Fozdemir’in 2012’si

Baktım ki çoğu site yeni yıla girerken, bir önceki yılın istatistiklerini vererek ziyaretçilerinin merak ettiği bazı soruların cevabını vermeye çalışmış. Tabi bu konuda benim en başarılı bulduğum site elbette ki Youtube. Yaptığı özel video çalışması sayesinde en popüler müzik videoları olan Gangnam Style ve Call Me Maybe’yi kullanarak Rewind Youtube Style adında ilginç bir klip hazırlamış. İzlemeyenler için link: http://youtu.be/iCkYw3cRwLo

Ben her ne kadar bir Youtube olmasam da, hedefi her zaman yüksek tutmak lazım. O yüzden geçtiğimiz yıl yaşadığım bazı önemli olayları ve istatistikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Geçtiğimiz yıl Fozdemir’in değişimi adına çok önemli bir yıldı. İkinci yılımıza girerken yaptığım köklü tasarım değişikliğiyle birlikte daha profesyonel görünümlü bir blog izlenimine bürünme çalışmalarına başladım. Bu kapsamda logo konusunda da bir düzene oturarak, istikrar sağladım. Bu da bazı başarıları yakalamama öncülük etmiş oldu.

Sosyal Medya hesaplarımdaki hayran artışı ve Fozdemir’in ziyaretçi profili son aylarda iyice yükselmeye başladı. Bu da bazı önemli markalarla anlaşmalar yapabilmemi sağladı.

MARKA ANLAŞMALARI

Geçtiğimiz yıl içerisinde Kempinski İstanbul Çırağan Sarayı reklamı için İngiltere’den, Trivago reklamı içinse Almanya’dan reklam teklifleri aldım. Bununla birlikte 2012 yılının son günlerinde ülkemiz içerisinde faaliyet gösteren Cinemaximum sinemalarını yöneten Mars Entertainment Group ile ortak bir çekiliş kampanyası düzenledim. Bu kapsamda değeri yaklaşık 100 TL olan sinema biletlerini; yılın ilk aylarında ise değeri yaklaşık 200 TL civarında olan Forum İstanbul Tiox Eğlence Merkezi’nden 360 Derece 3D sinema biletlerini takipçilerime dağıttım. 2012 yılında ayrıca The Upper Crust Pizza, Taksim Park Otel ve Kitapra gibi markalarla da çeşitli reklam anlaşmaları gerçekleştirdim.

2012 Ocak ayında ise Turhost; Fozdemir’in site barınma ihtiyaçlarını karşılayarak sponsor oldu. Sponsorluk 2013 yılında da devam edecek.

RÖPORTAJLAR

2012’ye damgasını vuran diğer önemli olaylarım ise Eurovision’u kazanan Norveçli genç kemancı Alexander Rybak, ülkemizin başarılı tiyatrocularından Behzat Uygur ve internetin tanınmış isimlerinden Hamza Şamlıoğlu ile birlikte gerçekleştirdiğim röportajlar oldu.

Alexander Rybak ile internet üzerinden gerçekleştirdiğim röportaj sosyal medyada kısa sürede yayıldı. Özellikle de Hadise ile ilgili görüşü çok konuşuldu.

Usta tiyatrocu Nejat Uygur’un oğlu Behzat Uygur ile İstanbul’da yüzyüze yaptığım röportaj ise uzun süre tiyatroseverlerin gündeminde kaldı.

BAŞARILAR

Türkiye’nin en önemli teknoloji dergileri olan Chip Online ve Shiftdelete dergileri 2012 yılı içerisindeki sayılarında Fozdemir’den bahsetti.

SEYAHATLER

Fozdemir, her ne kadar gezi blogu olma özelliğini yavaş yavaş kaybetse de geçtiğimiz yıl yazı yazmak için İstanbul’da daha yeni mekanlara, Bursa’ya, Ordu’ya, Giresun’a ve Trabzon’a gittim.

ETKİNLİKLER

GençKare adı altında yaptığım klip çalışmasıyla One Direction hayranlarını bir araya getirerek, çok tartışılan bir klip oluşturdum. Fakat klip hakkında gelen yakışıksız yorumlar video içerisindeki kişiler için onur kırıcı olduğunu düşündüğümden dolayı klip çalışmasını Youtube’dan geri çektim.

GELECEK YIL TEMENNİLERİM

2012 yılında eğitimim gereği pek yazı çıkaramadığımı itiraf ediyorum. Bu yüzden içinde bulunduğumuz 2013 yılı itibariyle daha fazla yazı yazarak, daha iyi bir büyüme kaydetmek istiyorum. Daha fazla markayla anlaşıp, sizlere yazı yazmanın dışında elle tutulur şeyler de vermek istiyorum. Bu yıl kısmetse sizler için Gürcistan’a, Trabzon Sümela Manastırı’na, Trabzon Uzungöl’e, Samsun’a ve henüz neresi olduğuna karar veremediğim bir Karadeniz yaylasına gideceğim. Umarım bu isteklerim havada kalmaz :)

Hepinize iyi yıllar!

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 8 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
Yazar:
Fatih Özdemir
Tartışmaya Katılın

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.