Fozdemir Blog
Levent-Hisarüstü-Boğaziçi Üniversitesi Metrosu
Anasayfa > Vay Be Dedim > Levent-Hisarüstü-Boğaziçi Üniversitesi metrosunun istasyonları rengarenk!

Levent-Hisarüstü-Boğaziçi Üniversitesi metrosunun istasyonları rengarenk!

2 ay sonra açılması planlanan Levent-Hisarüstü metrosu en çok da Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yarayacak. Metronun yaya tünelleri gökkuşağı renklerinde tasarlandı.

closeBu yazı 3 yıl 5 ay 24 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Eğer yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana ulaşın!

Artan talep nedeniyle her geçen gün içinden çıkılmaz hal alan Istanbul ulaşımında yeni metro projelerinin yapımına da hız kesilmeden devam ediliyor. Geçtiğimiz günlerde açılan M6 Levent-Boğaziçi Üniversitesi Metrosu en çok da Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yarayacak. Kısa olması nedeniyle Butik Metro olarak adlandırılacağı söyleniyor.

Levent‘ten başlarayarak Etiler gibi popüler lokasyonlardan da geçecek olan metro hattının, istasyonları da bir hayli renkli. Daha çok klasik ve modern yapıda gördüğümüz Istanbul’un metro istasyonları, yeni butik metroda renkleniyor. Çünkü yeni metronun yaya tünelleri gökkuşağı renklerinde tasarlandı. Çok göz alıcı dursa da, Istanbul için yepyeni bir çağı da başlatır nitelikte gibi görünüyor :)

Biliyorsunuz ki Istanbul’da bu zaman kadar yapılan renklendirme çalışmaları hep tepki çekmişti. En son Fındıklı’da gökkuşağı renklerine boyanan merdivenlere karşı verilen tepkileri hatırlıyor olmalısınız. Fakat bu kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi kendi elleriyle metro istasyonunu gökkuşağına bürüyecek. Bakalım gökkuşağı renklerinin çağrıştırdığı diğer anlamlar gündeme gelip konu memleket meselesi haline gelecek mi? Bekleyip göreceğiz :)

Rengarenk, iç açıcı yeni metro hattının öncelikle o bölgede ikamet eden vatandaşlara, ardından da tüm İstanbullulara hayırlı olmasını dilerim.

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

5 yorum

Yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?