#Soma faciası ve Katy Perry klibi İlluminati ilişkisi

#Soma faciası ve Katy Perry klibi İlluminati ilişkisi

Katy Perry - illuminati

NOT: Bu yazı sadece gündemde olan konuyu açıklamak ve konuyu araştıran kişileri bilgilendirmek amacıyla yazılmıştır. İçerikler araştırmalarımdan derlenmiş olup şahsi olarak benim düşüncemi yansıtmamaktadır. Bu bilinçle okumanızı rica ederim.

Yazayım mı yazmayayım mı diye çok düşünmüştüm. Ama insanların da fikirlerini dinleyerek beyin fırtınası yapmak ve farklı görüşleri dinlemek bana keyif veriyor. O yüzden yazıyı her ne kadar çekinsem de yazma gereği duydum.

Öncelikle geçtiğimiz günlerde #Soma‘da yaşanan ve hepimizi hüzne boğan faciadan dolayı üzüntülerimi ifade etmek istiyor, yaşamını yitiren işçilerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır diliyorum. Ülkemizin tarihine geçecek en büyük iş felaketlerinden biri açıkçası. Anlatmaya kelimeler yetmiyor ne yazıkki.

“İhmal var mı?” sorusunu tartışmaya gerek bile duymuyorum açıkçası. Çünkü Madencilik gibi bir sektörün iş güvenliğini sağlamak dünyanın en zor işlerinden biri olmalı. Bundan dolayı ihmal olmamasının da imkanı yok. Bu olayın derinlemesine araştırılması en büyük temennim. Elbette ihmali yaratan kişiler ben suçluyum demeyecektir. Yani yine sonuçta ateş yine düştüğü yeri yaktı.

Biz #Soma‘nın acısını yaşarken bugün Twitter‘da yoğun olarak bir İlluminati meselesi konuşulmaya başlandı. İlluminatiye bağlanarak tartışılan konu: “Acaba Soma faciası önceden biliniyor muydu? Bu örgütün planlarında var mıydı?”

Üstelik bu sorunun sorulmasının sebebini duysanız hayret edersiniz. Herkes ilk gördüğünde “Yok artık, bunu da mı düşündüler?” diyecektir mutlaka. Soma ve İlluminati ilişkisinin nedeni: Otomatik olarak benzersiz bir şekilde atanan Youtube videosunun ID’si

Bu konuyu blogda yazmadan önce kendi Facebook profilimde yer verdim. 100’den fazla yorum geldi ve herkes birbirine düştü. Her zamanki gibi fikir ayrılığındayız; yine ikiye bölündük. Kimisi orada o kadar acı yaşanırken biz bunu mu tartışıyoruz dedi, kimisi de hükümetin suçlu olduğu bir ortamda bunun gibi sebepler aramak komik dedi, kimisi de akıl sağlığımdan şüphe etti vs. : ) Tecrübeli bir blog yazarı olduğumdan dolayı her türlü eleştiriye alıştım. O yüzden pek de yadırgamadım ve sükunet içerisinde hepsini yanıtlamaya çalıştım.

Öncelikle İlluminati’yi açıklayayım kısaca. Dünyada özellikle müzik sektörünü ele geçirdiği söylenen, varlığı ispatlanamayan ama sanatçılara şan şöhret karşılığında ruhunu şeytana satmalarını teklif eden masonların oluşturduğu gizli bir örgüt olarak biliniyor. Örgütün dünya üzerinde birçok faaliyet gerçekleştirdiği iddia ediliyor. Ve örgütün sözde tek göz ve üçgen olarak bilinen simgelerini insanların gözüne sık sık soktuğu; ayrıca insanların düşüncelerini esir alarak tüm dünyayı gizlice yönettiği belirtiliyor.

