Mimar Sinan’ın minarelerinden 4 mevsim İstanbul

5 Asır Sonra Sinan'ın Minarelerinden 4 Mevsim İstanbul
Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 4 years geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

İstanbul’un elektronik ortamdaki kültür mirasına bırakılan harika bir eser ile tanıştırmak istiyorum şimdi sizleri. Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunu, Sony’nin ise alt sponsorluğunu üstlendiği; proje tasarımcısı Cüneyt Karaahmetoğlu‘in yönetmenliğinde hazırlanan “5 Asır Sonra Sinan’ın Minarelerinden 4 Mevsim İstanbul” adını taşıyan video çalışması, İstanbul’un 4 mevsimine tanıklık ediyor. (Detaylı bilgi için www.sinansminarets.com)

Mimar Sinan’ın İstanbul’a armağan ettiği eserlerin minarelerinden ve Ayasofya’dan alınan timelapse görüntüleriyle oluşturulan bu muazzam çalışma tam tamına 13 ay sürmüş! Görüntülere eşlik eden İstanbul’a has kültürü yansıtan modern müzikler ise beni benden almaya yetti doğrusu. Bir İstanbul hayranı olarak çalışmayı izlediğimde ufaktan bir gözlerim yaşarmadı değil. Her gün yaşadığımız ve sıkıntısını çektiğimiz İstanbul’a daha değişik açılardan bakmamızı sağlayan bu 16 dakika, bana göre İstanbul’a tekrar aşık olmanızı sağlayacak.

Tabi izlerken Mimar Sinan’ın İstanbul zevkini de göz ardı etmemek gerek. Emeği geçen herkese teşekkürler, iyi seyirler!