Fozdemir Blog
The Morning Line İstanbul
The Morning Line İstanbul
Anasayfa > Vay Be Dedim > Meydandaki The Morning Line isimli garip proje

Meydandaki The Morning Line isimli garip proje

Eminönü meydanındaki bu sanatsal çalışma, Thyssen-Bornemisza Art Contemporary, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve Fatih Belediyesi işbirliğiyle oluşturulan bir projeymiş.

closeBu yazı 8 yıl 3 ay 21 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Eğer yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana ulaşın!

Eminönü Meydanı’nda son günlerde garip ve anlam veremediğimiz simsiyah bir cisim var. Heykel desek heykel değil; uzaylılar getirdi desek, o hiç değil :) Bende görünce şaşıran İstanbullular kervanındaydım. Sonra da projeyle ilgili araştırmaya koyuldum.

Eminönü meydanındaki bu sanatsal çalışma, Thyssen-Bornemisza Art Contemporary, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve Fatih Belediyesi işbirliğiyle oluşturulan bir projeymiş. Öğrendiğime göre birçok dünya ülkesinde bu heykelden var. Adı da: The Morning Line

Fatih Özdemir

Ben Fatih Özdemir, şu an ziyaret etmekte olduğunuz fozdemir.com’da 8 yıldır blog yazıyorum. Detaylı bilgi almak için "Hakkımda" bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

5 yorum

Yorum bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Yeni Youtube kanalımı keşfettiniz mi?