Fozdemir Blog
İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy - Fatih Özdemir
İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy - Fatih Özdemir
Anasayfa > Oturduk Konuştuk > İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy: Tecrübesizliğin Şansındır

İDO Genel Müdürü Dr. Ahmet Paksoy: Tecrübesizliğin Şansındır

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)’nin genel müdürü Dr. Ahmet Paksoy’un kaleme aldığı ‘Tecrübesizliğin Şansındır’ kitabının lansmanı için geçtiğimiz akşam İstanbul Boğazı’nda teknede verilen davetteydim

closeBu yazı 5 yıl 1 ay 7 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Eğer yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana ulaşın!

Şu sıralar birlikte çalışma içerisinde olduğum sevgili sponsorum İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)‘nin genel müdürü Dr. Ahmet Paksoy‘un kaleme aldığı ‘Tecrübesizliğin Şansındır‘ kitabının lansmanı için geçtiğimiz akşam İstanbul Boğazı‘nda teknede verilen davetteydim.

İstanbul‘daki basın mensuplarının ve medya ajanslarının davet edildiği etkinlikte, sempatik tavırlarıyla bizi karşılayan İDO genel müdürüyle de tanışma fırsatı elde ettik. Bizi girişte karşılayan Ahmet Bey, yaptığı kısa konuşmanın ardından kitabını da imzalayarak bize hediye etti. İmza sırasında sıra bana geldiğinde, beni görür görmez ‘çok güzel, özellikle siz gençler okusun diye yazdım’ diye ekledi :)

Tecrübesizliğin Şansındır ismini verdiği kitabında; genç bir akademisyenken nasıl genel müdürlüğe yükseldiğini, sektördeki tecrübesizliklerini ve gençlere tavsiyelerini anlatıyor. Yani kitap aslında yaşanmış bir hikayeden alınıyor.

Gecenin başlangıcında konuşma yapan Dr. Ahmet Paksoy: ‘Çok acılar çektim, çok krizler yaşadım. Tecrübesiz insan olarak çok başarısızlıklarla karşılaştım. Bir şeyler öğrendim. Bugün çok keşke dediğim işler vardır. ‘Ah keşke yapmasaydım’ dediğim… ‘ İyi ki yapmışım’ dediğim işler olmuştur. İstedim ki bir akademisyen olarak, bunu genç arkadaşlarla paylaşayım. Genç yöneticilerle, profesyonellerle paylaşayım. Amacım bu kitapta insanlara bir şeyler öğretmek değil. Bunu samimiyetle içtenlikle söylüyorum.

Türkiye Denizcilik İşletemleri’nden den şehir hatlarını devralarak İDO‘ya geldim. İDO‘da koskoca büyük bir şirketi devraldım. Oradan sendikal eylemleri görerek sendikayı tanıma şansım oldu. Karaköy dubasının batışından sonra yaşadığım üzüntüm, ızdırabım, güçlükler zorluklar, bana çok şey öğretti’ diyerek, kitabı neden yazdığına açıklık getirdi.

Dr. Ahmet Paksoy - Tecrübesizliğin Şansındır
Dr. Ahmet Paksoy – Tecrübesizliğin Şansındır

Buluşmada Ahmet Bey‘in yanı sıra beni tanıyan ama benim onları tanımadığım, İstanbul medyasından birçok önemli isim ve Blogger ile de tanıştım. Uzun uzun sohbetler ettik. Hepsine tekrardan sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.

Ayrıca etkinlik daveti için Zarakol‘dan sevgili Neslihan Hanım‘a da çok teşekkürlerimi sunuyorum.

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

4 yorum

Yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • astığım astık,kestiğim kestik politikası güden,ibb imkanlarıyla işleriniyürüten zat politikayı bahane ederek işi mi bıraktı zannediyorsunuz,eski karlılıklar yok,çalışma şartlarıda yok,işveren karlılılk ister, verim ister salla başını almaaşını devri bitti tabii.geçmişte yaptığı hataları ve aldığı AH ları hiçbirzaman unutmasın

  • kitabında, haksız yere işten çıkardığı insanlardan bahsetmişmi acaba,vicdanı halen mi sızlamıyor,Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?