#Soma faciası ve Katy Perry klibi İlluminati ilişkisi

#Soma faciası ve Katy Perry klibi İlluminati ilişkisi 1
Katy Perry - illuminati

NOT: Bu yazı sadece gündemde olan konuyu açıklamak ve konuyu araştıran kişileri bilgilendirmek amacıyla yazılmıştır. İçerikler araştırmalarımdan derlenmiş olup şahsi olarak benim düşüncemi yansıtmamaktadır. Bu bilinçle okumanızı rica ederim.


Yazayım mı yazmayayım mı diye çok düşünmüştüm. Ama insanların da fikirlerini dinleyerek beyin fırtınası yapmak ve farklı görüşleri dinlemek bana keyif veriyor. O yüzden yazıyı her ne kadar çekinsem de yazma gereği duydum.

Öncelikle geçtiğimiz günlerde #Soma‘da yaşanan ve hepimizi hüzne boğan faciadan dolayı üzüntülerimi ifade etmek istiyor, yaşamını yitiren işçilerimize rahmet, ailelerine de sabır diliyorum. Ülkemizin tarihine geçecek en büyük iş felaketlerinden biri açıkçası. Anlatmaya kelimeler yetmiyor ne yazıkki.

“İhmal var mı?” sorusunu tartışmaya gerek bile duymuyorum açıkçası. Çünkü Madencilik gibi bir sektörün iş güvenliğini sağlamak dünyanın en zor işlerinden biri olmalı. Bundan dolayı ihmal olmamasının da imkanı yok. Bu olayın derinlemesine araştırılması en büyük temennim. Elbette ihmali yaratan kişiler ben suçluyum demeyecektir. Yani yine sonuçta ateş yine düştüğü yeri yaktı.

Biz #Soma‘nın acısını yaşarken bugün Twitter‘da yoğun olarak bir İlluminati meselesi konuşulmaya başlandı. İlluminatiye bağlanarak tartışılan konu: “Acaba Soma faciası önceden biliniyor muydu? Bu örgütün planlarında var mıydı?”

Üstelik bu sorunun sorulmasının sebebini duysanız hayret edersiniz. Herkes ilk gördüğünde “Yok artık, bunu da mı düşündüler?” diyecektir mutlaka. Soma ve İlluminati ilişkisinin nedeni: Otomatik olarak benzersiz bir şekilde atanan Youtube videosunun ID’si

Bu konuyu blogda yazmadan önce kendi Facebook profilimde yer verdim. 100’den fazla yorum geldi ve herkes birbirine düştü. Her zamanki gibi fikir ayrılığındayız; yine ikiye bölündük. Kimisi orada o kadar acı yaşanırken biz bunu mu tartışıyoruz dedi, kimisi de hükümetin suçlu olduğu bir ortamda bunun gibi sebepler aramak komik dedi, kimisi de akıl sağlığımdan şüphe etti vs. : ) Tecrübeli bir blog yazarı olduğumdan dolayı her türlü eleştiriye alıştım. O yüzden pek de yadırgamadım ve sükunet içerisinde hepsini yanıtlamaya çalıştım.

Öncelikle İlluminati’yi açıklayayım kısaca. Dünyada özellikle müzik sektörünü ele geçirdiği söylenen, varlığı ispatlanamayan ama sanatçılara şan şöhret karşılığında ruhunu şeytana satmalarını teklif eden masonların oluşturduğu gizli bir örgüt olarak biliniyor. Örgütün dünya üzerinde birçok faaliyet gerçekleştirdiği iddia ediliyor. Ve örgütün sözde tek göz ve üçgen olarak bilinen simgelerini insanların gözüne sık sık soktuğu; ayrıca insanların düşüncelerini esir alarak tüm dünyayı gizlice yönettiği belirtiliyor.

