Fozdemir Blog
Anasayfa > Sizler İçin Araştırdım > İstanbul’un en iyi alışveriş merkezi hangisi? Tam AVM listesi!

İstanbul’un en iyi alışveriş merkezi hangisi? Tam AVM listesi!

İstanbul’un en büyük ve en çok ilgi görenlere göre listelenmiş tüm alışveriş merkezlerinin listesi ve ulaşım bilgileri yer alıyor.

Avrupa’nın en çok alışveriş merkezi bulunan şehri olan İstanbul’da, gün geçtikçe yeni bir avm’nin daha inşaatına başlanıyor. Büyük bir çılgınlıkla yükselen alışveriş merkezleri sayesinde, İstanbullular için birçok seçenek ortaya çıkmaya başladı. İnsanlar daha çok oturduğu eve yakın olan avmleri ve toplu ulaşım güzergahlarına yakın olan popüler avmleri tercih ediyor.

Peki bunların içlerinde en iyisi hangisi? Hangi alışveriş merkezleri, hangi kitleye hitap ediyor? Gelin sizlerle birlikte İstanbul’un en büyük ve en çok ilgi gören alışveriş merkezlerine göz atalım. Altlarına ayrıca toplu ulaşım alternatiflerini de ekledim.

Bu içeriğin son güncellenme tarihi Mayıs 2018’dir.

İsfanbul (Eski adıyla: Vialand)

Vialand Alışveriş Merkezi

Temalı Park ve Alışveriş Merkezi konseptiyle, İstanbul’un en iyi cazibe merkezi haline gelen Vialand yüzölçümü ve açıkhava alışveriş imkanıyla açıldığı günden beri milyonlarca ziyaretçi ağırlıyor. İstanbul’da birçok yenilikçi AVM projesine imza atan Via Properties tarafından projelendirilen Eyüp’teki Vialand‘a ulaşım, yapılması planlanan metro ve teleferik hattı şuan yapım aşamasında olduğu için şuan yalnızca otobüs ve minibüslerle sağlanmaktadır. Vialand avm projesiyle birlikte Türkiye’nin en büyük temalı parkı “Vialand Tema Park“ı da bünyesinde taşıyor.

Projenin yeni adı 2018 yılında alınan bir kararla İsfanbul olmuş olup, artık İsfanbul Alışveriş Merkezi ve İsfanbul Tema Park isimleriyle hizmet veriyor.

Forum İstanbul

Forum İstanbul

Multi Development Türkiye tarafından Türkiye’ye kazandırılan en büyük alışveriş merkezi projelerinden biri olan Forum İstanbul, açıldığı günden beri gerek reklamlarıyla ve gerek etkinlikleriyle büyük ses getirdi. Kısa sürede İstanbul’da hatrı sayılır avmleri arasına giren Forum İstanbul‘a en rahat ulaşım M1A Yenikapı-Havalimanı ve M1B Yenikapı-Kirazlı Metrosu’nun Kocatepe İstasyonu üzerinden sağlanıyor. IKEA ve Koçtaş gibi diğer büyük mağazaları da çevresinde barındırıyor. Büyük İstanbul Otogarı’nın yanıbaşındaki bu büyük proje, Bayrampaşa ilçe sınırları içerisindedir.

Marmara Forum

Marmara Forum Alışveriş Merkezi - Zeytinburnu - Bakırköy

Zeytinburnu, Güngören, Bahçelievler ve Bakırköy ilçelerinin kesiştiği Merter bölgesine kurulan Marmara Forum, Multi Development Türkiye’nin İstanbul’daki ikinci projesi. Oldukça büyük bir arazi üzerine kurulan alışveriş merkezine T1 Bağcılar-Zeytinburnu Kabataş Tramvayı, M1A Atatürk Havalimanı – Yenikapı Metrosu ve Metrobüs hattının Zeytinburnu istasyonunda indikten sonra yapacağınız ufak bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kazlıçeşme Marmaray istasyonundan kalkan MR10 Zeytinburnu-Kazlıçeşme otobüsünün; 93T Harbiye-Taksim-Zeytinburnu, 93M Mecidiyeköy-Zeytinburnu, 93 Eminönü-Zeytinburnu ve 93C Beyazıt-Zeytinburnu otobüslerinin “Fildamı Yolu” durağında inerek de ulaşabilirsiniz.

