Sunay Akın’dan: Sunay Bey Tarihi

Sunay Bey Tarihi
Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 9 years geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

Sunay Akın, gösterisini “Tek Kişilik Oyun” olarak adlandırmış. Fakat ben öyle düşünmedim açıkçası. Çünkü bana göre gösteri; hayatıma ilginç bilgiler katan ve kültür seviyemi bir nebze daha olsun yükselten bir konferans niteliğindeydi.

Öğrendiğimiz ve bildiğimiz bir çok şeyin farklı taraflarını Sunay Akın’ın tarihinde yeniden sorgulayacaksınız. Beyninizle serüvene öyle bir dalacaksınız ki, 2 saatlik gösterinin ne kadar çabuk bittiğini anlamayacaksınız.

Slaytlarla da pekiştirilen bu gösteride birçok şaşırtıcı gerçeği duyacaksınız. Kimi zaman yıllar önceki bir zamana gidecek, kimi zaman da bir yetimhaneden kimlerin çıkabileceğini gözlerinizle göreceksiniz.

Sunay Akın’ı eskiden İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kurucusu olarak tanıyordum. Fakat şimdi o, bana mükemmel bilgiler nakşeden bir Türk bilgini. Oyunu kaçırmamanız dileğiyle…