Bu yazıyı yazdığım için beni buna inandığımı falan düşünmeyin. Sadece internette iddia olarak ortaya atılan bütün parçaları birleştirdim. Bu asla orada ihmal olduğu gerçeğini ya da hükümetin tavrını elbette değiştirmeyecek. Onlarca canı kaybetmemizin nedeni olmayacak. Ya da suçu Katy Perry’e atmayacağız :)

Şimdi gelelim asıl meseleye;

Bundan 4-5 ay önce ünlü sanatçı Katy Perry, yeni albümündeki Dark Horse şarkısına bol bol İlluminati kokan bir klip çekti. Klip konusu bakımından Mısır’da çekiliyor. Tamamen stüdyoda oluşturulmuş bir klip ve içinde bol miktarda semboller ve üçgenler var, hatta daha fazlası…

Katy Perry Dark Horse
Katy Perry Dark Horse

Klip ilk çıktığı zaman herkes Katy Perry‘nin şöhretinin İlluminati örgütünden geldiğini ve bu örgütün simgelerini gözümüze gözümüze soktuğunu düşündü. Klibi tam olarak düzgün yorumlamayan bazı hayranları şarkıcıya karşı bakış açısını bile değiştirdi. Ama klip dikkatli izlediğinizde olayın sanıldığı gibi olmadığını, aksine Katy Perry‘nin illuminatiye kafa tuttuğunu göreceksiniz.

Kabaca klibi yorumlarsak Katy Perry klipte illuminatiden bol bol şan şöhret teklifi alıyor ve bunların hepsini esprili bir dilde ret ediyor. Hatta bu örgütten kurtulmak için dua ediyor ve sonunda kurtuluyor. Örgüt olmadan da “ben güçlüyüm” imajı vermeye çalışıyor.

Klipte semboller bol bol var. Hatta yukarıdaki resimde örgütün sembolleri hiç çekinmeden kullanılmış.

KLİBİN YOUTUBE ID’Sİ

Klibi kısaca size anlatmaya çalıştım. Şimdi asıl mesele klibin URL adresinde. Klibin resmi olarak yayınlandığı Youtube‘da, her video için benzersiz url adresleri oluşturuluyor. Yani bu adresler kullanıcı tarafından belirlenmiyor ve sistem otomatik olarak atıyor.

Bahsettiğimiz klibin url adresinde ise çok garip bir detay var. Adreste büyük harflerle SOMA yazıyor. Yani şu şekilde: youtube.com/watch?v=0KSOMA3QBU0

Bu durum birkaç dikkatli kullanıcı tarafından fark ediliyor. Artık kim fark etti bilmiyorum. Bunun fark edilmesi de ayrı bir mesele zaten. Galiba birileri Youtube linklerini detaylıca inceliyor ve gündemle bağdaştırmaya çalışıyor (!)

Hatırlarsanız 11 Eylül saldırılarında kullanılan uçak modelini Office Word’de yazıp yazı karakterini semboller olarak değiştirdiğinizde; gökdelen, uçak ve ölüm simgeleri çıkıyordu. Şimdi linki görenler, acaba bu da mı önceden biliniyordu diye yorum yapıyor.

Elbette kimse bir url adresi üzerinden böyle komik detaylara varmıyor. Kimsenin bu kadar saf olacağını zannetmiyorum. Klipteki birkaç parçanın bütünleşmesi ile bu kanıya varmak mümkün olabilir. İşte benim dikkatimi çeken birkaç detay;

RIHANNA’NIN DUYARLILIĞI

Soma faciası yaşanır yaşanmaz tüm Dünya yasa boğuldu. Çoğu ülke yas ilan etti. Ve ünlü şarkıcı Rihanna Twitter’daki kapak fotoğrafını hızlıca değiştirerek SOMA ile alakalı bir kapak resmiyle değiştirdi. Elbette buna bağlamıyoruz, ama Rihanna’nın şöhretinin illuminatiden geldiği sıkça konuşulan bir konu.

KLİPTE YAKILAN ALLAH KOLYESİ

Katy Perry Dark Horse Allah Kolyesi
Katy Perry Dark Horse Allah Kolyesi

Klip ilk çıktığında Müslümanlar tarafından tepki çekmişti. Yine dikkatli bir kullanıcı klipte Arapça olarak Allah yazılı olan kolyenin yakıldığını fark etmişti. Ve bundan rahatsız olup şikayet etmişti. Bunun üzerine klip tekrar montajlanıp, o sahneden kolye çıkarılmıştı. Şuan Youtube’da klibin sansürlenmiş versiyonu bulunuyor.

