Fozdemir Blog
Anasayfa > Milestone’lar

Milestone’lar

Milestone’lar, Türkçe deyişle kilometre taşları, ile burada sizlere bu zamana kadar yaptığım ve benim için önemli olan projelerden bahsetmek istedim. Projelerin yanı sıra hayatımı değiştiren bazı şeyler de yer alıyor.

Görsel çalışmalarıma göz atmak için Behance profilimi inceleyebilirsiniz.

Citiletter

Bu projem hakkındaki detayları yakında paylaşıyor olacağım

Ontrava

En fazla 3 dakikalık İş ve Yaşam haberleri sunan Ontrava.com, bir start-up olarak Ağustos 2016‘da kuruldu. Hem kuruluş sürecinde hem de ürünün büyüme sürecinde önemli çalışmalar gerçekleştiğim Ontrava.com, çıkardığımız mobil uygulamaları ve inovatif teknolojilerle kısa sürede geniş kitlelere yayıldı.

Şu an da projenin kurucu ortağı, yönetim kurulu üyesi ve ürün geliştiricisi olarak devam etmekteyim.

→ Ontrava’yı ziyaret edin

→ App Store’dan indirin

→ Google Play Store’dan indirin

Girişimcilik Vakfı

Girişimciliğin önemini bilen ve değişimin anahtarı olduğuna inanan iş insanları ve fikir önderleri tarafından kurulan Girvak, girişimcilik kültürünün yaygınlaşması ve girişimciliğin gençler arasında bir kariyer seçeneği haline gelmesi amacı ile çalışıyor.

2015 yılında 31bin başvuru arasında ilk 50’ye kalarak seçildiğim Girişimcilik Vakfı Fellow programı ile hayatımda önemli değişiklikler oldu. Geçtiğimiz yıl vakıftan mezun olarak Alumni programına geçiş yaptım.

Vakıf her yıl yeni fellowlar seçiyor ve ülkedeki girişimcilik kültürünü artırmaya çalışıyor.

Giresun'u Keşfet - kesfet.giresunblog.com

Giresun Blog projem kapsamında Giresun‘un turizminin gelişmesi adına hazırladığım bir projedir.

Proje kapsamında belirlediğim Giresun‘un 35 en iyi turistik mekanını kesfet.giresunblog.com üzerinden ve Giresun’u Keşfet Android uygulaması üzerinden erişilebilir hale getirdim. Hazırladığım görselleri ise sosyal medyadan dağıttım. Detaylı bilgiyi siteden alabilirsiniz.

Android Uygulama: Atilla Sertkaya

Giresun Blog - giresunblog.com

Kirazın anavatanı, fındığın başkenti; en uzun yaşanan şehir Giresun; Karadeniz’de bir ilki yaşadı. Türkiye’nin profesyonel anlamda yönetilen ilk ve tek şehir blog sitesi Giresun Blog; şehri sosyal ve kültürel anlamda canlandırmayı, internet ortamındaki Giresunlu bilincini arttırmayı ve sosyal medya üzerinde Giresun farkındalığı hedeflemektedir.

Giresun Blog kapsamında; Giresun’un gündemi, sorunları, mekanları, etkinlikleri ve kültürel özellikleri gibi belirlenmiş kategoriler bünyesinde gönüllü yazarların yazdığı yazıları, belirli kontrollerden geçirdikten sonra blogda yayınlıyoruz. Sosyal medya hesaplarımızda ise her gün Giresun ile ilgili ilginizi çekecek içerikler paylaşıyoruz. Ayrıca şehirlerde çeşitli etkinlikler de gerçekleştiriyoruz.

→ Giresun Blog’u ziyaret edin

Dreamistanbul - dreamistanbul.net

Mistanbul.tr.gg’nin ardından ilk ücretli hosting ve domain’imi alarak başladığım bir diğer İstanbul sitesidir. İlk ayda 20.000 kez görüntülendi ve kendimi tasarım konusunda da oldukça fazla geliştirmiştim.

Fakat bir gün hosting ve domain sağlayıcım iflas ettiğini açıkladı ve o günkü karambolle siteye erişimimi kaybettim. Bütün emeklerimin bir anda gitmişti ve günümüzde hala bu siteden bir ekran görüntüsü dahi bulamıyorum :)

1 yıl yayında kalan bu sitenin ardından 2010 yılında şu anda ziyaret ettiğiniz kişisel blog sitem fozdemir.com’u oluşturdum.

Mistanbul.tr.gg

Bilgisayarla tanıştığım ilk yıllarda uzun süre kurcaladığım Bedava-Sitem servisinde kendiliğimden kod yazmayı öğrenerek hazırladığım ilk HTML – CSS web site projemdir. İlk olduğundan içindeki amatörlük ve şu an geldiğimiz nokta benim için her zaman ders niteliği olmuştur.

İçerisinde İstanbul ile ilgili tüm şehir bilgileri yer alıyordu. Site şu anda erişime kapalıdır.