Deli Saraylı reyting kurbanı oldu

Yeni sezonda Show TV ekranlarında başlayan Deli Saraylı dizisi, ülkemizin düşman işgalinden kurtuluş mücadelesini konu alan dönemde geçiyordu. Özel bir görev için bir araya gelen ve birbirini hiç tanımadığı halde vatan sevgisi uğruna aile olmak zorunda kalan bir aileyi konu alan dizi reyting kurbanı oldu.

Başarılı oyunculuk ve Türk gururunu buluşturan bu kadar anlamlı dizi, reyting oranlarına kurban giderek “Final” yazmaya tenezzül bile edilmeden bitti. Fatmagül gibi diziler Türk halkı tarafından tutulurken, Türklüğü ve bu vatanın anlamını derinden yaşayabileceğiniz bu tür dizilerin tutulmaması sizi de korkutmuyor mu?

DALGA GEÇER GİBİ SONLANDIRDILAR!

İzleyici kitlesiyle ekranlara bağlayan Deli Saraylı ne yazık ki hazin bir sonla, dalga geçer gibi bitmek zorunda kaldı. Belkide 2 yıl sürebilecek bir hikaye pat diye hiç umulmadık anda 3 dk içinde sonlandırıldı.

“FİNAL” BİLE DENİLMEDİ!

Show TV’nin hala “Yeni Bölüm” diye tanıttığı dizi, aslında final bölümünü oynuyordu. Ama izleyici salak yerine konularak bu muhteşem dizinin bu muazzam bölümü için “Final” yazılmaya bile tenezzül edilmedi.

Onların tek suçu ülkemizin nasıl kazanıldığını bize çok iyi ve mizahi bir tavırla anlatmak; ve Türk halkının gözünde bir Fatmagül, bir Bihter, bir Ezel olamamak!

OYUNCULARI TEK TEK KUTLUYORUZ!

Ülkemizin değerini bir kez daha hatırlatan bu diziyi yöneten Gani Müjde ve Aydın Bulut’a; başarılı oyunculuklarıyla bizlere keyifli anlar yaşatan Perran Kutman, Çetin Tekindor, Köksal Engür, Ünal Silver, Öner Erkan, Akın Saatçi, Özge Özpirinçci, Melis Birkan, Tatsyana Tsvikeviç ve Kenan Ece’ye teşekkür ediyoruz.

Bu yazıya yorumunuzu bırakmak için buraya tıklayınız

Blogumun e-posta bültenine abone olun

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 10 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

Yorum bırakın

34 yorum
 • bence bu dizi mizahi bir diziydi ve zaten tarihi bilenler bilir deli saraylı olmadığını ama ben inanıyorum ki bilmeyenlerde buna inanacak değil. bu dizi sanat olarak ve amaç olarak başarılıydı gerisi halkın kendi yorumu. herkes ayrı yorumlar elbet . bugün muhteşem yüzyıl ve daha benzer bir çok dizi ve film çevrildi ama kimse tarihin aynı değil diye diziye son vermedi. kötü de anlatılsa iyi de anlatılsa çocuklarımız anlatılanlara inandırılsa da kimseciklerin sesi çıkmadı. bilenler bilir bilmeyenler yorumlar . dizi bu aynının olması nasıl beklenir ki. herkes bişe söyler ama sanatı dikkate alarak değil. her zaman altında birşeyler arayarak

 • mükemmel bir diziydi. son bölümü olduğunu bilmeyerek sonraki haftalarda da ısrarla beklemiştim. böylesine güzel bir dizinin biteceğine ihtimal bile vermezken hüsrana uğradım. bitmesine en çok üzüldüğüm dizi oldu hele ki tutunamadı sözlerine hala inanamıyorum. yukarıda ki cümlelere de kesinlikle katılıyorum. bugün bile yayınlanan bölümlerini keyifle izliyorum. oyunculara ve tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkürler:) sizi ve DELİ SARAYLI dizisini çok seviyoruz :)

 • Tbb izleyiye teccübeli kişiler daha çok etki gösteriyor izleyici performansını biliği için çekinmeden severek bağlanıyor…

 • Gerçektende böyle bir dizinin yayından bu sebepten dolayı kalkması biraz üzücü…Bende izliyordum…Komedi ile birleştirilmişti güzel bir yapıttı…

