Fozdemir Blog
Anasayfa > Ruhumun Gıdası > Eurovision 🎙 > #Eurovision2017 için favori şarkılarım

#Eurovision2017 için favori şarkılarım

Bu yıl ilk kez gidip yerinde izleyeceğim Eurovision Şarkı Yarışması, 9, 11, 13 Mayıs’ta Ukrayna‘nın başkenti Kiev‘de gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl Türkçe bir şarkıyla Ukrayna adına yarışan Jamala‘nın kazandığı yarışmada bu yıl da oldukça iddialı çalışmalar var.

Sizlere bu yıl en beğendiğim şarkıları listelemek istiyorum. Benim için zor bir ilk 10 olduğunu söylemem mümkün.

Ek bilgi: Kiev izlenimlerimi sosyal medya hesaplarımdan zaman zaman aktarıyor olacağım, yarışma tutkunlarının beni takip etmesini tavsiye ediyorum.

Bulgaristan – Kristian Kostov – Beautiful Mess

Macaristan – Joci Papai – Origo

Arnavutluk – Lindita – World

Avusturya – Nathan Trent – Running On Air

Robin Bengtsson – I Can’t Go On

İsrail – Imri – I Feel Alive

Danimarka – Anja Nissen – Where I Am

Azerbaycan – Dihaj – Skeletons

Letonya – Triana Park – Line

İngiltere – Lucie Jones – Never Give Up On You

Şimdilik ilk 10 favorim bunlar. Tabi sahne performanslarında her şey değişebiliyor. Karar vermeden önce bir de canlı şovları izlemekte fayda var.

Ayrıca Kıbrıs‘ın Hovig tarafından seslendirilen Gravity şarkısı da güzel ama Rag’n’Bone Man – Human şarkısının çok fazla kopyası gibi geldi, o nedenle listeme almak istemedim.

Kiev‘de görüşmek üzere!

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

5 yorum

Yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Eurovision 2018 ön-değerlendirmeni merakla bekleyeceğim.

  Koyu bir fan’i sayılmam bu yarışmanın, ama senede bir akşam (son birkaç senedir yarı finallerle birlikte senede üç akşam oldu), hayatlarımıza biraz da olsa renk ve eğlence katıyordu.

  Ama, tabi, bu renk ve eğlence, bu iktidara fazla geldi; ve puanlama sistemini bahane ederek ülkemizi yarışmadan çektiler. Şahsen, bu yarışmaya geri dönme ihtimalimizi yüzde 10-20 filan görüyorum artık. 2 senedir, ‘En sonunda, önümüzdeki sene geri dönüyoruz !’ geyikleri yapılıyor. Sonuç malum.

  Bu seneki yarışmaya gidecek misin ?

  Sevgiler,

  Cem

  • Merhaba Cem, evet ne yazık ki. Ben de çok katılacağımızı düşünmüyorum. Çünkü TRT’ye de emir büyük yerden gidiyor her ne kadar genel müdürü sıcak bakıyor olsa da. Çünkü en fazla reklam gelirini o gece kazanıyor TRT ilginç bir şekilde :)

   Bu yıl Lizbon’a gitmeyi istiyorum ama o zaman diliminde müsaitliğim olur mu emin değilim. Şarkılar açıklandıktan sonra ön değerlendirmemi yapıyor olacağım.

   İlgin ve yorumun için çok teşekkür ediyorum.
   Sevgiler

 • Benim buradaki favorim Letonya – Triana Park – Line güzel bir parça olmuş. Türkiye’nin yarışmada olmaması üzücü, kısa zamanda bu sorunlar çözülüp ülkemizi de görmek isterdik burada eskiden olduğu gibi.Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?