Asıl mesele klipte bu kolyenin nasıl yakıldığıyla alakalı. Sahnede Katy Perry‘nin arkasında bulunan ve şeytan olarak yorumlanan nesnelerden biri, İlluminati üyesi olan ve omzunda Allah kolyesi asılı adamı elektrik şokuyla eritiyor. Adam küle dönüşerek toprağa karışıyor. Her şeyden nem kapan bir millet olarak bunu da Soma‘ya bağladık. Elektrik şoku ve Soma faciasının oluş nedeni birbiriyle benzerlik gösteriyor. Elektriği trafo, kolyeyi ise Müslümanlık olarak ele alırsak… Gerisi size kalmış : )

KLİBİN ANA KONUSU: ELMASLAR VE SİYAHLIK

Klipte ana tema zenginlik simgeleri ve İlluminati üyelerinin sürekli Katy Perry‘e elmas vererek zenginlik teklif etmesi. Elmas’ın kömürden oluştuğu da bilinen bir gerçek.

Ayrıca klipte birçok nesne de kömürle boyanmış. Mısır’da çölün ortasında bol bol kömür bulunmasından da mesaj çıkarabiliyoruz : ) Güldüğüme bakmayın, bunlar internette konuşuluyor şuanda. Bana da komik geliyor. Ama bu sadece bir Beyin Fırtınası yazısı. Buna da dikkat çekmek istiyorum.

MADEN OCAĞI SAHİBİNİN YAZISI

Maden ocağının sahibi 2000 yılında Masonların resmi dergisine “Masonluğun Nuru” adlı bir yazı yazıyor.

VE DİĞERLERİ

Bu yazdıklarımdan bazılarını bununla ilgili araştırmalar yapan haber sitelerinden aldım. Orada yazılanlara göre klipte kömür vagonlarının kullanılıyor, tüm işçiler örgüte itaat ediyor, gündüz vaktinde gökyüzünde Müslümanlığın simgesi olan hilal beliriyor, göğe yükseliş sembolize ediliyor…

OLAYI ABARTTIK

Yani kısaca bu kadar analiz, hepimize komik de gelse bir URL adresinden kaynaklanan çıkarımlara dayalı. Çünkü o url de S, O, M ve A harfinin yan yana gelmesi, bunun da illuminatiyi yerle bir edip rezil rüsva hale sokan bir klipte bulunması milyarda, hatta trilyonda bir ihtimal.

Velev ki analizler doğru. Bu yönde, ülkemizi asla küçümsemeyin, her türlü oyunun planlanabileceği potansiyel bir milletiz. Bizden kolay oyun oynanacak başka bir yer yok çünkü dünyada. Her şeye inanıp galeyana gelmekte üstümüze yok. Hatta biliyorum, şuan yorumlarda küfür etmemek için kendinizi zor tutuyorsunuz. Yorumlara şizofreni, gerizekalı, sığır yazmak serbest. Zaten milletçe yaptığımız en iyi şey bu.

Not: Konunun saçma oluşunun farkındayım, fakat şu sıralar sosyal medyada çok fazla göreceğinizi düşündüğüm için bir Blogger olarak şimdiden sizlere anlatmak istedim. Yakında duyarsanız şaşırmayın diye, olayın aslı bu yani.

O kadar konuştuk, bari klibi de paylaşalım. Şarkı zaten benim Katy’nin en çok sevdiğim şarkılarından bir tanesi…

Bu yazıya yorumunuzu bırakmak için buraya tıklayınız

Blogumun e-posta bültenine abone olun

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

Yorum bırakın

50 yorum
 • selamlar arkadaşlar konu eski ama sorum olacak şimdi katy perry illuminati üyesimi değilmi? ben bu ablaya bayılıyorum yaşım 15 ama hayranıyım 9 yaşından beri dinliyorum sesi güzel kendiside güzel ama kötümü iyimi illuminatiyemi çalışıyor bilmiyorum inşalllah öyle değildir nasip olursa o zamana kadar ölmeszsek katy perryi görmek istiyorum tm yaşım küçük olabilir büyünceye kadar ölürsede Allah rahmet eylesin o zaman napalım bi gün herkes dünyadan gidecek ama inşallah görmeyi çok istiyorum

 • İlluminati hakkında öne sürülen düşüncelerden bir diğeri de örgütün şeytana tapmasıdır. Zaten illuminatinin sembollerinden bir tanesi, aynı zamanda tapınak şövalyelerinin kullandığı şeytani semboldür.

