En Uygun Fiyatlı Uçak Biletleri Pegasus’ta sizi bekliyor

En Uygun Fiyatlı Uçak Biletleri Pegasus'ta sizi bekliyor 1

Türkiye’nin dijital havayolu Pegasus, uçmanın herkesin hakkı olduğuna inanıyor ve misafirlerine en uygun fiyatlı uçak biletlerini sunuyor. Seyahat etmek pahalı olmak zorunda değil ve bu Pegasus ile mümkün.

Her bütçeye uygun bilet fiyatlarından yararlanabilmek için; uçak biletini uygun zamanda almak oldukça önemli. Son dakika uçak bileti almak yerine çok daha öncesinden bilet almak, daha uygun fiyatlarla uçmayı kolaylaştıracaktır. Fiyat uyarı sisteminden yararlanarak gidilecek olan rotaya en uygun fiyatlı biletin olduğu zamanın haberi alınabilir. E-posta listesine kayıt olmak işe yarayacaktır.

Uygun fiyatlara uçak bileti alabilmek için dikkat edilecek bir diğer nokta ise uçuşun, sabah erken ya da akşam geç saatlerde gerçekleştiği zamanları tercih etmektir.

En uygun fiyatlı uçak biletleri seyahatten 6-7 ay önce bulunabiliyor. Promosyon uygulanan koltuklar sınırlı sayıda olduğu için sürekli takip halinde olmak gerekir. Yurt dışı uçuşları için ise ortalama 170 gün öncesinde bilet fiyatlarının en düşük hali görülebiliyor. Aslında en uygun uçak biletlerine ulaşabilmek yurtiçi ya da yurtdışı uçuşları yani rotaya ve ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Sürekli takip halinde olmak ve Pegasus’ un mail listesine kayıt olup haberdar olmak en iyi yöntem.

Sezon ve Gün Seçimi

Yaz aylarında uçuşlar daha pahalı oluyor. Bu nedenle sezon dışı zamanlarda uçuş yapmak her zaman daha uygun fiyatlı bilet bulma konusunda iyi bir seçim olacaktır. Yine de Haziran’ın başı ve Ağustos’un  son haftaları yaz aylarının ortasına göre daha uygun uçuşların olduğu dönemlerdir. Mayıs ve Eylül ayları en uygun fiyata bilet bulma noktasında daha iyi bir dönem denilebilir.

En uygun fiyatlı uçak bileti bulabilmek için seçilecek günler arasında ilk sırada Pazar geliyor. İki ve üçüncü sıralarda ise Cumartesi ve Çarşamba yer alıyor. Hafta sonları için yapılan tatil planlarının etkisi ile en yüksek fiyatlı biletlerin bulunduğu gün ise Cuma.

Dönem olarak seyahat seçiminde gidilecek olan ülkede önemli. ABD ve Almanya’ya gitmek için en uygun zaman Şubat ayıdır. İspanya için ise en uygun dönem Ocak ayı. Tayland ve İngiltere için Türkiye’den seyahat edilecek ise en yoğun sezon olan Ağustos’tan ziyade Mayıs ayı daha uygun olacaktır.

En Uygun Fiyatlı Uçak Biletleri Pegasus'ta sizi bekliyor 2

Bagaj

Uçaklara yüklenen her bagaj, yakıt sarfiyatında ciddi bir maliyete neden olur. Pegasus yurt dışı uçuşları için Süper Eko, Eko, Avantaj ve Business Flex paketi ile toplam 4 seçenek sunar. Bu paketlere göre de bagaj, ikram, koltuk seçimi, iade ve iptal seçimleri gerçekleştirilebiliyor. Eko paket seçiminde 8 kg el bagajı ve normal bagaj için 15 kilo, yurt dışı uçuşlarda ise 20 kg bagaj hakkı bulunuyor. Yurtiçi uçuşlarda Eko, Avantaj ve Business Flex paket ile 3 seçenek sunuluyor. Süper Eko paket ise sadece yurt dışı uçuşlar için geçerli.

Evcil Hayvanlar ile Uçuş

Evcil hayvanların uçağa kabul edilebilmesi için 3 aydan büyük olması gerekiyor. Hamile ve anne sütünden kesilmemiş olan yavru kedi köpek ve emziren anneler maalesef uçağa kabul edilmiyor.

En uygun bilet için kampanyaları takip etmek önemli. Kampanyalardan zamanında haberdar olabilmek için e- posta listelerine kayıt olmak gerekiyor. Pegasus’un sitesine https://www.flypgs.com/ girerek cep telefonu numarası ve mail adresi ile kayıt olunması yeterli. Kayıt olurken “Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum” seçeneği işaretlemeli. Kampanyalar düzenlendiğinde ilk olarak üyelerin haberi oluyor. Daha sonra reklamlar ile her yerde duyuruluyor.

Sosyal medyanın değeri küçümsenemeyecek kadar büyük. Devir Instagram devri. Hal böyle olunca gezip görülecek yerler, kültür, eğlence gibi konularda Instagram’ı adeta küçük bir blog olarak kullanan çok fazla insan var. Bu kişiler gibi Pegasus’un sayfasını da takip edebilir, bazen ilk olarak sosyal medya aracılığı ile duyurulan kampanyalardan yararlanılabilir. Ayrıca çekilişlerle hediye uçak bileti kazanma şansı da cabası.

Bayram, yılbaşı, sömestr, sevgililer günü gibi özel günler için yapılan birçok kampanya da mevcut. Kara Cuma yani Black Friday kapsamında Pegasus uçak bileti fiyatları yarı yarıya gelen bir kampanya yaptı. Pegasus’un mobil uygulamasını indirerek fırsatlardan yararlanılabilir. Mobil uygulamalar kullanıldığında kampanyalar kaçırılmamış olur.

Seyahat zamanlarına göre uçak bileti alınarak daha uyguna mal edilebilir. En uygun bilet dünyada ortalama 54 gün öncesinde bulunabiliyor. Tabii bu durum gidilecek olan yere, mevsime göre değişiklik gösteriyor. Pegasus’un “bütçene göre ara” seçeneği kullanılarak bulunulan yer, gidilecek ay ve maksimum bilet fiyatı girilerek nereye indirimli bilet varsa oraya seyahat edilebilir. Belirli meslek grupları ve engelli bireyler için yapılan özel kampanyaları da kaçırmamak gerekir.  

Uçak Bilet Fiyatlarında Düşüş

Gidiş ve dönüş zamanları arasındaki süre bilet fiyatlarını etkiliyor. Gidilecek olan yerde 7 günden fazla kalınması uçak bileti fiyatlarında düşüşe neden olabiliyor.

Seyahat tarihi bayram, resmî tatiller, festivaller gibi özel günlere denk gelecek şekilde planlanması durumlarında biletin uçuş tarihinden en az 2 ay önce takibe alınması daha indirimli uçma şansını artıracaktır. Yapılan araştırmalara göre; uçuş tarihinden yaklaşık 7 hafta öncesinde alınan biletler en uygun fiyatlardan yararlanabilmek için uygun bir süre.

blank
Yazar:
Fatih Özdemir
Tartışmaya Katılın

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.