Mall Of İstanbul: Harika tasarımlı İstanbul’un alışveriş merkezi

Mall Of İstanbul: Harika tasarımlı İstanbul'un alışveriş merkezi 1

Öncelikle bunun bir reklam çalışması olmadığını belirtmek istiyorum :) Sıkı takipçilerim yazdığım şeylerin çoğunun reklam olduğunu zannettiği için “paraları indirdin” esprilerine sürekli maruz kalıyorum :) Gönül isterdi ki Mall of İstanbul (MOİ) ile de çalışma yapayım, amaartık bu çalışmalara zaman bulamıyorum. Fakat kendileri teklifle gelirse elbette olabilir :) Geçmişte Marmara Forum ile olduğu gibi


Şimdi gelelim Mall of İstanbul‘a! Adı ingilizce, Türkçesi İstanbul’un Alışveriş Merkezi; zaten sloganlarında da bunu kullanmışlar. Henüz yeni olmasına rağmen, 153.963 m2’lik AVM kısmında çoğu dükkan kiralanmış. Yine İstanbul’daki diğer yeni avmler gibi alt kısmı alışveriş merkezi, üst kısmı konut ve ofis amacıyla tasarlanmış. Torunlar GYO‘nun projesi olan Mall Of İstanbul‘a, Torunlar’ın Torium gibi diğer avm projelerine göre, çok daha fazla özenilmiş.

Başakşehir Mevkii’de, İkitelli Organize Sanayi ve D100 karayolu arasında kalan Mall Of İstanbul‘a ulaşım otobüs ve minibüslerle sağlanıyor. M3 Kirazlı – Olimpiyat – Metrokent Metro hattının İkitelli Sanayi istasyonu ise ulaşım için bir diğer alternatif. Çok yakında metro bağlantısının ise çekilecek yeni bir tünelle sağlanacağı söyleniyor. Ben de bu adımın bir an önce atılması gerektiğini düşünüyorum.

HER MAĞAZANIN KONSEPTİ FARKLI

mall-of-istanbul-koridorZiyaretim boyunca çok iddialı bir şekilde sosyal medya hesaplarımda “İstanbul’un en iyi avmsi Mall of İstanbul, diğerleri hava cıva” demiştim. Herkesin görüşü farklı tabiki, o yüzden buna çoğu takipçim itiraz etti.

Ben, Mall of İstanbul‘u en iyi ilk 3’üm arasında görüyorum. Bunun sebeplerini biraz açıklayayım;

Aklınıza diğer avmlerdeki Colins’i getirin, Bimeks’i ya da Pull&Bear’ı… Her biri aynı konseptedir. Colins’i ilk defa beyaz gördüm Mall Of İstanbul’da, Bimeks’i mavi, Pull&Bear’ı ise çok cool bir tarzda… Her bir mağaza ayrı bir tasarım harikası. Diğer şubelerine hiç benzemiyor ve hepsi neredeyse MOİ’ye özel olarak tasarlanmış.

Alışveriş merkezinin içi de oldukça huzur verici. İç ve dış mimarisi için çok özenilmiş olmalı. İnce detaylara kadar inen mimarlarını tebrik etmek gerekiyor doğrusu. Cool fotoğraflar ve selfieler çekilmeniz için efsane bir mekan :) Ben de Instagram hesabım üzerinden birçok fotoğraf paylaştım.

AVRUPA’NIN EN BÜYÜĞÜ MOİ PARK

İstanbul olarak Avrupa’nın en büyüklerine sahip olmaya artık alıştık :) Bunu duymak çok şaşırtmadı ama Mall of İstanbul’un içinde Avrupa’nın kapalı en büyük eğlence merkezi olduğu belirtilen Moipark bulunuyor. İçinde biz büyükleri gayet eğlendirebilecek olan Pır Döndü adında Spinning Coaster eğlence ünitesi var. Şuanda ücreti 10 kredi, yani 10 TL.

Dikkatimi çeken tek şey kocaman tek gözlü Moi Park maskotu oldu :)

mall-of-istanbul-balikgozuSOSYAL MEDYAYA DEĞER VERİYOR

Mall of İstanbul‘a gitmeden önce Twitter hesaplarına önünden geçen otobüslerle alakalı aklıma takılan bir soruyu yöneltmiştim. Çok sağlam bir ekip ya da ajans tarafından yönetilecek olacak ki hemen cevap aldım. Yine Instagram üzerinden paylaştığım fotoğrafları da yakından takip edip beğendiler, üstelik “ellerinize sağlık” diye yorum bile attılar :) Sosyal medyaya değer veren ve ziyaretçilerini bu tür yakın davranışlarla memnun eden Mall Of İstanbul‘u kutluyorum.

Lokasyon olarak İstanbul’un merkezi bölgelerine oldukça uzak. Fakat İstanbul’un gelecek vaad eden bir bölgesinde yer alıyor. Öncelikli olarak o bölgelerdeki nüfusa hitap edeceğini düşündüğüm MOİ, tüm İstanbulluları ağırlayabilecek bir proje. Eminim ki gittiğinizde hepiniz beğeneceksiniz.

Böyle bir mimari değeri İstanbul’a kazandıran Torunlar GYO‘yu da ayrıca tebrik ediyorum.

Bu yazıya yorumunuzu bırakmak için buraya tıklayınız

Blogumun e-posta bültenine abone olun

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

Yorum bırakın

12 yorum

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.