Müşteri nasıl kaybedilir – C&A ve Koton içerir.

Müşteri nasıl kaybedilir - C&A ve Koton içerir. 1

Türkiye’de giyim sektörü büyük bir çılgınlıkla gelişmeye devam ediyor. Bununla birlikte birçok uluslararası marka da ülkemize giriş yaptı. Bu yazımda ülkemize giriş yapan mağazalardan biri olan C&A ve ülkemizden dünyaya açılan Koton‘un da içinde bulunduğu bir deneyimimden bahsedeceğim.


Aslında bu yazı biraz da sosyal medya ile alakalı :) Biliyorum kafanız karıştı, ama şimdi bütün parçaları toplama vakti!

Geçtiğimiz günlerde Cevahir Alışveriş Merkezi‘ndeki C&A mağazasından bir ürün aldım. Ürünün kalitesine bakmak, satın aldıktan sonra aklıma gelmiş olacak ki mağazadan çıktıktan sonra ürünün defolu olduğunu farkettim. Mağazaya geri döndüğümde, aynı üründen başka kalmadığını duyunca mecburen iade etmek zorunda kaldım. Buraya kadar herşey normal ve sorunsuz. Yakınlarda başka mağazanız var mı diye sorduğumda, Şişli tarafında var olduğunu söylediler. Ben de bi umutla o mağazaya gitme kararı aldım.

Telefonumdan Google Haritalar uygulamasını açarak C&A‘yı arattım ve yakınlarda sadece Şişli’de değil, Mecidiyeköy içindeki Profilo Alışveriş Merkezi‘nin bulunduğu bölgede de bir mağazalarının olduğu gördüm. Orası bana daha uygun olduğu için o noktaya yöneldim. Fakat gittiğimde mağazanın yerinde yeller esiyordu. Meğer C&A kapatılmış ve o noktaya Koton kocaman bir mağaza açmış.

O zamana kadar Koton çok alışveriş yaptığım bir yer değildi. Herkesin kendine ait bir markası var sonuçta ve birşey almak istediğinde önce oraya bakar. Benim de önceliğim hiçbir zaman Koton olmamıştı. Ama yine de o kadar yolu boşuna yürümüş olmayayım diye bir umutla içeriye girdim. Bu yazıyı reklam yazısı zannetmeyin diye Koton’u çok fazla ballandırmayacağım, ama harika t-shirtleri vardı. Ve zaten sonrasında kendimi direkt kasada buldum :)

Böylelikle C&A, istemeden beni Koton müşterisi haline getirdi. Haliyle o günden beri sık sık Koton mağazalarına uğruyorum ve ürün satın alıyorum.

Yani neymiş; ülkemizde faaliyet gösteren Google Haritalar ve hatta Yandex Haritalar servislerini boşlamayıp, mağazalarımızı bu servislere eklememiz gerekirmiş. Yoksa müşteri kaybedilebilirmiş.

Bu yazıya yorumunuzu bırakmak için buraya tıklayınız

Blogumun e-posta bültenine abone olun

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

Yorum bırakın

4 yorum

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.