İstanbul resmen iş olsun diye konuştu #IstanbulTalks Inspired 2016

İstanbul resmen iş olsun diye konuştu #IstanbulTalks Inspired 2016 1

İstanbul, geçtiğimiz hafta Çırağan Sarayı‘nda düzenlenen IstanbulTalks Inspired 2016 etkinliği ile girişimcilik ekosisteminde yeni bir bakış açısı kazandı. Bünyesinde bulunduğum Türkiye Girişimcilik Vakfı ve organizasyonu üstenen Sipahiler Event tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Dünya’dan ve Türkiye’den Girişimcilik ekosistemi içinde bulunan ünlü isimler resmen “iş olsun diye” konuştu.


Kendini “Yeni Nesil Konferans Serisi” olarak duyuran IstanbulTalks etkinlikleri 16 Mart günü “Inspired 2016” ile başladı. İlk konferansın en çarpıcı ismi şüphesiz İngiliz yatırımcı ve iş adamı olan Virgin şirketler grubunun CEO’su Richard Brandson‘du. Oldukça eğlenceli ve dinamik hayatıyla da bilinen Brandson’un servetinin 4 Milyar Sterlin seviyesinde olduğu tahmin ediliyor. Kurucusu olduğu ve Virgin grubuna bağlı olan Virgin Galactic şirketiyle uzay yolculuklarına dahi hazırlanan bir dehadan bahsediyoruz aslında. Oldukça ilham verici bir konuşmayla IstanbulTalks’ta yer alan Richard Brandson, serüveni ile biz izleyenleri kendine hayran bıraktırdı.

https://www.instagram.com/p/BDBoNPxC0VR/

“Başarılı Girişimcilerden İlham Veren Konuşmalar” ekseninde şekillenen Inspired 2016’da girişimcilik ekosisteminin farklı ülkelerde nasıl oluştuğuna, son zamanların en popüler konusu olan nesnelerin internetine, genç girişimcilere, sosyal girişimciliğe, trendlere ve kadın girişimciliğine yer verildi.

Richard Brandson’un yanı sıra Devita Saraf, Yasmine Shihata, Allen Taylor ve Wendy Kopp‘un da aralarında bulunduğu çok sayıda dünyaca ünlü girişimci ve yatırımcının konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte, ilham dolu bir gün geçirdiğimizi ifade edebilirim.

Inspired ile başlayan IstanbulTalks bir sonraki etkinliğine “Tarım” ile devam edecek. Konferanslar hakkında detaylı bilgiyi IstanbulTalks.com.tr internet sitesinden edinebilirsiniz.

Giveback Gala

IstanbulTalks‘ın ardından Zorlu Center Raffles Istanbul‘da gerçekleşen Giveback Gala gecesi de neredeyse konferans kadar ilham doluydu. Sadece özel davetlilerin ve aralarında bulunduğum Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın 80 fellow’unun yer aldığı galada Türkiye’nin önemli iş adamlarıyla tanışma fırsatı da elde ettik.

Kurulduğu günden bu yana gençlere girişimcilik ekosistemine dair bütün fırsatları tanıyan Girişimcilik Vakfı’nın bize katmış olduklarını burada saysam, saymaya kelimeler yetmez doğrusu. Yaşadığım bazı gelişmeleri (tüm gelişmeleri olmasa da) blogumda “Girişimcilik – GirVak” kategorisinde zaman zaman paylaşmaya çalışıyorum. Fakat daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız diğer fellow arkadaşlarımın da yazmış olduğu yazıları okumanız için size vakfın blogu futureleadnow.com‘u takip etmenizi tavsiye ederim.

Bize bu fırsatları sunan ve geleceğimize ilham veren Türkiye Girişimcilik Vakfı‘nın Kurucusu değerli abimiz Sina Afra ve Vakfın müdürü sevgili Mehru Aygül‘e de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu yazıyı daha çok teşekkür babında yazdığım için konferansla ilgili çok fazla detay vermediğimi de eklemek isterim :) Bir başka ilham dolu organizasyonda görüşmek dileğiyle!

Yanıt Verin

4 yorum