 • 21 Türkoğlu Türk
  Kurtuluş Savaşınıda Biz Yaptık Tarih Araştır bana okul kitaplarından öğrendiklerinle gelme. Memelket senin gibi çağdaş muhafazakarlar yüzünden bu halde Çağ atlattıyonuz memlekete . Çoluk Çocuk çağdaş olduk . maşşallah . Televizyonlardan Yollardan Sokaklardan çağdaşlık fışkırıyor. geri kalmış yobaz Osmnanlı Orta çağda kalsın. Karanlık orta çağ .Bence Tarih Öğrenip Küfretttiğin Atandan Özür Dilemelisin . Kimse Hadi devleti kurtarayım diyip tek başına. devlet kurtaramaz . Ki kimsede kurtaramamıştır. Tarih meydanda … Gizli olanlarıda siz aydınlatın …

 • Evet tahmin etmiştim bu şekilde sonlanacağını ancak dizinin cuma günleri yayınlanırken bir anda perşembe gününe kaydırılması sizce de garip değil mi? Ya bu diziyi bir daha yayına sokarsınız ya da hayatım boyunca bir daha show tv zamazingosunu izlemeyeceğim…

 • bu ne sacma bri olaydır ya benim bütün cevrem izliyordu ve bende ilk defa show tv nin melekler korusundan sonra böyle izleyebiliceigm bir dizi koydugu icn cok sevinmişitm.bıraksınlar şu reting sacmalıgını sırf türkliügü övdügü icin ve tarihimizi bize en güzel şekilde anlatııgı iicn böyle yaptılar.kınıyroum onları.ben bu diziyi tekrar istiyroum.ve yorunlara göre cogu kişide istiyor.bu ne sacmalık ya.

 • evet güzel bir diziydi ama yapımcının ve show tvnin iğneyi önce kendisine batırması lazım severek izlediğim dizinin en az 5 bölümünü bir önceki hafta izlediğim satte izlemediğim için kaçırdım bir dizi bir satte başlar ve her hafta aynı satte devam eder dakka başı saat ve gün değişirse nasıl reyting almayı başarabilirlerki benim gibi çok seyircinin aynı şeyi yaşadığını düşünüyorum ve devam etteydi aynı şekil devam edeceği için yine izlenemeyecekti 11 bölümün hangisi bir önceki haftasıyla tuttu saat ve gün olarak böyle bir dizi ezel de olsa kurtlar vadiside olsa arka sokaklarda olsa tutmaz

 • Selçuk çatalkaya! Memleket bu haldeyse, senin gibiler yüzünden bu halde. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara ifrit olurum. Olaya imam-müftü girince herşeyi biliyorsun. Konu kurtuluş savaşı oldu mu, herşeye muhalifsin. Senin gibiler Çanakkale savaşını ballandıra ballandıra anlatır. Sonra ne oldu? O şahsiyetsiz padişah ve oryantel gurubu sayasinde küffar 1918 de elini kolunu sallaya sallaya işgale geldi. Atatürk, Türkiye cumhuriyetini kurmasaydı, çoğumuz yunan tohumu doğardık. Beyni yıkanmış insanlar kadar tehlikeli silah yoktur. Muhafazakar biriyim ama bugün dindar ve dinden geçinen insanlarla Allah beni cennetine koymasın! Bu kadar sabit fikirli, hain, nankör ve dününemeyen bir güruh daha yeryüzünde yoktur. Sen ve senin gibilerin üzerine Allah’ın laneti olsun!

 • Tarihimizde . Deli Saraylı yoktu. Ve Deli Saraylıda Anlatılan hainler Yoktu. Tarihimizde. İzmire Yunan Girdiğinde . Yunan İzmirdeyken Namazınız Kabul Olmaz Diye Vaaz Vererek Halkı Düşmana Karşı Uyandıran . Denizli Müftüsü vardı. Cumaya Gelenleri Topraklarımız işgal Altındayken Namazınız KabuL olmaz Diyen Aydın Vaizi. Anamın Başındaki Örtüyü Açmaya çalışan Fransız Köpeğini Oracıkta Geberten Sütçü İmam vardı . Tarih Yazıldığı Gibi Okunur. Okunduğu gibi yazılmaz.

 • bence reyting kurbanı değil başka şeylerin kurbanı oldu bu dizi hiçe sayılmayacak bir izleyici kitlesi wardı halbuki ama vatanseverliğin bu kadar güzel işlendiği dizi birilerinin işine gelmedi demekki..çok kaliteli bi diziydi uzun zamandır izlemekten bu kadar keyif aldığım bi dizi olmamıştı yazık oldu ne diyelim….

