Eurovision 2015’i kazanan Mans Zelmerlöw ile İsveç oldu

Eurovision 2015'i kazanan Mans Zelmerlöw ile İsveç oldu 1

Eurovision Şarkı Yarışması’nın 60. yılında çekişmeli geçen oylamanın galibi Heroes şarkısıyla İsveç adına katılan Måns Zelmerlöw oldu. En son 2012 yılında Loreen ile birinciliği yakalayan İsveç, 3 yılın ardından tekrar Eurovision’u ülkesine taşıdı.

Oldukça etkileyici ve profesyonel bir sahne şovu sergileyen Måns Zelmerlöw, şarkısını açıkladığı günden beri sürekli gündemdeydi ve favori ülkelerden biriydi. Çok şaşılacak bir sonuç olmadı denebilir aslında. Öncelikle İsveç'i tekrar tebrik ediyorum.

Kazandıktan sonra sahneye çıktığında geçtiğimiz yıl Eurovision'u kazanarak yarışmayı bu yıl Avusturya'ya taşıyan transeksüel bir birey olan Conchita Wurst'a sıkı sıkı sarılan Zelmerlöw, "I just want to say we are all heroes no matter who we are or what we believe in / Sadece şunu söylemeliyim ki biz kim olursak olalım ya da neye inanırsak inanalım, hepimiz kahramanız" diyerek, gittikçe #LGBT'leşen Eurovision kitlesinin gönlünü kazanmış oldu :)

Bu yıl Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan Eurovision, yine görkemli şovlara sahne oldu. Geçtiğimiz haftalarda Eurovision 2015 favorilerimi uzun uzun yazmıştım sizlere. Fakat sahne şovlarını izledikten sonra fikirlerim değişti. Favori listemde de çalkalanmalar oldu haliyle...

Yanıt Verin

1 yorum