Yeni Golf GTI, daha hızlı ve eğlenceli

Golf GTI
Golf GTI

Sizlere bugün son günlerde dikkatimi çeken bir spor otomobilden bahsetmek istiyorum. Özgünlüğünü daima korumaya çalışan spor otomobil Golf GTI, yenilenen özellikleriyle sizlere daha farklı bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor. Eskisine göre daha hızlı ve daha eğlenceli hale gelen GTI; bal peteği görünümündeki karakteristik radyatör ızgarası, aerodinamik gövde kiti ve ön çamurluklarında bulunan çarpıcı GTI amblemleriyle eşsiz bir tasarımla karşımıza çıkıyor.

1976 yılında yalnızca 5000 adet üretilmesi planlanarak piyasaya çıkan Golf GTI, çok kısa sürede büyük bir popülarite kazanmıştı. Aradan yıllar geçti. Şimdi bu üç harfli efsane, artık daha da yüksek hızlara çıkabiliyor. Alüminyum alaşımlı jantlar ise size farklı bir tarz yaratıyor.

Gaz pedalına dokunduğunuz anda serbest kalan 220 PS’lik maksimum güç ve 350 Nm’lik tork adrenalin tutkunlarının iştahını kabartmaya yetiyor.

Elektronik dinamik diferansiyel kilidi (XDS) ile en keskin virajları bile rahatça alabilirsiniz. Standart olarak sunulan bu özellik, size hem daha dinamik bir sürüş deneyimi yaşatıyor, hem de daha güçlü yol tutuşu sunuyor. Kritik bir durumda elektronik stabilizasyon programı (ESP), fren ve motor yönetimine müdahale ederek aracın kontrolden çıkmasını engelliyor.

Bilgi-Eğlence Sistemi ile yol boyunca bütün multimedya özellikleriyle mest olacak, Radyo Navigasyon Sistemiyle de bilmediğiniz yerleri korkusuzca keşfedebileceksiniz.

Golf-GTI

NEWTON ÇOK ŞAŞIRACAK :)

Fiziğin kanunlarını Newton tanımlamış olabilir ama GTI’ın da kendi kanunları var. Bunları da etkileyici bir şekilde gözler önüne serdiği kesin: GTI, 220 PS’lik gücü sayesinde 6,5 saniyede 0 km/s hızdan 100 km/s hıza ulaşıyor. Ve aynı şekilde, önde “GTI” logolu kırmızı fren kaliperleri tarafından sarılan, 312 mm’lik, havalandırmalı, geniş çaplıfren diskleri sayesinde etkin bir frenleme sağlanıyor. Böyle değerlerle Newton bile başa çıkamazdı.

Yenilenen spor otomobil Golf GTI daha çok hız ve eğlence özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Daha fazla bilgi için katalogu incelemenizi tavsiye ediyorum. Eğer olur da alırsanız, haber verin! Sizinle İstanbul’da bir tur da ben atmak isterim :)

Yeni Golf GTI, daha hızlı ve eğlenceli 1

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
blank
Yazar:
Sponsorlu İçerik
Tartışmaya Katılın

1 yorum

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.