Fozdemir Blog
5 Asır Sonra Sinan'ın Minarelerinden 4 Mevsim İstanbul
5 Asır Sonra Sinan'ın Minarelerinden 4 Mevsim İstanbul
Anasayfa > Ruhumun Gıdası > Mimar Sinan’ın minarelerinden 4 mevsim İstanbul

Mimar Sinan’ın minarelerinden 4 mevsim İstanbul

Proje tasarımcısı Cüneyt Karaahmetoğlu yönetmenliğinde hazırlanan “5 Asır Sonra Sinan’ın Minarelerinden 4 Mevsim İstanbul” adını taşıyan video çalışması, İstanbul’un 4 mevsimine tanıklık ediyor.

closeBu yazı 3 yıl 6 ay 1 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Eğer yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana ulaşın!

İstanbul’un elektronik ortamdaki kültür mirasına bırakılan harika bir eser ile tanıştırmak istiyorum şimdi sizleri. Türk Hava Yolları’nın ana sponsorluğunu, Sony’nin ise alt sponsorluğunu üstlendiği; proje tasarımcısı Cüneyt Karaahmetoğlu‘in yönetmenliğinde hazırlanan “5 Asır Sonra Sinan’ın Minarelerinden 4 Mevsim İstanbul” adını taşıyan video çalışması, İstanbul’un 4 mevsimine tanıklık ediyor. (Detaylı bilgi için www.sinansminarets.com)

Mimar Sinan’ın İstanbul’a armağan ettiği eserlerin minarelerinden ve Ayasofya’dan alınan timelapse görüntüleriyle oluşturulan bu muazzam çalışma tam tamına 13 ay sürmüş! Görüntülere eşlik eden İstanbul’a has kültürü yansıtan modern müzikler ise beni benden almaya yetti doğrusu. Bir İstanbul hayranı olarak çalışmayı izlediğimde ufaktan bir gözlerim yaşarmadı değil. Her gün yaşadığımız ve sıkıntısını çektiğimiz İstanbul’a daha değişik açılardan bakmamızı sağlayan bu 16 dakika, bana göre İstanbul’a tekrar aşık olmanızı sağlayacak.

Tabi izlerken Mimar Sinan’ın İstanbul zevkini de göz ardı etmemek gerek. Emeği geçen herkese teşekkürler, iyi seyirler!

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Yorum bırakın

Yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?