Fozdemir Blog
The Red Nose Day - One Direction
The Red Nose Day - One Direction
Anasayfa > Vay Be Dedim > The Red Nose Day dünyanın iki farklı yüzünü gösterdi

The Red Nose Day dünyanın iki farklı yüzünü gösterdi

İngiltere’de faaliyet gösteren Comic Relief hayır organizasyonun The Red Nose Day etkinliği ve One Direction

closeBu yazı 4 yıl 5 ay 28 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Eğer yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bana ulaşın!

İngiltere‘de faaliyet gösteren Comic Relief isimli bir hayır organizasyonu, yaptığı etkinliklerle bağış toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Ülkemizde İHH’yı buna örnek gösterebiliriz.

Fakat İHH gibi basit etkinlikler yerine, çok marjinal bir şekilde her yıl düzenli olarak bir etkinlik gerçekleştiriyor. Bunlardan en çok rağbet göreni ise iki yılda bir yapılan The Red Nose Day, yani Kırmızı Burun Günü etkinliği :) Mart ayında yapılan etkinlik gününde gün boyu televizyondan yayın yapılıyor. Etkinliğin simgesi ise burunlara takılan kırmızı bir palyaço burnu.

En son yapılan The Red Nose Day etkinliğinde İngiltere’nin parlayan yıldızları olan One Direction isimli genç müzik grubu aktif olarak kullanılmış. One Direction üyeleri Afrika‘daki çoğunluğu Müslüman olan çocukların yaşadıkları yerleri geziyor ve onlarla tanışıyor. Fakat gördükleri manzara karşısında pek de hoşnut olmuyorlar. Hatta gözyaşlarına boğuluyorlar.

Fotoğraflar ve videolar dünyanın iki farklı yüzünü ortaya sermeye yetiyor ve artıyor bile!

Şimdi sizlere iki tane video izleteceğim. Videoların dili İngilizce, ama anlamak için dil şartı aranmıyor. Çünkü izleyecekleriniz insanlık dilinizle alakalı.

ZAYN MALİK ÇOCUKLARLA BERABER

SADECE 5 POUND

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

1 yorum

Yorum bırakın

%d blogcu bunu beğendi: