Marmara Forum: Bir alışveriş merkezinden daha fazlası

Marmara Forum: Bir alışveriş merkezinden daha fazlası

Marmara Forum 300’den fazla ulusal ve uluslararası markayı bünyesinde barındıran bir alışveriş merkezinden çok daha fazlasını misafirlerine sunuyor. Mimari özellikleri, Türkiye’nin en çok salona sahip sineması, teknolojik mağazaları, ev dekorasyonu, fitness ayrıcalığı ve etkinlikleriyle ihtiyaç duyulan her şey tek bir alışveriş merkezinde, Marmara Forum’da bulunuyor.

İstanbul’da yeniliğin adresi olan Marmara Forum’da, her yaşa hitap edecek farklı konseptler yer alıyor. Modern ve ferah mimari özellikleri, güçlü mağaza karması, ilkleri sunması, yeni deneyimlerle bütünleşen eğlence ve alışveriş konseptleri ile bir buluşma noktası, her yaştan ziyaretçiler için bir alışveriş merkezinden çok daha fazlası…

Aydınlık ve rahat gezilebilir geniş koridorları  ile müşterilerine son moda trendlerini sunarken, açık hava terasları, Myforum eğlence stüdyosu, ve Marmara Forum Expo Center içerisinde yer alan Dünyanın en kapsamlı Uzay Sergisi ile de eğlence ve sosyal hayatı bir arada sunuyor.

Marmara Forum Alışveriş Merkezi 5

300’den fazla marka

Carrefoursa’nın 13 bin metrekare alana kurduğu ve Türkiye’deki ilk konsept hipermarketini içinde barındıran Marmara Forum’da Bauhaus, Türkiyenin en büyük Decathlon mağazası, Saturn, en büyük  Cinemaximum, Boyner, YKM, en büyük D&R, en büyük H&M, C&A, Play Bowling, Teknosa, Zara, Marks&Spencer, Bimeks, LC Waikiki ve FLO da metrekare olarak en büyük mağazalar arasında yer alıyor.

Marmara Forum’da ayrıca Massimo Dutti’den Stefanel’e; Benetton’dan Mango’ya; Lacoste’tan Network’e, GANT’dan GAP’e ve Armani Junior’a kadar kadın, erkek, çocuk ve iç giyimde iddialı ulusal ve uluslararası markaların yanısıra Atasay, Altınbaş, Gülaylar, Assos ve Swarovski gibi mücevher markaları da bulunuyor.

Marmara Forum Alışveriş Merkezi 6

Türkiye’nin en çok salona sahip sineması

13 bin metrekarelik eğlence alanı, Çocuk Sokağı, Virtual World, bowling, sinema ve çocuk oyun alanlarıyla yenilikleri ve trendleri takip eden  Marmara Forum, aralarında REAL D ekrana sahip salonların da olduğu, toplam 16 sinema salonlu Cinemaximum ile Türkiye’nin en fazla salona sahip sinemasını bünyesinde barındırıyor.

Teknoloji’nin merkezi

11 bin 555 metrekarelik teknoloji alanında yer alan teknoloji devi Madiamarkt’ın yanı sıra, Teknosa, Bimeks, Sony, Arçelik, Siemens, Tefal ve Bosch gibi markalarıyla Marmara Forum, teknolojinin adresi.

Ev dekorasyonunun en moda markaları bir arada

Bauhaus,  Zara Home, Chakra, Home Sweet Home, Penelope, Yataş, Step Halı gibi ev dekorasyon ve mobilya alanında 13 ayrı markaya ev sahipliği yapan Marmara Forum’daki ev dekorasyon alanı toplam 21 bin 350 metrekare.

Marmara Forum Alışveriş Merkezi 2

Pure Jatomi Fitness Marmara Forum’da

2900 m²  alanda yer alan Pure Jatomi Fitness, 3000’in üzerinde üyeye sahip. Kardiyo Seansları, mini basketbol sahası, bilardo, masa tenisi, internet cafe, dumble alanı ve ağırlık istasyonlarının yanı sıra Reebok’un yaratmış olduğu Fit To Flex ve Jukkari gibi diğer spor merkezlerinde olmayan dersleri de üyelerine sağlıyor. Her türlü spor ve egzersiz hareketlerinin yapılabildiği aletlerin bulunduğu Pure Jatomi Fitness’da her yaştan insanın bünyesine uygun programlar eşliğinde spor yapma imkanı sunuluyor. En son trendlerle donatılmış egzersiz alanları, grup aktiviteleri ve keyifli yaşam alanlarının tümünden günün her saati yararlanabiliyor.

Sosyal etkinlikler

Marmara Forum yıl boyunca pek çok kültürel ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bunların yanı sıra bünyesinde bulundurduğu farklı eğlence konseptleri de ziyaretçilere geniş bir yelpazede sosyal etkinlikler sunuyor. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen MyForum Eğlence Stüdyosu, Çocuk Sokağı, Virtual World, NASA: A Human Adventure Uzay Sergisi, farklı yaş gruplarından pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor.

Nasıl gidilir?

Marmara Forum; ulaşımın çok iyi olduğu Zeytinburnu Transfer Merkezi‘nin 1km kadar yakınında bulunuyor. Zeytinburnu Metro istasyonuna otobüs, tramvay, metro, minibüs ve Metrobüs hatlarıyla gelebilirsiniz.

NOT: 2010 yılında yazılan bu yazı, 04.01.2013 tarihinde güncellenerek tekrar yayınlanmıştır. Alttaki yorumlar eskimiş olabilir!

Alışveriş Merkezi Kariyer İlanları

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 7 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
Bu yazıyı paylaşın:
Yazar:
Sponsorlu İçerik

Bağlantıda kalalım

Mail adresinizi bırakın, sizi son yazılarımdan haberdar edeyim. Söz, spam olmayacak :)

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;