Otolye’deki Oto Ekspertiz Servislerine Uğramadan 2. El Araç Almayın!

Otolye'deki Oto Ekspertiz Servislerine Uğramadan 2. El Araç Almayın! 1

2. el araç almadan önce aracın ekspertizden geçerek aracın tüm incelemelerinin yapılması, aracı aldıktan sonra bilmediğiniz sorunlarla karşılaşmamanız için çok önemlidir. 501 nokta oto ekspertiz adı verilen ekspertiz analizi ile aracın değişen parçaları, otomobilde duman atma, motor gücü, şanzıman kontrolü, mekanik aksamındaki bozukluklar, lastik ve balataların durumu gibi sorunların kontrolleri yapılır. Bu yüzeysel kontrolün yanı sıra daha detaylı incelemede de bulunan oto ekspertiz analizi sayesinde; aracın duman renginden analiz yapma, soğutma suyunda kaynatma olmasının tespiti, motor kapağından üfleme hacmi, yağ kaçağı kontrolü, soğutma sisteminde kaçak tespiti, ön takımda bulunan boşluklar gibi sorun çıkarabilecek tüm parçalar incelenir. Oto ekspertiz sırasında ustalar teknik ekipman ve cihazlarla otomobili ayrıntılı bir şekilde inceleyerek araç hakkındaki görüşlerini bildirir. Ekspertiz işlemlerinden sonra size araç hakkında bir rapor verilir. Bu sırada ustalar oto ekspertiz sonucu hakkında bilgilendirme de yapar.


Otolye'deki Oto Ekspertiz Servislerine Uğramadan 2. El Araç Almayın! 2

Oto Ekspertiz ile Aracınızı Güvenle Alın

2. el otomobil ilanlarında aracın çok temiz kullanıldığı, sorunsuz olduğu, kazaya karışmadığı, parçasının değişmediği veya kısa süre kullanıldığı belirtilen ifadelere rastlarsınız. Bu ilanlardan yola çıkarak kendinize en uygun gördüğünüz aracı almak için satıcıyla iletişime geçtiğinizde satıcı size aracın sorunlarından bahsetmeyebilir. Güvenerek oto ekspertiz yaptırmadan araç alımını yaptıktan sonra olası birçok problemle karşılaşabilirsiniz. Bu noktadan sonra satıcıya ulaşmanız neredeyse imkansız olacaktır. Mağdur durumuna düşmemek için satıcı ile birlikte oto ekspertiz İstanbul servislerine ya da bulunduğunuz bölgede yer alan bir ekspertiz servisine otomobili götürerek incelemeden geçirdiğinizde araç hakkında her bilgiyi öğrenerek ve bunları göz önünde bulundurarak güvenli bir şekilde araç sahibi olabilirsiniz.

Oto Ekspertizi Ertelemeyin

Otomobili almadan önce ekspertiz yaptırmadığınız durumda pek çok olumsuzlukla karşılaşabilirsiniz. Örneğin aracın küçük bir bölgesine dahi boya yapılmışsa bu araçta değer kaybına neden olabilir. Araç kaza yapmışsa birden fazla parçası değişmiş olabilir. Hatta farklı hile yöntemleri ile aracın kilometresi dahi düşürülmüş olabilir. Siz de aslında fazla para vererek değeri düşük araç almış olursunuz. Bu gibi nedenlerle araç alım satımı gerçekleşmeden önce ekspertiz yaptırmanız gerekir. Alımdan bir gün sonra ekspertiz yaptırmanız sadece araç hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Fakat sorunlu bir araçla karşı karşıya kalabilirsiniz. Tüm bunlar göz önüne alındığında oto ekspertiz işlemini ertelememeniz gerekir.

Oto Ekspertiz Arama Sorununa Otolye ile Son Verin

2. el araç alım satımından önce ekspertiz servisi aramak, güvenilir bir ekspertiz servisi bulmak sizin için zor olabilir. Özellikle oto ekspertiz yaptırdığınız servis size motor hakkında yeterli bilgi vermiyorsa, kalibrasyonu atlıyorsa, test aşamasının en önemli kısımlarından olan fren yanal kayma değer ve amortisör testlerini doğru yorumlamıyorsa bu firmalardan uzak durmanız gerekir. Oto ekspertiz firması kaportanın rengi rengine uyan söküp takma parça mı,  boya mı, değişim mi yoksa yan sanayi parçası mı olduğunu cihazlarla kontrol etmek yerine boyayı küçük bir yerinden kazıyarak kontrol ediyorsa bu firmayı en kısa sürede terk etmeniz gerekir. Peki doğru bilgiler verecek güvenilir firmayı nasıl bulacaksınız? Arkadaş tavsiyesiyle hareket etmek yerine otolye.com’da yer alan güvenilir ve işini titizlikle yapan ekspertiz servislerini tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken otolye.com’da oto ekspertiz hizmeti veren servislerden size en uygun olanı seçmek! Bu aşamada zorlanırsanız da puan ve yorumlar doğrultusunda kolaylıkla firma kararını verebilirsiniz. Belirlediğiniz firma ile Otolye üzerinden birebir iletişime geçebilir, oto ekspertiz fiyat aralığını öğrenebilir ve bayilerden randevu alabilirsiniz. Güvenli bayiler ve avantajlı fiyatlarla size hizmet sunan Otolye ile kendinize en uygun firmayı kolaylıkla bulabilirsiniz. Hemen otolye.com’a uğrayın, aracınızı sorunsuz alın!

Yanıt Verin