E Hadi İnşallah!

E Hadi İnşallah!

E Hadi İnşallah! 61

Pucca’yı biliyorum ama tanımıyorum. Açıkçası araştırma gereği de duymadım. Blog yazarı ve Twitter fenomeni olduğunu söylüyorlar. Bir de kitap yazmış. Bugün de yazdığı kitaptan derlenen Hadi İnşallah filmine gitme fırsatı buldum. Uzun zamandır gitmek istediğim bir filmdi. Çünkü Büşra Pekin’in oyunculuğuna bayılıyorum. E aynı zamanda Murat Boz’un da şarkıcılıktan sinemacılığa geçiş deneyimini oldukça merak ediyordum. İkisi birleşince aldık biletleri ve koştuk salona.

Hadi İnşallah 2Pucca’yı canlandıran Büşra Pekin’e diyecek laf yok. Ama kilo aldığı kesin, filmde bunu kullanmaları iyi olmuş. Beni şaşırtan Pekmez rolüyle Murat Boz oldu. Allah her yerden vermiş bu çocuğa :) Kendisini bundan sonra beyaz perdelerde görmeyi istiyoruz artık, ilk deneyimi güzel olmuş bence.

Cezmi Baskın da ayrı bomba zaten, ilginç bir baba modeli. Ama güzel bir oyunculuk. Sarhoş rolü de iyiydi.

Filmde en anlamadığın şey ise Manga’nın solisti Ferman oldu. Niye beyaz perdeye ilk olarak böyle bir rol ile ortaya çıktılar anlamış değilim. Gören de bu adamlar küfürbaz sanacak. Belki de öyledir, kim bilir.

SPOİLER

Şimdi biraz daha filmin içine dalalım. Burdan sonrası spoiler, yani filmin içine dalıyoruz. Filmde Pucca’yı canlandıran Büşra Pekin’in annesini hiç göremedik. Ya da ben kaçırdım bilmiyorum ama anne karakteri yoktu. Hala, kız kardeş ve babadan oluşan bir ailenin içinde görüyoruz Pucca’yı. Burada da kendisinin özel hayatını bilmek gerekiyordu sanırım, ama bende o taraf eksik az önce bahsetmiştim.

Hadi İnşallah 3Spoiler dediysek de filmi zarıl zarıl anlatmayacağım burda, özet geçiyor ve beğendiğim sahneye atlıyorum. Filmin en bomba, yani en komik sahnesi cenaze töreniydi. Klasik bir olay, ama sunuş şekli çok iyiydi diye düşünüyorum. Bunu beğendim!

Türklerdeki eksiklik her zamanki gibi filmin sonu. Pekmez (Murat Boz) ve Pucca (Büşra Pekin) arasında her şey güzel giderken birden apar topar tokatlaşmalar, hamilelikler vs. koptu ortalık. Üstün körü hızlıca geçildi o sahneler. Dedim ya klasik Türk filmi diye. Sonunda bütün olayları aksiyon filmi gibi arka arkaya vererek final yapıyorlar. Kötü değildi, ama oskarlık da değildi.

Issız Adam sürprizi iyi oldu. O sahne geldiğinde mekandan dolayı anlamıştım zaten böyle bir şey olacağını, ve oldu. Issız Adam filminin Beyoğlu’nda bir sinemada biten sahnesini hatırlıyor olmalısınız. Biraz mizah katılmış halini yeniden izledik. Güzel bir geçişti.

Filmin en son sahnesinde ise Pucca, kahraman bakış açısı tekniğiyle direkt olarak kameraya karşı konuşarak ufaktan da müjdeyi vermiş oldu. O sahneden de anlaşıldığı gibi filmin ikincisi gelebilir.

Genel olarak film eğlenceliydi, gidilebilir. İzmir’i de oldukça güzel yansıtmışlar.

Diyeceklerim bu kadar :)

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
blank
Yazar:
Fatih Özdemir
Tartışmaya Katılın

1 yorum

Menü

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;