Mall of İstanbul

Mall of İstanbul

İstanbul’un merkezi bölgelerine uzak olmasına rağmen büyüklüğüyle İstanbul’un en büyük alışveriş merkezi olma tahtına oturan Mall Of İstanbul, İkitelli bölgesinde bulunuyor. Yüzlerce mağazaya ev sahipliği yapan avm, kültür-sanat faaliyetlerinin bölgeye taşınması konusunda da büyük görev üstlenmiş durumda. Kanal İstanbul projesiyle birlikte yakın gelecekte İstanbul nüfusunun o bölgelere kayacağı düşünülürse, Mall Of İstanbul yeni İstanbul’un kralı olabilir. Projeye M3 Kirazlı-Olimpiyat Stadyumu-Başakşehir Metrokent Metrosu’nun “İkitelli Sanayi” istasyonu üzerinden uzun bir yürüyüş gerçekleştirerek ulaşabilirsiniz.

Emaar Square Mall

Anadolu Yakası’nın en büyük alışveriş merkezi projelerinden biri olan Emaar Square Mall, 2017 yılında hizmete açılan oldukça yeni bir alışveriş merkezi olarak Libadiye’de yer alıyor. Oldukça büyük bir araziye kurulan alışveriş merkezinde ayrıca büyük bir akvaryum da bulunuyor.

Alışveriş Merkezi’ne toplu taşımayla en kolay ulaşım, çoğunluğu E-5 üzerindeki Göztepe otobüs durağından da geçen 8E, 9K, 11E, 14B, 14DK, 14ES, 15BK, 15SK, 15YK, 15ÇK ve 129T otobüslerinin “Mobilyacılar Çarşısı” durağı üzerinden gerçekleştirilebilir.

Venezia Mega Outlet (Eski adıyla: Viaport Venezia)

Viaport Venezia

Venezia Mega Outlet; Venedik’in sokaklarını, mimarisini, gondollarını ve kanallarını İstanbul’a taşıyor. İlk çıktığı zaman Viaport Venezia adıyla başlayan projenin adı, daha sonra Venezia Mega Outlet olarak değiştirildi. Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi’nde bulunan avmye T4 Topkapı-Habibler Tramvay hattının “Metris” istasyonunda inerek ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım alternatifi ise yapımı devam eden Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosunun “Karadeniz Mahallesi” istasyonu olacak.

Hilltown

Anadolu Yakası modern tarzdaki alışveriş merkezleri projelerine daha yeni yeni kavuşuyor. Küçükyalı’da yükselen Hilltown projesi de deniz manzarası olan özel yarı açık hava alışveriş merkezlerinden biri. Sahipleri ise bu konuda uzmanlaşan Rönesans grubu. AVM’ye ulaşım M4 Kadıköy – Tavşantepe metrosunun Küçükyalı durağından sağlanıyor. Ayrıca E-5 karayolu üzerinden geçen 500T gibi önemli otobüs hatlarıyla da ulaşabilmek mümkün.

Akasya Acıbadem

Akasya Acıbadem

Anadolu Yakasının en değerli arazilerinden birinin üzerine kurulan Akasya Alışveriş Merkezi, yakanın daha çok yüksek zümreye hitap eden en lüks yaşam merkezlerinden biri haline geldi. Rezidans projelerini de bünyesinde barındıran cazibe merkezine ulaşım M4 Kadıköy-Tavşantepe Metrosu‘nun “Ünalan” istasyonu ve Metrobüs’ün “Uzunçayır” istasyonu üzerinden sağlanıyor.

Viaport Asia

Anadolu Yakası’nda açıkhava konseptli en iyi alışveriş merkezlerinden biri olan Viaport Asia, uzun yıllar yoğun ziyaretçi ağırladı ve ağırlamaya da devam ediyor. Açık alanında bir lunapark da bulunduran Kurtköy‘deki alışveriş merkezi, Sabiha Gökçen Havalimanı‘na yakın olmasından dolayı da fazlasıyla tercih ediliyor.

Viaport‘a en iyi ulaşım 130H, 132K, 133Ü, 134 ve KM25 otobüslerinin Dedepaşa Bulvarı durağı.

Viaport Marina

Viaport Marina

İstanbul’un Anadolu yakası çıkışında bulunan Tuzla ilçesindeki marina yenilenerek, Viaport Marina projesine dönüştürüldü. Artık bölge şimdi hem marina, hem açıkhava alışveriş merkezi, hem de temalı park. Türkiye’nin en büyük ikinci temalı parkı olan ViaSea‘yı bünyesinde taşıyan Viaport Marina‘ya ulaşım özel arabanız yoksa bir hayli zor. Uzun aralıklarla sefer yapan 130 Numaralı Kadıköy-Tuzla otobüslerinin “Marmados Sitesi” durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Cevahir

İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi

İstanbul’un en eski gözdesi Cevahir Alışveriş Merkezi, ilk günki popülaritesini katlayarak arttırmaya devam ediyor. Mecidiyeköy’de şehrin en çok ziyaret edilen alışveriş merkezlerinden biri olan Cevahir her kesimden insana hitap ediyor. M2 Yenikapı-Hacıosman Metrosu’nun “Şişli-Mecidiyeköy” istasyonu üzerinden ulaşabildiğiniz gibi, Metrobüs’ün Mecidiyeköy istasyonunda inerek de ulaşabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’un 4 bir yanından kalkan Mecidiyeköy otobüsleri de Cevahir’e ulaşmanız için bir diğer önemli alternatif.

Marmara Park

Marmara Park Alışveriş Merkezi

İstanbul’un nüfusunun batıya doğru kaymasından istifade yepyeni bir yaşam alanına dönüşen Beylikdüzü, Tatilya arazisi üzerine kurulan yeni devasa alışveriş merkeziyle birlikte artık bütün bölgenin ihtiyaçlarını karşılıyor. E-5 karayolunun paralelinde uzanan Marmara Park Alışveriş Merkezi, sadece Beylikdüzü’nden değil, İstanbul’un çoğu bölgesinden de ziyaretçi ağırlıyor. Marmara Park‘a en iyi ulaşım alternatifi elbette Metrobüs.

İstmarina

Anadolu Yakası’nın alışveriş merkezleri bakımından yoksun bölgesi olan Kartal’da sahile konuşlanan İstmarina, yarı açıkhava konseptiyle ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Ulaşım Kartal sahilden geçen otobüsler üzerinden sağlanıyor. Ayrıca M4 Kadıköy-Tavşantepe metrosunun Kartal istasyonundan sahile giden minibüs ve otobüs hatlarını da kullanabilirsiniz.

Özdilekpark İstanbul

Özdilekpark İstanbul

İstanbul’un gökdelenler ve büyük iş merkezleri caddesi olan Büyükdere Caddesi üzerindeki geniş bir araziye kurulan Özdilekpark İstanbul, Levent bölgesindeki her kesimden insana hitap edecek alışveriş merkezi ihtiyacını bir nebze olsun karşılıyor. Dikey bir yapıya sahip olan alışveriş merkezi, açıldığı günden beri ciddi ziyaretçi rakamlarına ulaşmış durumda. Alışveriş merkezine en rahat ulaşım M2 Yenikapı-Hacıosman Metrosu’nun ve M6 Levent-Boğaziçi Üniversitesi metrosunun “Levent” istasyonu üzerinden sağlanıyor. Ayrıca Levent üzerinden geçen bütün otobüs hatlarıyla da ulaşmanız mümkün.

Kanyon

Kanyon

Göz doldurucu tasarımıyla uzun yıllardır ziyaretçi ağırlayan Kanyon, Levent bölgesindeki yüksek zümreye hitap eden en şık cazibe merkezi sayılabilir. Açıkhava konseptiyle karşımıza çıkan proje, adı üzerinde doğal yeryüzü şekillerinden olan kanyonu andırıyor. Projeye en rahat ulaşım M2 Yenikapı-Hacıosman Metrosu’nun ve M6 Levent-Boğaziçi Üniversitesi metrosunun “Levent” istasyonu üzerinden sağlanıyor. Ayrıca Levent üzerinden geçen bütün otobüs hatlarıyla da ulaşmanız mümkün.

Zorlu Center

Zorlu Center

Yarı açıkhava konseptiyle oldukça lüks ve daha çok yüksek zümreye hitap eden Zorlu Center, bulunduğu konum açısından oldukça değerli bir arazi üzerinde bulunuyor. Proje bünyesinde bulunan Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, açıldığı günden bu yana İstanbul’a dünyaca büyük üne sahip kültür-sanat etkinliklerini taşıyabildi ve taşımaya da devam ediyor. Zorlu Center‘a en kolay ulaşım M2 Yenikapı-Hacıosman Metrosu’nun “Gayrettepe” istasyonu ve Metrobüs’ün “Zincirlikuyu” istasyonu üzerinden sağlanıyor.

İstinye Park

İstinye Park

Raylı ulaşım alternatiflerine uzakta bulunan bir diğer yüksek zümreye hitap eden alışveriş merkezi ise İstinye Park. Magazin ünlülerinin uğrak noktası olan alışveriş merkezinde her gün mutlaka bir ünlü simaya denk gelmeniz mümkün. Alışveriş merkezine en kolay ulaşım özel arabalar ve taksiler olsa da çevresinde toplu ulaşım alternatifleri de yok değil. Bölgeye yakın bir noktadan geçen M2 Yenikapı-Hacıosman Metrosu’nun “İTÜ Ayazağa Kampüsü” istasyonunda indikten sonra uzun bir yürüyüş yaparak ya da bir vasıta daha kullanarak İstinye Park‘a ulaşabileceğiniz gibi, İstinye’den geçen birçok otobüs hattı ile de ulaşabilmeniz mümkün.

Zeytinburnu Olivium Outlet Center

Zeytinburnu Olivium Outlet Center

Türkiye’yi Outlet ile tanıştıran, Türkiye’nin ilk Outlet alışveriş merkezi olan Olivium; İstanbul’un en eski alışveriş merkezlerinden biri olmasına rağmen hala ciddi oranda ziyaretçi ağırlamaktadır. Arap turistlerin de oldukça ilgisini çeken alışveriş merkezi, outlet ürün zinciriyle oldukça ilgi görüyor. Alışveriş Merkezine Marmaray’ın Kazlıçeşme istasyonu üzerinden ya da 93T Harbiye-Taksim-Zeytinburnu, 93M Mecidiyeköy-Zeytinburnu, 93 Eminönü-Zeytinburnu ve 93C Beyazıt-Zeytinburnu otobüslerinin “Olivium” durağı üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca T1 Bağcılar-Zeytinburnu-Kabataş Tramvayı’nın “Akşemsettin” istasyonu da bir diğer önemli alternatifler arasında.

Trump

Trump

İstanbul’un en merkezi destinasyonlarından olan Mecidiyeköy’de, Cevahir’in yoğunluğundan kaçmak isteyenlerin de favori uğrak noktası olan Trump, kendini sürekli diri tutan ve çeşitli projelere ev sahipliği yapan bir alışveriş merkezi olarak karşımıza çıkıyor.  M2 Yenikapı-Hacıosman Metrosu’nun “Şişli-Mecidiyeköy” istasyonu üzerinden ulaşabildiğiniz gibi, Metrobüs’ün Mecidiyeköy istasyonunda inerek de direkt olarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’un 4 bir yanından kalkan Mecidiyeköy otobüsleri de Trump’a ulaşmanız için bir diğer önemli alternatif.

Not olarak belirtmekte de fayda var, bu ikiz kulelerin tamamı Donald Trump‘ın yatırımıdır.

Akbatı

Akbatı

İstanbul’un mevcut merkezi bölgelerine en uzak, fakat Kanal İstanbul projesiyle birlikte oluşacak olan yeni İstanbul bölgesine oldukça yakın olan yeni yaşam merkezi Bahçeşehir’de bulunan Akbatı Alışveriş Merkezi, büyüklüğüyle bölgede hatrı sayılır yerler arasına girmiş durumda. Fakat ulaşım sadece otobüslerle sağlanıyor.

İstanbul’da AVM dışında başka yerleri de keşfetmek istiyorsanız İstanbul araç kiralama servislerinden faydalanabilirsiniz. Benim tavsiyem otorento.com.tr sitesi. Başka şehirden geliyorsanız eğer, otorento’nun en ucuz araçları listelediği Atatürk havalimanı ucuz araç kiralama fırsatları listesine göz atıp değerlendirin. Ayrıca ucuz uçak bileti fırsatlarına da göz atabilirsiniz.

Diğer büyük ölçekli alışveriş merkezleri (Alfabetik)

212 İstanbul Power Outlet (İkitelli), Akmerkez (Etiler), Akyaka Park (Ümraniye), Anatolium (Kartal), Arenapark (Atakent), Aqua Florya (Florya), Axis İstanbul (Bayrampaşa), Biz Cevahir Outlet (Haliç), Buyaka (Ümraniye), Brandium (Ataşehir),  Maltepe Park (Maltepe), Nişantaşı City’s (Nişantaşı), Optimum Outlet Center (Yenisahra), Palladium (Ataşehir), Piazza (Maltepe), Starcity Outlet Center (Yenibosna), Tepe Nautilus (Kadıköy), Torium (Haramidere), Ümraniye Meydan (Ümraniye), Watergarden (Ataşehir), Vadi İstanbul (Seyrantepe)

Diğer alışveriş merkezleri (Alfabetik)

Airport Outlet (Yenibosna), Armonipark (Sefaköy), Arissa (Silivri), Autopia Otomobil (Esenyurt), Astoria (Gayrettepe), Asitane Historia (Fatih), Ataköy Marina Park (Bakırköy), Ataköy Plus (Ataköy), Atlaspark (Sultanbeyli), Atrium (Ataköy), Axis İstanbul (Kağıthane), Beylikdüzü Migros (Beylikdüzü), Bulvar 216 (Ataşehir), Canpark (Ümraniye), Capitol (Altunizade), Capacity (Bakırköy), Carausel (Bakırköy), Carrefour (İçerenköy), Demirören İstiklal (Taksim), Esenyurt City Center (Esenyurt), FlyInn Yeşilköy (Bakırköy), Fox City Premium Outlet (Büyükçekmece), Hayat Park Outlet (Küçükçekmece), Galleria (Ataköy), Güngören Park (Güngören), Güneşli Park (Bağcılar), Kale Outlet Center (Güngören), Kozzy (Kozyatağı), M1 Merkez (Kartal), Marintürk (Pendik), Mayadrom Uptown (Etiler), Maxi Center (Silivri), Merkez Kayaşehir (Kayaşehir), Metrogarden (Dudullu), Metro City (Levent), Metroport (Bahçelievler), Novada (Ataşehir), Oasis Designer Outlet (Bağcılar), Olimpa (Başakşehir), Pendorya (Pendorya), Pelikan Mall (Avcılar), Plato (Sultanbeyli), Rings (Sancaktepe), Sapphire Çarşı (4.Levent), Zeruj Port (Zeytinburnu)

Yapımı devam edenler (Alfabetik)

Home City (Pendik), İsfanbul Designer Outlet, Koru Florya (Florya), Metropol İstanbul (Ataşehir), Skyland İstanbul (Seyrantepe),

Küçük ölçekli alışveriş merkezleri (Alfabetik)

Address İstanbul (Şişli), Asyapark (Dudullu), Atirus (Büyükçekmece), Aymerkez (Büyükçekmece), Beyaz City (Beylikdüzü), Beylicium (Beylikdüzü), Colony Outlet (Florya), Deposite Outlet Center (İkitelli), Espri Outlet Center (Esenler), Fabulist (Sancaktepe), İstanbul Outlet Park (Büyükçekmece), Kadir Has (Bahçelievler), Kardiyum (Çekmeköy), KemerMall (Kemerburgaz), İş Kule Çarşı (Levent), MarkaCity (Beylikdüzü), Mesa Studio (Göktürk), Mozaik Çarşı (Ataşehir), Nar Point (Ataşehir), Neomarin (Pendik), Ömür Plaza İncirli (Bakırköy), Paradise (Büyükçekmece), Pendik Park (Pendik), Perlavista (Beylikdüzü), Prestige Mall (Beylikdüzü), Profilo (Mecidiyeköy), Sancak Park (Sancaktepe), Star Arena (Güngören), Town Center (Bakırköy), Veneris (Beylikdüzü), Verdemolino (Başakşehir), Wedding World (Yenibosna-Kuyumcukent), White Hill (Eyüp), World Atlantis (Kurtköy)

Kapananlar (Alfabetik)

Akvaryum (Bayrampaşa), Green Park (Büyükçekmece), M1 Meydan Merter (Güngören), Platform Merter (Güngören), Ora İstanbul (Bayrampaşa)

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

45 yorum

Yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhaba.Gördüyüme gore AVM gökde yildiz kadar))Peki benim 4 günüm var Istanbulda ve avmede gece-gündüz gezmek isteyim yok. En iyisi.guzel magazalarla dolu olan.istediyim har sheyi bula bilecegim ve pahali.luks olmayan 2 avm yaza bilirmisiniz?Guzel outletde ola bilir.Bana Starcity ve Zorlu centr tavsiye etdilar

  • Merhaba, Zorlu Center merkezi olmasına karşın, küçük ve sıkıcı bir yer geliyor bana. Açıkhava ve outlet istiyorsanız Venezia Outlet, Viaport Tuzla Marina ya da Isfanbul olabilir. Biraz uzaklar tabi ama. Anadolu Yakasında Emaar ve Hilltown olabilir. Avrupa’da Marmara Forum ya da Forum İstanbul alternatifleri iyidir. Mall of Istanbul da çok büyük ama yol uzak. Yolun uzaklığı nerede kaldığına göre de değişir tabi. 2 tane istemişsin ama bayağı söyledim. Övünsek mi bilemedim ama alternatif çok :)

   • Yenibosnada kalicaz.Starcity zaten yaninda.amma ne kadar büyük ve mağazalarla bol.bilemem.Araştirdim ve Marmara forum,Atrium,Mall of İstanbul ,Emaar ve Zeytinburnu outlet aralarinda kaldim😂😂😂Hangisini seçsem acaba?)))

  • Listenin çoğunda Anadolu Yakası da yer alıyor aslında. Karmaşık halde; büyüklükleri, işlevleri, modernlik durumları, konumları ve ziyaretçi sayılarına göre değerlendirme yaptım. Palladium ise Ataşehir ilçesinde yer alıyor. Bölge olarak İçerenköy’e yakın. Eğer kafa karıştırıcıysa Ataşehir olarak değiştiriyor olacağım bir sonraki güncellemede.

 • Marmara park ulaşım açısından bana çok yakın her ihtiyacımı da rahatlıkla karşılayabiliyorum e5 üzerinde metrobüs kullanarak erişim sağlamanız mümkün.

 • Doğduğumdan beri İstanbul’da oturuyorum gitmediğimi bırakın duymadığım bile varmış. Venezia Mega Outlet’i nasıl bu zamana kadar duymam ona çok şaşırdım.

  • Ya, ben de doğma büyüme İstanbul’luyum. ÇOĞUNU duymamıştım ya :) Ama tembel, üşengeç birinin tekiyim. Kolay kolay, bana uzak yerlere takılmıyorum uzundur :)

 • İstanbul’da o kadar çok alışveriş merkezi var ki hangisine gideceğimi bilemiyorum. Genelde bana en yakın olana gitmeyi tercih ediyorum.

 • detaylı ve bilgilendirici bir içerik olmuş. diğer arkadaşların yorumlarıyla da konu zenginleşmiş yani. teşekkürler herkese..

 • 13.05.212 tarihi itibariyle gezdiğim İstanbul Avm sayısı 72 oldu..hala favorilerim İstinye Park ve Viaport.Haksızlık yapmayalım Marmara Forum,İstanbul Forum ve Ora Outlet burun farkı geçebilirler.

 • Ümraniye'de IKEA yanında BUYAKA AVM açıldı, Avrupa yakasında yeni sayılabilecek çok yönlü bir alşveriş merkezi daha var Bayrampaşa otogar yakınlarında ORA OUTLET

 • Fozdemir.COM Anadolu yakasında Pendik Kurtköyde'ki VIAPORT'u da tavsiye ederim Bence ölmeden önce İstanbulda görülmesi gereken 10 AVM diye bir kitap yazılsa Avrupa yakasında İstinye Park Anadolu yakasında Viaport ilk sıralarda yerini alır.

 • Forum istanbul avrupa yakasındaki en iyi alışveriş merkezidir. Ben bütün avmleri dolaştım özellilke en son forum istanbulun karşısındaki ORA Avm’ye gittim ama gözlerime inanamadım 400 m euroluk yatırım ve kimsecikler yok ! Üstelik ulaşımı ise berbat kış şartlarında kimsenin tercih etmek istemeyeceği bir yer. 10 dk kalmadık hemen forum istanbula gittik , tıklım tıklım ulaşımı ise okadar kolayki metro ile indiğin yerde 2 dk içinde içeri giriyorsun aynı Bahcelievler metroport gibi. Araba ile gitmek isteyenler için ise belkide trafik rahatlığı açısından tek mükkemmel yer Forum istanbul . Saygılar.

  • ORA’nın tek eksik yanı ulaşımının zor olması. Fakat Forum’lar İstanbul’da ulaşımın iyi olduğu yerlere kuruluyor. Forum İstanbul’da sadece metro var. Ama Marmara Forum’da Metrobüs-Metro-Tramvay ve otobüs var… O biraz daha şanslı…

 • PALLADIUM VE İSTİNYE PARK benim favorilerim kaliteli markalar ve restoranları bünyesinde barındırıyor palladium’daki mıdpoınt ve cookshop’u tavsiye edebilirim ve tabi vee… istinye pazarıda kesinlikle dolaşılması gereken yerlerden biri. favorilerime yakında AKASYA AVM’de girecek mütiş bi yer olacak benden söylemesi

 • sakin yere kurulmamalı çünkü ik gün sonra yanına bin tane yer inşa ediyorlar bölgenin özelliği gidiyor.

 • TeknoSA Piyano Merdivenleri güzel ama kullananı yok görüntüye göre herkes yürüyen merdiven taraftarı :))

 • Demin yorumlara göz attımda bi Allah kulu üsteki yoruma bakmadan yorum atmıs…Fatih abi gezdiğim yerleri yazdım diyor herkes ayrı soru soruyo o niye yoq bu niye yoq.. :)) :)) :))Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?