Son dönemde oyunculuktan şarkıcılık kariyerine geçen 10 ünlü isim

Son dönemde oyunculuktan şarkıcılık kariyerine geçen 10 ünlü isim 1

Sanat camiasında mankenlikten oyunculuğa geçmek, oyunculuktan da çeşitli sanat dallarına geçmek oldukça tercih edilen bir kariyer seçimi olmaya başladı. Üzerine bir de güzellik/yakışıklılık eklenince “vay be, her şeyi yapıyor, ne yetenekli” yakıştırmaları birbirini takip ediyor. Bazıları bir anda yükselişe geçerken, bazıları da uzun yıllar geri planda kalıyor.


Sizler için camiayı gözlemledik ve son yıllarda oyunculuktan şarkıcılık kariyerine başarıyla geçiş yapmış 10 ünlü ismi derledik.

Keyifli dinlemeler…

Meltem Yılmazkaya

2009 yılında karşımıza çıkan Aile Saadeti dizisinden bu yana oyunculuk kariyerine devam eden tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Meltem Yılmazkaya, son dönemde artan popülaritesinin üzerine bir de bu muhteşem şarkısını ekledi.

Oğuzhan Koç

Çok Güzel Hareketler Bunlar programıyla uzun yıllar Türkiye’yi kahkahaya boğan BKM Mutfak ekibinin gözde oyuncularından biri olan Oğuzhan Koç, o yıllardan beri güçlü sesiyle bizi yalnız bırakmıyor.

Yusuf Çim

1991 doğumlu olan ve son dönemdeki başrolde oynadığı dizileriyle kariyeri giderek yükselen Yusuf Çim, sesinin de güçlü olduğunu bu çalışmasıyla kanıtlamış oldu.

Bergüzar Korel

Başarılı oyunculuğunu bir albüm ile taçlandıran Bergüzar Korel de kendini bu alanda kanıtlayan isimlerden oldu.

Farah Zeynep Abdullah

Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisindeki başarılı oyunculuğunun ardından rol aldığı Unutursam Fısılda dizisinde bir şarkıcıya hayat veren Farah Zeynep Abdullah, filmde seslendirdiği şarkılarıyla önemli bir çıkış yakalamıştı.

Ebru Cündübeyoğlu

Daha çok tiyatro sahnelerinde gördüğümüz ve başarılı dizilere de imza atan Ebru Cündübeyoğlu da 2013 yılından beri eserlerini ortaya koyuyor. Ağırlık olarak Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirmeye yönelmiş durumda.

Halil Sezai

Her ne kadar kendisini isyan ettiren muhteşem şarkılarıyla tanısak da, Halil Sezai’nin 2005 yılından beri bir oyunculuk geçmişi bulunuyor.

Şeyla Halis

Cennet Mahallesi‘nin Menekşe’si Şeyla Halis, verdiği kiloların ardından çıkardığı Pazartesi Sendromu teklisiyle bomba gibi giriş yaptı.

Erkan Kolçak Köstendil

Ulan İstanbul dizisinde Şebnem Bozoklu ile seslendirdiği arabesk eserlerden sonra rol aldığı diğer filmlerde de şarkılarını seslendiren Erkan Kolçak Köstendil, bu başarısına rağmen henüz bir albüm çıkarmış değil.

Yasemin Yalçın

Yılların Yasemin Yalçın‘ı ise son dönemde çıkardığı albümüyle sevenlerine sürpriz yapan en önemli isimlerden.

Bu yazıya yorumunuzu bırakmak için buraya tıklayınız

Blogumun e-posta bültenine abone olun

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 3 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

Yorum bırakın

2 yorum

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.