Bu yazıyı yazdığım için beni buna inandığımı falan düşünmeyin. Sadece internette iddia olarak ortaya atılan bütün parçaları birleştirdim. Bu asla orada ihmal olduğu gerçeğini ya da hükümetin tavrını elbette değiştirmeyecek. Onlarca canı kaybetmemizin nedeni olmayacak. Ya da suçu Katy Perry’e atmayacağız :)

Şimdi gelelim asıl meseleye;

Bundan 4-5 ay önce ünlü sanatçı Katy Perry, yeni albümündeki Dark Horse şarkısına bol bol İlluminati kokan bir klip çekti. Klip konusu bakımından Mısır’da çekiliyor. Tamamen stüdyoda oluşturulmuş bir klip ve içinde bol miktarda semboller ve üçgenler var, hatta daha fazlası…

Katy Perry Dark Horse
Katy Perry Dark Horse

Klip ilk çıktığı zaman herkes Katy Perry‘nin şöhretinin İlluminati örgütünden geldiğini ve bu örgütün simgelerini gözümüze gözümüze soktuğunu düşündü. Klibi tam olarak düzgün yorumlamayan bazı hayranları şarkıcıya karşı bakış açısını bile değiştirdi. Ama klip dikkatli izlediğinizde olayın sanıldığı gibi olmadığını, aksine Katy Perry‘nin illuminatiye kafa tuttuğunu göreceksiniz.

Kabaca klibi yorumlarsak Katy Perry klipte illuminatiden bol bol şan şöhret teklifi alıyor ve bunların hepsini esprili bir dilde ret ediyor. Hatta bu örgütten kurtulmak için dua ediyor ve sonunda kurtuluyor. Örgüt olmadan da “ben güçlüyüm” imajı vermeye çalışıyor.

Klipte semboller bol bol var. Hatta yukarıdaki resimde örgütün sembolleri hiç çekinmeden kullanılmış.

KLİBİN YOUTUBE ID’Sİ

Klibi kısaca size anlatmaya çalıştım. Şimdi asıl mesele klibin URL adresinde. Klibin resmi olarak yayınlandığı Youtube‘da, her video için benzersiz url adresleri oluşturuluyor. Yani bu adresler kullanıcı tarafından belirlenmiyor ve sistem otomatik olarak atıyor.

Bahsettiğimiz klibin url adresinde ise çok garip bir detay var. Adreste büyük harflerle SOMA yazıyor. Yani şu şekilde: youtube.com/watch?v=0KSOMA3QBU0

Bu durum birkaç dikkatli kullanıcı tarafından fark ediliyor. Artık kim fark etti bilmiyorum. Bunun fark edilmesi de ayrı bir mesele zaten. Galiba birileri Youtube linklerini detaylıca inceliyor ve gündemle bağdaştırmaya çalışıyor (!)

Hatırlarsanız 11 Eylül saldırılarında kullanılan uçak modelini Office Word’de yazıp yazı karakterini semboller olarak değiştirdiğinizde; gökdelen, uçak ve ölüm simgeleri çıkıyordu. Şimdi linki görenler, acaba bu da mı önceden biliniyordu diye yorum yapıyor.

Elbette kimse bir url adresi üzerinden böyle komik detaylara varmıyor. Kimsenin bu kadar saf olacağını zannetmiyorum. Klipteki birkaç parçanın bütünleşmesi ile bu kanıya varmak mümkün olabilir. İşte benim dikkatimi çeken birkaç detay;

RIHANNA’NIN DUYARLILIĞI

Soma faciası yaşanır yaşanmaz tüm Dünya yasa boğuldu. Çoğu ülke yas ilan etti. Ve ünlü şarkıcı Rihanna Twitter’daki kapak fotoğrafını hızlıca değiştirerek SOMA ile alakalı bir kapak resmiyle değiştirdi. Elbette buna bağlamıyoruz, ama Rihanna’nın şöhretinin illuminatiden geldiği sıkça konuşulan bir konu.

KLİPTE YAKILAN ALLAH KOLYESİ

Katy Perry Dark Horse Allah Kolyesi
Katy Perry Dark Horse Allah Kolyesi

Klip ilk çıktığında Müslümanlar tarafından tepki çekmişti. Yine dikkatli bir kullanıcı klipte Arapça olarak Allah yazılı olan kolyenin yakıldığını fark etmişti. Ve bundan rahatsız olup şikayet etmişti. Bunun üzerine klip tekrar montajlanıp, o sahneden kolye çıkarılmıştı. Şuan Youtube’da klibin sansürlenmiş versiyonu bulunuyor.