 • saçmasapan diziler kaç sezon devam ederken tarihimizi anlatan bu güzel
  ve hatta ötesinde olan dizi yayından kaldırılıyor.gerçi bunun için
  show tv suçlanamaz bizim halkımızda iş yok aman gereksiz anlamsız
  kötü örnek olan dizilerinizi kaçırmayın hatta rol yapamayan beceriksiz
  oyuncu denemeyecek olan insanları örnek alın hep onların dizilerini
  izleyin kaç seneden beri perran kutmanın bir dizisi çıksın adam gibi
  izleyelim saçma diziler dizi görsün oyunculuk görsün diye beklerken
  harika diziyi yayından kaldırıyorlar türkler perran kutmanı
  çetin tekindoru haketmiyorlar onlar kalitesiz ama sayelerinde
  çok reyting kıran dizileriyle gelin güvey olsunlar anlayamadıkları
  küçük beyinlerinin algılayamadığı DELİ SARAYLI yı izlemesinler

 • Bu gibi guzel diziler tabiki tutmaz, turk halki gecmisini unutmaya o kdar merakli ki…
  Tayyibin yapiklarina ragmen yilllardir iktidarda olmasi, Turk aile yapisini bozan dizilerin reyting rekorlari kirmalari, kan , ofke ,riyakarlik, arkadan is cevirme , mafya ve benzeri binbir konunun hergun bombardimani altinda oz kimligini kaybeden ve ben buyum zanneden insan guruhu tabiki boyle bir diziyi izlemez.
  Yazik coook yazikkk……….

 • çok yazık oldu dizinin önce sürekli canlı para aldı programdan sonra verilmesiyle izleyici kaybettiler ikincisi izlenme saati ile keyifle izliyorduk

 • Dizinin vatanı içini Makamlarını Feda Eden Atalarıma Ve Kurtuluş Savaşında. Mucadele edenlere Hakaret Eden bir Dizinin Kaldırılması çok güzel Dizi Tam bir Rezaletti. Dedim. Kaldırılması güzel oldu. Gürkan Demekki insanlar Aşkı Memnuyu Mustafa Kemalden Daha fazla seviyor.. Bence Mustafa Kemalin Hayatının Anlatan Filmin izlenmemesi o kadar Vahim bişi değil siz niye vahim görüyorsunuz onuda anlamış değilim. Fatmagülün Suçu Ne gibi Dizileri Yayınlıyan kanallar ve Medya grupları bellidir. Tepkinizi koyun ve uydularınızdan bu tür Dizileri Yayınlıyan Medya gruplarının Kanallarını Siliniz..

 • Böyle bir dizinin bitmemesi gerekirdi bencede yani sana katılıyorum Fatih. Ama dizinin başrolünde daha dikkat çekici oyuncular örneğin Kenan İmirzalıoğlu ve Şener Şen gibi Türk halkının sevdiği oyuncular olsaydı belki izleyici kitlesi yüksek olurdu.

 • Naparsın Be Fatih Abi;
  Türk İnsanı Öyle Bir Toplumdur Ki Senin de Deidğin Gibi Bu Ve Bunun Gibi Filmlerde Ağlamaz Gider Bihterin Öldüğü Sahnede Veyada Fatmagülün Evinin Yandığı Sahnede Yanar.Ne Yaparsak Yapalım Bu Böyledir.İnan Ki:Böyle Durumlarda Kendi Halimize Acıyorum.Düşünsenize;
  Bir Kerede Atatürkün Hayatını Anlatan Bir Film Aşk-ı Memnudan Daha Az İzlendi.Yane Artık Siz Karar Verin Nasıl Bir Toplumla İç İçeyiz.Bu Arada Abi Daima Arkandayız.Böyle Yazılar Yazmanı Daima Destekliyorum.
  Teşekkürler Fatih Özdemir
  Teşekkürler.

  • Rica Ederim.
   Kültür-Sanat ağırlıklı bir günlükte, böyle bir dizinin haksızlığa uğramasını konu almalıydım mutlaka.

   Umarım böyle şeyler bundan sonra yaşanmaz da, bende yazı olarak buraya yazmak zorunda kalmam.

