Fozdemir Blog
Zeytinburnu Tren İstasyonu
Zeytinburnu Tren İstasyonu
Anasayfa > Dilime Düşenler > Marmaray ile İstanbul’un iç karası ortaya çıktı

Marmaray ile İstanbul’un iç karası ortaya çıktı

Marmaray kapsamında, İstanbul’un güney sahilyollarında yıllardır hizmet veren TCDD bünyesindeki banliyö hattı yenileniyor.

closeBu yazı 5 yıl 6 ay 16 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Eğer yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana ulaşın!

Asrın projesi Marmaray kapsamında, İstanbul’un güney sahilyollarında yıllardır hizmet veren TCDD bünyesindeki banliyö hattı yenileniyor.

Hat, çok eski olduğundan dolayı İstanbullulara yıllardır çileli yolculuklar çektirdi. Konuyla ilgili şurada listelenen geçmiş yazılarımdan bilgi alabilirsiniz.

Görsel açıdan da modernleşen İstanbul’a yakışmayan bir görüntü ortaya çıkaran hat, yaşanan suç olaylarının da bir numaralı merkezi oldu. Kapılar açık seyahatten dolayı tren raylarına düşen veya kasıtlı olarak itilen vatandaşların ölümü, Tren istasyonlarını gece saatlerinde mesken edinen tinerciler tarafından gerçekleşen ölümler ve daha niceleri…

Artık İstanbullular Marmaray projesi ile rahat bir nefes alıyor. Hem Avrupa, hem de Anadolu yakasındaki tren hatları modernleştirilerek denizin altından birbirine bağlanıyor.

Bu kapsamda yapılan hat söküm, istasyon yıkım ve modernizasyon çalışmaları, İstanbul’un kara yüzünü ortaya çıkardı. Sökülen rayların ardından kalan görüntüler adeta ıssız bir köyü andırıyor. İstasyonlar ise felaketten çıkmış gibi.

Sizler için Zeytinburnu ve Yenimahalle istasyonları arasını fotoğrafladım. Fotoğraflar herhangi bir felaket sonrası çekilmedi. Hepsi banliyö hattından. Ama eminim ki proje bittiğinde sahilyolu harika bir görüntüye kavuşacak.

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

1 yorum

Yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?