İtalya’nın ünlü Su Sirki’ndeydim

Su Sirki
Su Sirki

Gelelim İtalyan Sirki’nin muhteşem ve eğlenceli görsel şölenine. Bu benim ilk sirk deneyimim değil. Önceden yine Zeytinburnu’ndaki bir alışveriş merkezinin bahçesine kurulan dünyaca ünlü bir sirki daha izleme fırsatı bulmuştum. Fakat Su Sirki’nin ondan daha başarılı ve profesyonel olduğunu söylemek mümkün. Sirkten görüntüler ve fotoğraflarla derlediğim incelemem yazının devamında.

GERÇEKTEN ZOR İŞ :)

Öncelikle bize gösteriyi sunan Togni ailesinin 4. kuşağını tebrik etmek istiyorum. Çünkü yaptıkları iş gerçekten de iş değil. Anca zevk alınıyorsa yapılabilecek bir iş. Ama aldıkları keyif zaten gözlerinden okunuyordu : ) Bazı anlarda, yaptıkları akrobasi hareketleriyle yüreklerimizi ağızlarımıza getirdikleri de söylenebilir : )

TÜRKLER AZ, TURİST ÇOK!

Dünyaca ünlü İtalyan Sirki’ni izlemeye gelen Türklerle, turistlerin sayısını oranladığımızda turist sayısının, Türklerin sayısını fazlasıyla katladığını görmek mümkün. İstanbul turist çeken bir şehir olmasaydı, sirkin izleyici alacağını bile düşünmezdim. Çünkü Türk halkı ne yazık ki bu tür etkinliklere karşı ilgisiz.

YAVRU ASLAN: SİMBAD

Dünyada her kula nasip olmayacak bir şey de yaptım. Yavru aslan Simbad’ı kucağıma aldım. O kadar sevimli ki, köpek görsem daha fazla korkardım : ) Artık aslan ve köpek kıyaslamasını siz yapın : )

SİRKTEN GÖRÜNTÜLER

Gösteriyi bir yandan izlerken, bir yandan da sizlere sunmak için video ve fotoğraflar çektim. Gösterinin tamamını çekmedim tabi ki : ) İlk başlarından kısa kısa görüntüler sundum. Asıl gösterilerin gerçekleştiği son bölümleri görmek için bu muhteşem sirki mutlaka izlemenizi öneriyorum.

KISA GÖRÜNTÜLER

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 9 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
blank
Yazar:
Sponsorlu İçerik
Tartışmaya Katılın

4 yorum

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.