 • Böyle Tarihten Bi haber Yapılan Dizilerin Kaldırılması çok Hoş . Son Osmanlı Padişahına Hakaret Eden hain Damgası vuran Dizilerin Ve Kişilerin Tamamen Kaldırılması Ümidiyle . Diziyi 1-2 kere denk geldi izledim . Ve Dedimki İnsan Tarihinden Bu kadarmı Yoksun olur yarabbi? Ne Rezilliktir.

 • Ekrandaki gelmiş, geçmiş tüm dizileri toplasalar bir tane Deli Saraylı etmez. (Türkan dizisini hariç tutuyorum, o da nitelikli bir dizi)Ama Deli Saraylı, Türkan’dan çok daha güzeldi.

 • deli saraylı bitmis olsada yankıları devam edicekk…
  bölee güzel bir diziyi ekrnlrdan kaldrsanz bile
  kalbmzden kaldrmycksnzz!!!degerli oyuncuların bir arda bulundugu bir dznn böle kısa sürede bttrlmesne saşıyorum.
  oyuncuların hiç biri bunu hakketmıyordu.cok büyük bir saygısızlık

 • paylaşımınız için teşekkür ederiz öncelikle…
  yalnız küçük bir ayrıntı konusunda farklı fikrimi belirtmek isterim ,
  Deli Saraylı , fatmagül kadar olamadı yorumunuzu her ne kadar iyi niyetli anlam içinde yazsanız da,
  ancak ve ancak fatmagül ve diğer anlamsız tüm diziler DELİ SARAYLI ailemiz kadar olamadılar, olamayacaklar da…
  iyi ve güzel olan şeyler ne yazık ki çabuk bitermiş hoş bu bizim insanımızın elinde ama şunu herkes bilsin ki ,
  Atatürk e dair çalışmaları bitirmeye çalışan antiTürk insanlar , Türkiye mizi , devletimizin her karış toprağını dizimizi tükettikleri gibi harcayamayacaklar…

  show tv yi kınıyorum …Deli Saraylı dizimize Perran annemize hakettiği değeri göstermedikleri için ….
  2 yakaları bir araya gelmesin inşallah !

  • @Ayşegül:
   Sizinde söylediğiniz gibi o sözleri iyi niyet için yazdım. Ama sizin dediğiniz anlamada gelebileceğinden dolayı ufak bir kelime oyunuyla düzeltme yaptım.

   “ONLAR TÜRK HALKININ GÖZÜNDE NE YAZIK Kİ BİRER FATMAGÜL OLAMADILAR!”

   Fakat bizim gözümüzde birer Kahramanlar!
   Sizinde dediğiniz gibi: “ancak ve ancak fatmagül ve diğer anlamsız tüm diziler DELİ SARAYLI ailemiz kadar olamadılar”

 • Ben bu dizinin çok sevildiğini ve gittikçe daha da sevileceği belli olduğu için kasten kaldırıldığını düşünüyorum. Çünkü habertürk sitesinin anketinde Fatmagül dizisini bile çok geride bırakmıştı. Bu dizinin facebook sayfasına hala hergün onlarca, yirmilerce insan tepki yazıları yazıyor, üzüntülerini bildiriyorlar. Hangi dizi için bu kadar çok kişi üzülmüştür? Ayrıca evinde bilgisayar olmayan veya olsa da kullanmasını bilmeyen yaşlı insanlarımız da var, mesela komşumun bilgisayarı yok ama çok üzüldü dizinin bitirilmesine. Olsaydı o da sosyal paylaşım sitelerine, kanala protesto mailleri atardı. Yani diyeceğim görünen sayının, tepki veren sayının çok çok üzerindeyiz. Bu kesin! Deli Saraylı niye kaldırıldı? Atatürk ve vatanseverlik olduğu için mi? Harika oyuncular olduğu için mi? Bu diziyi kaldıran show tv’yi hiç affetmeyeceğim. Saygılarımla

  • @Meral Deniz:
   Bilirsiniz ki kurunun yanında yaşta yanar diye bir söz vardır. Bu durum aynen ona benzedi. Çoğunluk izliyor, ama Show TV’nin gözü doymuyor. Zamanında Melekler Korusun dizisinde de aynı şey yapıldı.

   Onun haricinde Show TV bir zamanlar Lale Devri dizisi içinde aynı durumu yaptı. O dizi Fox’a geçti. Ama Deli Saraylı bunu ne yazık ki başaramadı. Tek üzüldüğüm şey o kadar profesyonel kadronun bir arada bulunmasına rağmen, bitmesi oldu.

   Ayrıca dediklerinize sonuna kadar katılıyorum.

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.