 • Biriniz lutfen dogru cevap versin peryy illumu bu kadini kac yildir oyle biliyorum bu albumde ise bu sozleri Allah’a soyledigini dusunuyorum yani dusunuyorum derken oyle duydum

 • Ben biryerde okudum katy aslinda illuyla dalga geciyormus hatta en sevmedigi sarkisi bu ve rwkor kirarsa gulecegini soyluyor zaten katy zorla illu oldu ama bencede klipte illuvar

 • ağzına sağlık kardeşim gerçekten iyi yazmışsın olabilir yani
  enteresan olan kısımlarından biride şarkının 17 eylülde çıkması ve 20 şubat 2014 de youtube de yayımlanması.
  SOMA olayı 13 eylül 2014 tarihinde gerçekleşti. olayın hemen ardından söylediğin gibi rihanna twitterda kapak fotoğrafını soma yapıyor

 • bence çok da doğru bi analiz olmuş ayrıca normal bi analiz yapsalardı sadece sembollerden oluşucaktı ama bu analizdekilere ulaşamıycaktık zaten katy perryden de nefret ediyorum şarkı da iğrenç ötesi

 • Arkadaşlar Allah onların cezasını verecektir Dünyayı,uzayı,evreni o yarattı Allah herkesden daha yücedir Allah illumunatililerin cezasını cehennemde yanmak olarak verecektir

 • Arkadaşlar zaten Allah bunların cezasını verecektir cehennemde cayır cayır yanacaklar Dünyayı Allah tan başkası yönetemez

 • ewt gerçektende saçma bi yazi katy perry klipte facianın türkiyede olacağını gösteriyor nereden anladınız derseniz?? klipt gündüz neden türk bayrağının hilali var

 • yemin ederim hayatımda okuduğum en saçma klip analizi kim yapıyor bunu yaa 10 yaşlarında bir birey falan mı çok güldüm ama :-)

 • ' LA İLAHE İLLALLAH, MUHAMMEDEN RESULULLAH ' DAHA BASKA DENCEK BİŞİ YOK SİZ ALLAHA İNANIN BÖLE SEYLERİ PEK KAFAYA TAKMAYIN GERİSİ BOŞ…O İLLİMUNATE ŞEYTANA YAPILAN BİR CIRAKLIKTIR…BİZ ÇIRAK DEİLİZ ALLAHA İNANAN BİRER ERİZ…ALLAHA EMANET OLUN GÜZEL KARDESLERİM

 • Hiçbiri tesadüf değil ayrıca bununla sınırlı kalmadılar daha fazlasını yaptılar.Özet geçelim.Klibin url sini kanallar koyar.Url nin soma kısmıyla birlikte kopyalayalım ve bilgisayarımızda yeni bir metin belgesi açarak yazı tipini webdings seçelim ve url nin kopyaladığımız kısmını belgeye yapıştıralım.3 soma ile ilgili resim çıkar.Ayrıca şunlarıda belirtmek isterimki madenin sahibi masondur.Vede illuminati ve soma alakalı klip katy perry tarafından faciadan 3-4 ay önce mısırda çıkartılmıştır.Mason olan maden sahibi alp gürkan masonluktan çıkmak istediğini belirtmiş fakat mason locası buna izin vermemiş.Masonlarda bilinçli olarak maden sahibini korkutmak için komplo düzenlenerek facia meydana gelmiştir.

 • Bu konuyla alakalı olarak Stanley Kubrick’in yönettiği Eyes Wide Shut filmini izlemenizi öneririm. Filmde masonik simgeler çokça kullanılmış. Ayrıca filmin bazı sahneleri illuminati adlı karanlık örgütün kurucuları olarak bildiğimiz Rothschild ailesinin malikanesinde çekilmiş. Film Kubrick’in son filmidir. Filmin kurgulanmış halini stüdyoya gönderdikten 3 gün sonra vefat etmiş. Bu tür şeylere fazla inanmam ama insan acaba böyle bir şey var mı diyede düşünüyor. Özellikle filmde kullanılan sahneler ve semboller bende bu fikirleri çağrıştırdı.

  • salakmısın sen 1776 yılında resmi olarak kurulan hakkı da bir sürü kitap yazılan 1 dolarda simgesi bulunan örgüte yok diyosun sizin gibi bir sürü gerizekalı var zaten .

