İhtiyaca Göre Laptop Arayanlar İçin MediaMarkt

İhtiyaca Göre Laptop Arayanlar İçin MediaMarkt

Bilgisayar sektörü her geçen gün ileriye doğru evrim geçirmeye devam ediyor. Masaüstü bilgisayarların yerini alan laptop, notebook ve dizüstü bilgisayarların özellikleri de aynı hızla değişmeye devam ediyor.

Laptoplar ve notebooklar evde, işte, sokakta her yere taşınabilir bilgisayarlar olmaları ile birlikte özellikleri büyüyor. Yani hayatımızı her anlamda kolaylaştıran bu tarz bilgisayarlar ile sabit bir yerde çalışmak zorunda kalmıyoruz. Her yerde çalışılabildiğinden dolayı ofisler için de ideal koşullar sağlayan dizüstü bilgisayarlar ile her yerde her işimizi halledebiliyoruz. Örneğin; bir yere giderken yarım kalan oyunumuzu gittiğimiz yerde devam edebilir ya da işten eve döndükten sonra mesaimizi evde tamamlayabiliriz. Genel olarak laptop fiyatları incelediğimde öncelikle ihtiyaçlarımı belirlemem gerektiğini öğrendim. Hangi amaçla kullanacağım çok önemli. Oyun ve iş için laptoplar farklı özelliklerde üretiliyor. Oyun oynamak için kullanacağım bir laptopun öncelikle ekran kartına bakmam gerektiği kaçınılmaz bir gerçektir. Çünkü ekran kartı ne kadar yüksek olursa oyunların grafikleri de o kadar kaliteli olur. Oyun severler genellikle masaüstü bilgisayarları tercih etseler de son zamanlarda aynı performansı notebook ve laptop bilgisayarlar da veriyor. Oynamak istediğimiz oyunun sistem gereksinimlerine göre tercih yapmak maddi ve manevi kazanç sağlar. İş için kullanacağım bir laptopu almadan önce hangi programları sıklıkla kullandığımı belirlemeliyim. Örneğin; illüstratör ya da photoshop gibi tasarım programlarını kullanacaksam işletim sistemi kuvvetli bir bilgisayar tercih etmeliyim. Tasarım yapanların genellikle Mac bilgisayarları tercih etmesinin sebebi işletim sistemlerinin yeterli olmasıdır. Farklı programların kullanımı için ise diğer işletim sistemlerine sahip bilgisayarlar tercih edilmelidir. Bilgisayarlarda bulunan iki işletim sistemi olan Windows ve Mac Os farklı markalarda yer alıyor. İhtiyaçlar doğrultusunda seçilen işletim sistemi ile beraber marka da devreye giriyor. Markadan önce ihtiyaçlar ve bağlantılı olarak işletim sistemi incelendikten sonra markaya dikkat edilmelidir.

Ben laptop fiyatlarını incelemek istediğimde MediaMarkt internet sayfasında çok fazla seçenek ile karşılaştım. Uyguladığı kampanyalar ile uygun fiyatlara bulunan laptopların internet sitesinden özelliklerini ve görsellerini detaylı bir şekilde inceleme fırsatı bulunabiliyor. Laptop, notebook ya da dizüstü bilgisayar fark etmeksizin işletim sistemi başta olmak üzere RAM, ekran ve grafik kartı, işlemci hızı, harddisk kapasitesi gibi teknik özellikleri ile birlikte ekran büyüklüğü, dokunmatik ekran gibi farklı ekran özellikleri, ekran tipi ve ihtiyaç duyulan aksesuarları fiyatları belirler.

Bu yazıyı paylaşın:
Yazar:
Fatih Özdemir

Bağlantıda kalalım

Mail adresinizi bırakın, sizi son yazılarımdan haberdar edeyim. Söz, spam olmayacak :)

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;