Fozdemir Blog
Anasayfa > Ruhumun Gıdası > Pembe fularlı bir film: Kurtuluş Son Durak

Pembe fularlı bir film: Kurtuluş Son Durak

Asuman Dabak ve Demet Akbağ gibi komedi ustalarının da bulunduğu filmin ana karakterleri 6 kadın! Filmdeki erkek karakterler ise konuda ayrı bir zıtlık oluşturarak seyirciyi güldürmeye yetmiş.

closeBu yazı 6 yıl 8 ay 7 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Eğer yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana ulaşın!

Uzun zamandan beri gülmeye ihtiyacım vardı. Şu sıralar vizyonda olan Kurtuluş Son Durak filmi bu ihtiyacımı karşılamama yetti doğrusu : ) Bir erkek olarak bu filmi izlemek daha farklı duygular içerisine sokuyor insanı. Filmden çıkarken sinemadaki kadınların üzerime yürüyeceği hissiyatı bile yaşadım, o derece yani :)

Film İstanbul’un Kurtuluş semtindeki bir apartmandaki kadınların hikayesini anlatıyor. Aslında Türkiye’deki bütün kadınların hikayesini anlatıyor. Çünkü apartmandaki kadınlardan bazıları erkek tarafından sürekli şiddet görmektedir. Yeni taşınan komşuları psikolog Eylem, bu gidişata sessiz kalmıyor ve bütün kadınları toplayarak bu duruma karşı koymaya çalışıyor. Tabi bu durumda araya Türk komedisi giriyor. İşler içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Filmin sonunda ise kadınların özgürlüğü yine kısıtlanmaya çalışılıyor, ama onlar yine üstesinden geliyorlar. -Farkındaysanız filmi biraz üstü kapalı anlatıyorum. Çünkü burada filmin tamamını anlatıp spoiler yapmak istemem :) Eğer merak ediyorsanız filmi mutlaka gidip izlemeniz gerek :)

Filmde yaşananlar kadınların tekken savunmasız olduklarını, fakat bir araya geldiklerinde dehşet bir güce sahip olabileceklerini gösteriyor. Haliyle filmin ana teması da: Kadına Şiddet!

Asuman Dabak ve Demet Akbağ gibi komedi ustalarının da bulunduğu filmin ana karakterleri 6 kadın! Filmdeki erkek karakterler ise konuda ayrı bir zıtlık oluşturarak seyirciyi güldürmeye yetmiş.

Filmin sonunda çıkarken; filmi izleyen kadınların, filmdeki kadınların yaptıklarından ilham alıp sinemadaki bütün erkekleri elden geçirecekler diye de korktum aslında :) Çünkü film eminim ki herkesi o psikolojiye sokuyor. Ve kadın-erkek farketmeksizin herkesin şiddete karşı sert bir tavır almasını sağlıyor.

Pembe fularlı bu filmi izlemenizi mutlaka öneriyorum. Aşağıda da filme ait fragmanı yayınlıyorum. Belki gidip gitmemeniz konusunda size bir fikir sağlayabilir.

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

3 yorum

Yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?