Asıl mesele klipte bu kolyenin nasıl yakıldığıyla alakalı. Sahnede Katy Perry‘nin arkasında bulunan ve şeytan olarak yorumlanan nesnelerden biri, İlluminati üyesi olan ve omzunda Allah kolyesi asılı adamı elektrik şokuyla eritiyor. Adam küle dönüşerek toprağa karışıyor. Her şeyden nem kapan bir millet olarak bunu da Soma‘ya bağladık. Elektrik şoku ve Soma faciasının oluş nedeni birbiriyle benzerlik gösteriyor. Elektriği trafo, kolyeyi ise Müslümanlık olarak ele alırsak… Gerisi size kalmış : )

KLİBİN ANA KONUSU: ELMASLAR VE SİYAHLIK

Klipte ana tema zenginlik simgeleri ve İlluminati üyelerinin sürekli Katy Perry‘e elmas vererek zenginlik teklif etmesi. Elmas’ın kömürden oluştuğu da bilinen bir gerçek.

Ayrıca klipte birçok nesne de kömürle boyanmış. Mısır’da çölün ortasında bol bol kömür bulunmasından da mesaj çıkarabiliyoruz : ) Güldüğüme bakmayın, bunlar internette konuşuluyor şuanda. Bana da komik geliyor. Ama bu sadece bir Beyin Fırtınası yazısı. Buna da dikkat çekmek istiyorum.

MADEN OCAĞI SAHİBİNİN YAZISI

Maden ocağının sahibi 2000 yılında Masonların resmi dergisine “Masonluğun Nuru” adlı bir yazı yazıyor.

GOOGLE TRANSLATE DE İŞİN İÇİNDE

Bunu da o tartışmalardan sonra bir arkadaşım bana ulaştırdı. Klibin adı olan Dark Horse, aslında kabaca Kara At anlamına geliyor. Belki daha da özel anlamları vardır. Fakat Google Translate‘ye göre Dark Horse’un Türkçe karşılığı: Beklemediği halde aday gösterilen adam

Saf saf buna inanmıyoruz elbette. Çünkü Google Translate kullanıcıya açık bir platform ve elbette birileri bunu ivedilikle uğraşıp hemen değiştirmiş. Çünkü eskiden Kara At diye çevriliyordu. Fakat şimdi bunun kimin yapmış olabileceğini bilemiyoruz. Belki de birilerinin bu URL’den anlamlar çıkardıklarını fark ettiler ve oyun oynuyorlar.

VE DİĞERLERİ

Bu yazdıklarımdan bazılarını bununla ilgili araştırmalar yapan haber sitelerinden aldım. Orada yazılanlara göre klipte kömür vagonlarının kullanılıyor, tüm işçiler örgüte itaat ediyor, gündüz vaktinde gökyüzünde Müslümanlığın simgesi olan hilal beliriyor, göğe yükseliş sembolize ediliyor…

OLAYI ABARTTIK

Yani kısaca bu kadar analiz, hepimize komik de gelse bir URL adresinden kaynaklanan çıkarımlara dayalı. Çünkü o url de S, O, M ve A harfinin yan yana gelmesi, bunun da illuminatiyi yerle bir edip rezil rüsva hale sokan bir klipte bulunması milyarda, hatta trilyonda bir ihtimal.

Velev ki analizler doğru. Bu yönde, ülkemizi asla küçümsemeyin, her türlü oyunun planlanabileceği potansiyel bir milletiz. Bizden kolay oyun oynanacak başka bir yer yok çünkü dünyada. Her şeye inanıp galeyana gelmekte üstümüze yok. Hatta biliyorum, şuan yorumlarda küfür etmemek için kendinizi zor tutuyorsunuz. Yorumlara şizofreni, gerizekalı, sığır yazmak serbest. Zaten milletçe yaptığımız en iyi şey bu.

Not: Konunun saçma oluşunun farkındayım, fakat şu sıralar sosyal medyada çok fazla göreceğinizi düşündüğüm için bir Blogger olarak şimdiden sizlere anlatmak istedim. Yakında duyarsanız şaşırmayın diye, olayın aslı bu yani.

O kadar konuştuk, bari klibi de paylaşalım. Şarkı zaten benim Katy’nin en çok sevdiğim şarkılarından bir tanesi…

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
Bu yazıyı paylaşın:
Yazar:
Fatih Özdemir

Bağlantıda kalalım

Mail adresinizi bırakın, sizi son yazılarımdan haberdar edeyim. Söz, spam olmayacak :)

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;