fotoğraf Austin Distel - Unsplash

Corona’dan sonra evden çalışma, freelance iş yapma, Youtube videosu çekerek evden para kazanma gibi kavramlar çok fazla ön plana çıkmaya başladı. Belki siz de bu kavramların peşine düşmüş ve şu an bu yazıya denk gelmiş olabilirsiniz. O halde ben de sizlere bildiklerimi aktarmak ve kazanmanıza öncülük etmek istiyorum.


Bu yazımda anlatacağım şeyler meslek ve bilgi gerektirecek şeyler olmayacak. Yani kimse sizin bu işin uzmanı olup olmadığınızı sorgulamayacak ya da başınızda hesap soracak bir patron da yok :) Her şey oldukça serbest ve mesai kavramı yok! E nasıl oluyor bu iş derseniz, gelin sizi birkaç platform ile tanıştırayım.

Admitad

Sizi tanıştırmak istediğim ilk platform Admitad. Affiliate platformu olarak öne çıkıyor. Affiliate nedir diye kısaca ve çok kolay bir şekilde anlatayım.

Bu yöntemler ile evde otururken para kazanmak mümkün 1

Instagram’da storyleri gezerken karşınıza “Arkadaşlar üzerimdeki kıyafeti sormuşsunuz, Trendyol’dan almak için yukarı kaydırın”cıları çok sayıda görüyorsunuz evet. İrite edici de olabiliyor ama; sizin o linke tıklayıp o kıyafeti ya da o sitedeki herhangi bir ürünü aldığınızda, o linki sizinle paylaşan kişiye belirli bir oranda komisyon gidiyor. Affiliate Marketing kısaca bu :)

Belki siz de bu furyanın bir parçası olmak istiyor olabilirsiniz. Ama bilin bakalım ne eksik? Takipçiler… :) Influencer olmak bu devirde artık zor, rekabet fazla. O yüzden kendi kendinize ya da yakın arkadaş çevrenize Influencer olabilirsiniz. Yani siz kendiniz Trendyol’dan bir ürün alırken, kendi linkinizi kullanarak satın alabilirsiniz. Böylelikle o alışverişinizden ciddi oranda indirim kazanmış gibi bir şey oluyorsunuz. Kendi kampanyanızı da bu şekilde yapabilirsiniz.

İşte tam bu noktada kullanımı oldukça basit olan Admitad platformunu kullanabilirsiniz. Bu platform dünyada internet satışı yapan çoğu şirketle anlaşıp sizlerin kazanç sağlamasını sağlıyor. Bu link üzerindeki açıklamaları okuduktan sonra “Katıl” butonuna basarak kayıt işleminizi tamamlayarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Admitad platformuna giriş yaptıktan sonra ilk işiniz size uygun markaların programlarına başvuru yapmak olacak. Başvuru yaptığınız marka size onay verdiğinde artık o marka için linkleri paylaşıp kazanmaya başlayabilirsiniz. Linkleri sosyal medya hesaplarınızda, blog sitenizde ya da Telegram&Whatsapp&Facebook gruplarında paylaşabilirsiniz. Birisi bu linke tıklayıp o siteden satın alım yaptığında kazancınızı Admitad panelinde görebilirsiniz.

Admitad’ı diğer sitelerden farklı kılan bir diğer husus da Admitad Lite programı. Eğer Admitad Lite programına katılırsanız, Admitad’ın birebir anlaşma yapmadığı diğer marka ve sitelerden de bile gelir elde etmeye başlıyorsunuz. Üstelik size sunduğu Chrome eklentisi ve Telegram Bot’u ile linklerinizi Admitad paneline girmeden bile üretebiliyorsunuz. Mesela arkadaşınız Trendyol’dan bir şey alacak diyelim. Size alacağı ürünün linkini atıyor, siz de bu linki Chrome Eklentisinden ya da Telegram Bot’undan üreterek sistemin size verdiği linki arkadaşınıza geri gönderiyorsunuz. Böylelikle yapılan alışverişin komisyonu sizin hesabınıza yatıyor.

Aşağıdaki videoda daha da detaylı bilgi alabilmeniz mümkün :) Kayıt için benim referans linkimi de kullanabilirsiniz: https://fozdemir.com/go/admitad

Yandex Toloka

Bir diğer evden para kazanma yöntemi de Yandex’ten geliyor. Yandex Toloka servisi ile Yandex; hem kendi yapay zekasını geliştiriyor, hem de size gelir elde etme fırsatı sunuyor.

Bu yöntemler ile evde otururken para kazanmak mümkün 2

Bildiğiniz gibi her gün kullandığımız navigasyon programları ya da arama motorları siz her kullandığınızda yapay zeka öğrenimi yapıyor. Sizin davranışlarınıza göre kendini iyileştiriyor ve en iyi deneyimi sunmaya çalışıyor. Ülkemize giriş yaptığından beri oldukça değerli ürünler sunan Yandex de, Yandex Toloka hizmetini Türkiye’ye de açtı.

Bu servise şu link üzerinden kayıt olduktan hemen sonra kazanmaya başlıyorsunuz. Yandex burada sizlere çeşitli görevler veriyor. Örneğin bir web sitesi açıyor ve size bu haberin sahte olup olmadığını soruyor, ya da harita üzerinden bir restoranın dışardan fotoğrafını çekip yüklemenizi istiyor, bu işlemi her yaptığınız mekan için de size anında ödeme yapıyor. Böylelikle Yandex, Türkiye’de sistemlerini Google’a karşı daha başarılı bir şekle sokmayı hedefliyor. Dilerseniz siz de bu sistemin bir parçası olabilir ve Yandex’e katkı sağlayarak para kazanabilirsiniz.

Benim referansımla Yandex Toloka’ya katılmak için tıklayınız: https://fozdemir.com/go/yandex-toloka

Google Opinion Rewards

Bu hizmet ise biraz Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. Yandex gibi Google da Google Opinion Rewards ile kendi sistemlerini geliştirmek için size para vererek yapay zekasını geliştiriyor. Ama kazandığınız paraları banka hesabınıza çekemiyorsunuz, kredi olarak Google Play hesabınıza yükleniyor. Böylelikle Google Play’da satın alacağınız mobil uygulama, oyun ya da filmlerde bu kredilerinizi kullanabiliyorsunuz.

Bu yöntemler ile evde otururken para kazanmak mümkün 3

Google bu hizmetinde sizlere son yaptığınız işlemlerle ilgili anket soruları soruyor. Mesela “Dün Koton mağazasını ziyaret ettin mi?” sorusuna ya da “ Defacto mağazasında ödemeni kredi kartı ile mı yaptın?” sorusuna cevap vermenizi bekliyor. Diyeceksiniz ki Google benim buralara ziyaret ettiğimi nerden biliyor :) O sorunun cevabına da belki bir başka yazımda değinirim artık.

Google Opinion Rewards uygulamasını şuradan indirebilirsiniz: https://googleopinionrewards.page.link/share

Bunlar dışındaki platformlar İngilizce hizmet verdiğinden onlardan pek bahsetmek istemedim ama blogda yazdığım diğer yazıları okuyarak farklı yöntemleri de keşfedebilirsiniz.

Bol kazançlar :)

Bu yazıya yorumunuzu bırakmak için buraya tıklayınız

Blogumun e-posta bültenine abone olun

Yorum bırakın

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.