Fatih Özdemir Kimdir?

Merhaba, ben Fatih Özdemir. 1993 yılında İstanbul’da doğdum. 2017 yılında Giresun Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun oldum. 14 yaşımdayken herhangi bir yardım almadan, internetten araştırarak öğrendiğim bilgilerle ilk web sitemi kodladım. Ardından tasarım, blog yazarlığı ve video alanlarına da merak saldım ve kendimi bu yönlerde geliştirdim. 2010 yılında kişisel blog sitemi (fozdemir.com) kurdum ve düşüncelerimi yazmaya başladım. Kısa sürede bir dönem iyi bir ziyaretçi oranına ulaşan blogumla birlikte Türk Hava Yolları, Kempinski Sarayları, Trivago, Turkcell ve İstanbul Deniz Otobüsleri gibi büyük markalarla sponsorluk anlaşmaları gerçekleştirdim.

Tüm bu gelişmeler ışığında deneyimlerimle birlikte sıfırdan kodlamayı, tasarlamayı, Adobe programlarını kullanmayı ve makale yazmayı öğrendim. Günümüzde de bu alanlarda freelance müşterilerime hizmet veriyorum. Çalışmalarıma göz atmak için Behance profilimi inceleyebilirsiniz. Benimle projelerinizle ilgili çalışmak için detay almak için fozzdigital.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Üniversite yıllarımda başlattığım ve Türkiye’nin ilk şehir blogu olan giresunblog.com projesiyle toplam 2,5 Milyon ziyaretçiye ulaştım ve şehirdeki bir çok sosyal imkanı imza kampanyalarıyla geliştirme fırsatı buldum.

2015 yılında ise Türkiye’nin girişimcilik potansiyeli gençlerini bir araya getiren Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın fellow’u seçildim. Farklı üniversitelerden başvuran 40.000 öğrenci arasından ilk 40’a kalarak bünyesine katıldığım vakıfla birlikte hayatım önemli ölçüde değişti ve start-up ekosistemi ile yakından tanıştım. Büyük şirketleri ve start-up’ları yakından gördüm ve önemli iş adamlarıyla tanışma fırsatı elde ettim.

Vakfa seçilmemden 6 ay sonra Türkiye’nin en popüler haber sitelerinden biri haline gelen Ontrava haber sitesi projesini 4 ortaklı bir yapı şeklinde kurduk (Projenin en büyük pay sahibi ortağı Kerem Sabancı Kamışlı’dır). Henüz mezun olmamışken bu projeyi yaklaşık 1,5 yıl yönettim. Ontravakısa sürede popüler haber siteleri arasına girdi. Projemizin iPhone uygulaması App Store’da yayınlandıktan hemen sonraki hafta Türkiye haber kategorisinde ikinci sıraya yerleşti. Bu başarı hikayesi aslında bu döneme kadar sahip olduğum en iyi başarıydı.

Tam bu sıralarda Yenibirlider Derneği‘nin YBL Profesyonelprogramı kapsamında uzun dönem Boğaziçi Üniversitesiakrediteli liderlik eğitimleri aldım. Bununla birlikte Hackquarters‘ın genç girişimciler programı Pioneers‘a ise alfa olarak dahil oldum.

Daha sonra kendi hayatıma yurtdışı vizyonlu bir yön çizme kararı aldım ve İngiltere’ye dil eğitimine gittim. Buradaki deneyimlerimle birlikte üzerinde çalıştığım start-up projem Citiletter‘ın gelişimi üzerinde çalışmaya başladım. Bekleme modunda, küçük kullanıcı gruplarını test ederek geliştirdiğimiz uygulamamızı yakın gelecekte kendimi hazır hissettiğimde, tam gaz odaklanarak hayata geçirmeyi planlıyorum.

Bunlara ek olarak Youtube kanalımda zaman buldukça hobi amaçlı Vlogumentary videoları da çekiyorum.

Bu bölümü hayatıma yeni markalar ve işbirliklerin girmesiyle birlikte güncel tutacağım. Eğer sosyal medyada takipleşmek ve tanışmak isterseniz bekliyorum :) > Facebook (Kişisel), Facebook (Blog),Twitter, Instagram, LinkedIn

Reklamverenler için bilgiler:Fozdemir.com’da bu zamana kadar Türk Hava Yolları, Turkcell, Türkiye İş Bankası, Jaguar, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), PepsiCO, Samsung, ETSTur, Tatilsepeti, Vestel, Enpara QNB Finansbank, Denizbank, Damla Su, Allianz, Starlight Hotel, Trivago, Kempinski Çırağan, Hürriyet, BKM Express, Marmara Forum Alışveriş Merkezi, Vialand, Findex, Sigortam.net, Prontotur, Saleduck, İdemama, Bortaçina, Biletbilet.com, Sportive, Panda Dondurma, Cinemaximum, Binbirçiçek Bal, Golf, The Beetle, Upper Crust Pizza, Algida, Jolly Tur, Cafe Tur, MNG Turizm, İpana ve Fun Lab başta olmak üzere 100+ fazla markayla işbirliği yaptım. Dilerseniz siz de markanızla ilgili tanıtımlar ve diğer süreçler için aşağıdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir sorunuz ya da işbirliği talebiniz mi var?

Yazılarımla ilgili önerileriniz ya da benimle yapmayı planladığınız işbirlikleri hakkında bana ulaşabilirsiniz. Form doldurmayı sevmiyorsanız me@fozdemir.com‘a mail atabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın:

Bağlantıda kalalım

Mail adresinizi bırakın, sizi son yazılarımdan haberdar edeyim. Söz, spam olmayacak :)

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;