Fozdemir Blog
Anasayfa > Gezdim Gördüm > Marmara Park Alışveriş Merkezi Beylikdüzü Esenyurt’ta açıldı!

Marmara Park Alışveriş Merkezi Beylikdüzü Esenyurt’ta açıldı!

Beylikdüzü Esenyurt’ta Tatilya’nın yerine kurulan Marmara Park Alışveriş Merkezi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

closeBu yazı 5 yıl 11 ay 26 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Eğer yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana ulaşın!

İstanbul’da Metrocity, Ankara’da AnkaMALL, Eskişehir’de EsPark gibi alışveriş merkezlerini yöneten Ece Türkiye’nin yeni projesi: Marmara Park Alışveriş Merkezi

Yıllar önce başka yere taşınacak bahanesiyle yıkılan ve 90’lı yılların gençliğinin vazgeçilmez eğlence mekanı olan Tatilya’nın arazisine yapılan yeni proje, ilk günden yoğun ilgi görüyor.

Beylikdüzü ve Esenyurt‘un ortasında 100.000 m2’lik kiralanabilir alana sahip Marmara Park Alışveriş Merkezi’nin ana teması Uzay ve Galaksi. Projenin tasarımı bu ana tema altında yapılmış.

18 Eylül 2012’de açılan ve Beylikdüzü Metrobüs Durağının hemen yanıbaşında yer alan 220 Milyon Euro değerindeki Marmara Park’ı bugün ziyaret etme fırsatı buldum.

İstanbul’un merkezi noktalarındaki AVM’leri kıskandıracak kalitede olan Marmara Park, Beylikdüzü ve Esenyurt halkının ihtiyacını karşılayacak nitelikte özelliklere sahip.

Saturn, Teknoloji Marketi, diğer Alışveriş Merkezleri’nde olduğu gibi Marmara Park’ta da kocaman bir pay almış. İsmi nedeniyle, Marmara Park’ın Uzay temasına çok uyumlu bir teknoloji marketi gibi görünüyor :) Saturn’un İstanbul’da şuanda 4 tane daha şubesi var: Marmara Forum, Forum İstanbul, İstiklal Demirören ve Trump Tower.

TeknoSA, Saturn’e karşı olan savaşından pes etmiş gibi görünüyor. Çünkü TeknoSA, Marmara Park’ta çok küçük bir alana kurulmuş. Bu da akıllara “Saturn’un olduğu yerde, TeknoSA’ya kimse bakmaz” kanısını ortaya çıkarıyor.

DÜNYACA ÜNLÜ MARKALAR ORADA!

Ben açıldıktan üç gün sonra, bugün, Marmara Park’ı gezdim. Victoria’s Secret ve H&M gibi dünyaca ünlü markalar henüz açılmamıştı. Ama yerleri hazır, yakın zamanda onların da açılacağını tahmin ediyorum.

TIKLIM TIKLIM DOLUYDU!

İstanbul’a yeni kazandırılan Marmara Park’a daha ilk günlerden ilgi yoğundu. Deyim yerindeyse, içeride adım atacak yer yoktu. Foursquare’de Marmara Park’a aynı anda yapılan check-in sayısı 200’ü buldu.

Boyner, Zara, FLO gibi markalar Marmara Park’ta geniş bir yer kapmış. Marmara Park’ın yanında bulunan Real Market ve Bauhaus ise projeye entegre edilmiş.

ULAŞIM ÇOK KOLAY

4.000 araç kapasiteli otoparka sahip olan Marmara Park‘a, Metrobüs‘le de ulaşabilirsiniz. Metrobüs’ün Beylikdüzü durağı, projenin hemen yanıbaşında bulunuyor. Bunun dışında onlarca otobüs ve minibüs ile E-5’in hemen yanında bulunan Marmara Park’a rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

2 yorum

Yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?