Levent-Hisarüstü-Boğaziçi Üniversitesi metrosunun istasyonları rengarenk!

Levent-Hisarüstü-Boğaziçi Üniversitesi metrosunun istasyonları rengarenk! 1
Levent-Hisarüstü-Boğaziçi Üniversitesi Metrosu

Artan talep nedeniyle her geçen gün içinden çıkılmaz hal alan Istanbul ulaşımında yeni metro projelerinin yapımına da hız kesilmeden devam ediliyor. Geçtiğimiz günlerde açılan M6 Levent-Boğaziçi Üniversitesi Metrosu en çok da Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yarayacak. Kısa olması nedeniyle Butik Metro olarak adlandırılacağı söyleniyor.


Levent‘ten başlarayarak Etiler gibi popüler lokasyonlardan da geçecek olan metro hattının, istasyonları da bir hayli renkli. Daha çok klasik ve modern yapıda gördüğümüz Istanbul’un metro istasyonları, yeni butik metroda renkleniyor. Çünkü yeni metronun yaya tünelleri gökkuşağı renklerinde tasarlandı. Çok göz alıcı dursa da, Istanbul için yepyeni bir çağı da başlatır nitelikte gibi görünüyor :)

Biliyorsunuz ki Istanbul’da bu zaman kadar yapılan renklendirme çalışmaları hep tepki çekmişti. En son Fındıklı’da gökkuşağı renklerine boyanan merdivenlere karşı verilen tepkileri hatırlıyor olmalısınız. Fakat bu kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi kendi elleriyle metro istasyonunu gökkuşağına bürüyecek. Bakalım gökkuşağı renklerinin çağrıştırdığı diğer anlamlar gündeme gelip konu memleket meselesi haline gelecek mi? Bekleyip göreceğiz :)

Rengarenk, iç açıcı yeni metro hattının öncelikle o bölgede ikamet eden vatandaşlara, ardından da tüm İstanbullulara hayırlı olmasını dilerim.

Bu yazıya yorumunuzu bırakmak için buraya tıklayınız

Blogumun e-posta bültenine abone olun

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

Yorum bırakın

5 yorum

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.