  • Ya tamam da zaten mason illuminati siyanonizm her neyse Mısır’dan arakladı bu pagan inanışları ve şimdi dünyaya bunlarla hükmetmeye çalışıldığı iddia ediliyor. RA’nın gözü zaten en temel delil. Ayrıca dalga geçmiyor, en son Mısır Firavun’u gelince kalkıyor, Firavun köpeği oluyor, o da Mısır tanrıçası oluyor. Zaten Katy Perry’nin zihin kontrolünde olduğu da iddia edilen bir şey…

 • arkadaslar hepiniz yani pardon cogunuza komik geliyor ama bu olayin icerisinde illuminati var azda olsa var ama siz suan gülüyorsunuz falan ama sizin allah göstermesin sizin babaniz amcanizin basina gelseydi asla böyle sacma gelmezdi ve arastirmaya basladiniz oyuzden boyle gülmeyin bence bukadar sey rastlanti olabilirmi sizce

 • inanmayan komik bulan beyinsizler var ya hatta gülme ihtiyaına başvuran herey ortda kesinlile b kaa değil bir fitne tohumu uyanın ve boş konuşmayın ülmeyin ülenin ötüne sıçan girsin

 • Gerçekten çok ilginç bir durum. Ama dalga mı geçmek için böyle bir iddia sürdüler hala anlamış değilim.

 • ben hiç komik bulmadım bu büyük ihtimal planlanmış bir facia.Bu kadar tesadüfte yetti ama belkide 11 eylüldeki saldırıda planlanmıştır bence.bize n’oldu böyle ya nolcak bu dünya.illuminatiyi kuran adamı… herşeyin sonunda bir hayır vardır ama bunda yok.Allah sonumuzu harılı etsin ne diyim artık

 • Off ben hiç komik bulmadım bu büyük ihtimal planlanmış bir facia.Bu kadar tesadüfte yetti ama belkide 11 eylüldeki saldırıda planlanmıştır bence.bize noldu böyle ya nolcak bu dünya.illuminatiyi kuran adamı… herşeyin sonunda bir hayır vardır ama bunda yok.Allah sonumuzu harılı etsin ne diyim artık -.-

 • Bu yazıyı ilk okuduğumda hayrete düşmüştüm. İnandım denilemez ama sonuçta dünya çapında bir örgütten bahsediyoruz ve yaptıklarıyla (en basidinden 7 Aralık) Türk milletini büyük galeyana getirebilen bir örgüt. Bence bu yazı ya da resimleri aldığını söylediğin sitedeki haberler yayılmaya başladıkça Türk milletinin inancı daha da artacak, Allah sonumuzu hayır etsin :)

 • Oldukça ilgi çekici. Olabilir mi , onca yıl faaliyet gösteren ve kendilerini istedikleri kadar deşifre eden , var olduğu bilinen fakat nasıl işlediği bilinmeyen bir örgüt. Bence ihtimal dahilinde , yada ben başkalarını günah kecisi ilan etmek istiyorum :)
  Devamıni bekliyorum , dikkat et kendine subliminal oyunlara gelme :)

   • fatih kesinlikle bunu icinde birsey var bukadar rastlanti olmaz biz bit yenigi aramiyoruz ama olabileceklerini dusunuyoruz

   • Merhaba burada herkes, Ajan johnsonwilford duyuyorum. yüksek Lucifer tarafından gönderilen ajanlardan biridir harika Illuminati tapınağa Illuminati üyesi olmayı isteyenlere gibi birçok getirmek için size zengin ve ünlü hale getirecek bir kardeşlik olarak İlluminati üyesi olmak ister misiniz Dünyada ve dünya çapında yüksek bir yerde insanları kontrol yetkisine sahip .Are bir iş adamı ya da kadın, sanatçı, siyaset, müzisyen, öğrenci, sen Evi, hayatında, zengin, ünlü, güçlü katılmak istiyorsun İlluminati zenginlikleri bugün ve anlık zengin toplamı olsun. 2 milyondan fazla bir hafta içinde dolar ve ücretsiz ev. Ben harika bir üyesi olmak için bir fırsat görene kadar tüm dünyada inşaat şirketleri kendi ama ben bile yaşamak oldu hayatın ne tür ailem beslemek değil sizin gibi bir zamanlar bir iş adamı değilim, ben yoksulluk içinde yaşadı Illuminati zenginliklerini Evi ve ben şansımı aldı ve şimdi son 28 yıldır üye olmuştur ve daha size daha zengin hale geldiğini olsun. Illuminati iş bu ve daha birçok diğer faydaları büyümesini sağlar. Eğer olmaya ciddi ve hazırsanız üye şimdi bize e-posta ([email protected])

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.