Kempinski konforu sizi tarihte yolculuğa çağırıyor

Çırağan Palace Kempinski İstanbul
Çırağan Palace Kempinski İstanbul

Dünyanın dört bir yanına otel inşa eden ve müşterilerini sultanlara layık bir biçimde ağırlayan Kempinski grubu; 1991 yılında İstanbul’da restore ettiği ve temelleri II.Mahmut dönemine dayanan Çırağan Sarayı ile sizi tarihte yolculuk etmeye çağırıyor.


İstanbul Boğazı’nın Avrupa Yakasındaki en görkemli konumu olan Beşiktaş’ta, adını aldığı Çırağan Caddesi üzerinde yer alan Çırağan Palace Kempinski İstanbul ile eşsiz İstanbul manzarasının tadını çıkarırken, Kempinski’nin sizi şımartacak hizmetleriyle de en mükemmel rahatlığı yaşayabileceksiniz.
Kempinski’nin Ortaköy ve Beşiktaş gibi İstanbul’un gözde mekanlarının yanıbaşında bulunan otelinde de Osmanlı zamanından gelen tarihi güzelliği, günümüzün modernliği eşliğinde 5 yıldız konforuyla hissedebileceksiniz.

Eski Osmanlı Sultanları’nın sarayı olarak bilinen Çırağan Sarayı’nda tarihin izlerini, günümüzün modern teknolojisiyle keşfedebileceksiniz. Saray bölümünde yer alan restoranlarda Osmanlı mutfağının ve günümüzün modern mutfağının dünyadaki en güzel örneklerini bulabileceksiniz.
Çırağan Sarayı’nın hemen yanında bulunan otel bölümünde ise 282 oda ve 20 adet suit yer almaktadır. Bu bölümde lüksün de ötesinde bir hizmet anlayışı size sunulmaktadır.

Ayrıca Saray bölümünde bulunan Sultan Suit ise Avrupa’nın en büyük ve lüks süitlerinden biri sayılmaktadır.

Çırağan Palace Kempinski İstanbul
Çırağan Palace Kempinski İstanbul

Bunların yanı sıra, Saray Bölümünde, eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bölümler de bulunuyor. Balo Salonu, 2 fuayesi, 14 adet toplantı salonu ve Sanat galerisi ile toplam 22000m2’lik alana konuşlanan bu bölümlerde, günümüze kadar eşsiz sayıda uluslararası ve yerel davetler yapıldı. Ayrıca bütün detayların düşünüldüğü düğün organizasyonlarına da bu bölümlerde yer verilmektedir.

1991 yılından bu yana sayısız kral, prens, devlet başkanı, film yıldızı, sanatçı ve daha birçok ünlü şahsiyeti bünyesinde ağırlayan Çırağan Palace Kempinski İstanbul, uluslararası anlamda çok sayıda ödüle de layık görüldü.

Çırağan Palace Kempinski İstanbul hakkında daha detaylı bilgi ve rezervasyon için lütfen tıklayın.

Bu yazıya yorumunuzu bırakmak için buraya tıklayınız

Blogumun e-posta bültenine abone olun

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 8 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

Yorum bırakın

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.