Ankara hakkında herşey

Ankara hakkında herşey

NOT: Kendimi frenleyemediğim için Ankara’yı bu yazımda uzun uzun detaylıca anlattım :) O yüzden yazımı toplam 10 sayfaya böldüm. Eğer bunu şuanda Fozdemir Android Uygulaması üzerinden okuyorsanız lütfen buraya tıklayarak telefonunuzun web tarayıcısına geçiniz.

Ankara

Geçtiğimiz haftalarda ülkemizin başkenti olan Ankara‘da kültürel ve turistik anlamda geniş kapsamlı ziyaretlerde bulundum. Daha önceleri birkaç kez Ankara gitmiştim fakat kapsamlı olarak gezme fırsatı elde edememiştim. Bu yazımda sizlere Ankara’daki gezi rotamdan ve Ankara’nın üzerimde bırakmış olduğu etkilerden bahsedeceğim. Tabi biraz da etkileyici Ankara fotoğrafları… Ankara gezilerimi 1 hafta boyunca çeşitli günlerde gerçekleştirdim. Çünkü gitmemdeki tek amaç kültürel gezi değildi, akraba düğünümüz de vardı :) Fakat kafa karıştırıcı olmasın diye sizlere uygun güzergahlar halinde derleyerek sunacağım. Tekrar belirteyim, toplam 10 sayfa!

Herşey Yüksek Hızlı Tren ile başladı! Ankara’ya ulaşmak için İstanbul – Ankara arasında gerçekleştirdiğim yüksek hızlı tren yolculuğu gayet keyifliydi. Tabi yüksek hızlı dendiğine bakmayın; ara duraklar ve yapımı devam eden raylar nedeniyle sürekli durmak zorunda kalan trenler uzun bir süre istenilen yüksek hıza çıkamıyor.

Trenlerin İstanbul’daki başlangıcı geçici olarak Pendik’te. Zaten Avrupa Yakası’ndaki (Zeytinburnu) evimden Pendik’e ulaşmak yaklaşık 1 saatimi aldı, o da Marmaray ve Metro sayesinde. Diğer ilçelerde oturan kişilerin Pendik’e ulaşması biraz daha geç sürüyor. 4 saat de Pendik-Ankara arası sürdü. Yani yine otobüs yolculuğu ile eş değer bir zaman diliminde diyebiliriz.

Tren yolculuğu gayet iyiydi. Vagonlara ücretsiz Wifi hizmeti bile sunmuşlar. Fakat tek eksik koltuklarda USB girişinin bulunmamasıydı.

DİĞER SAYFAYA GEÇİNİZ >>

Eğer bunu şuanda Fozdemir Android Uygulaması üzerinden okuyorsanız lütfen buraya tıklayarak telefonunuzun web tarayıcısına geçiniz.

  1. Giriş Bölümü
  2. Parklar – Kızılay – Turizm Ofisleri
  3. Ulus – 1. TBMM Kurtuluş Savaşı Müzesi – 2. TBMM Cumhuriyet Müzesi – Heykel Meydanı
  4. Roma Hamamı – Hacı Bayram-ı Veli Camii – Hamamönü
  5. Anadolu Medeniyetleri Müzesi – Çengelhan Rahmi Koç Müzesi – Ankara Kalesi – Ulucanlar
  6. Gençlik Parkı – Harikalar Diyarı – Lunaparklar
  7. Etnografya Müzesi – Resim ve Heykel Müzesi – Anıtkabir
  8. Alışveriş Merkezleri
  9. Teleferikler – Keçiören
  10. Bonus: Kazan – Kapanış

 

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 5 years geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
Bu yazıyı paylaşın:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Yazar:
Fatih Özdemir

Bağlantıda kalalım

Mail adresinizi bırakın, sizi son yazılarımdan haberdar edeyim. Söz, spam olmayacak :)

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;