The Red Nose Day dünyanın iki farklı yüzünü gösterdi

The Red Nose Day - One Direction
The Red Nose Day - One Direction

İngiltere‘de faaliyet gösteren Comic Relief isimli bir hayır organizasyonu, yaptığı etkinliklerle bağış toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Ülkemizde İHH’yı buna örnek gösterebiliriz.

Fakat İHH gibi basit etkinlikler yerine, çok marjinal bir şekilde her yıl düzenli olarak bir etkinlik gerçekleştiriyor. Bunlardan en çok rağbet göreni ise iki yılda bir yapılan The Red Nose Day, yani Kırmızı Burun Günü etkinliği :) Mart ayında yapılan etkinlik gününde gün boyu televizyondan yayın yapılıyor. Etkinliğin simgesi ise burunlara takılan kırmızı bir palyaço burnu.

En son yapılan The Red Nose Day etkinliğinde İngiltere’nin parlayan yıldızları olan One Direction isimli genç müzik grubu aktif olarak kullanılmış. One Direction üyeleri Afrika‘daki çoğunluğu Müslüman olan çocukların yaşadıkları yerleri geziyor ve onlarla tanışıyor. Fakat gördükleri manzara karşısında pek de hoşnut olmuyorlar. Hatta gözyaşlarına boğuluyorlar.

Fotoğraflar ve videolar dünyanın iki farklı yüzünü ortaya sermeye yetiyor ve artıyor bile!

Şimdi sizlere iki tane video izleteceğim. Videoların dili İngilizce, ama anlamak için dil şartı aranmıyor. Çünkü izleyecekleriniz insanlık dilinizle alakalı.

ZAYN MALİK ÇOCUKLARLA BERABER

SADECE 5 POUND

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 7 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
blank
Yazar:
Fatih Özdemir
Tartışmaya Katılın

1 yorum

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.