TransferGO ile yurtdışından Türkiye’ye, Türkiye’den yurtdışına para göndermek

TransferGO ile yurtdışından Türkiye'ye, Türkiye'den yurtdışına para göndermek 1

Ülkemize gelen yurtdışındaki fintechlerin yaka paça dışarı çıkarılmasına son yıllarda fazlasıyla şahit oluyoruz. Paypal da bu mağdurlardan biri ve bildiğiniz gibi uzun zamandır Türkiye pazarında yok.


Yurtdışına para göndermek için SWIFT ve Western Union gibi servislere fahiş fiyatlar ödemekten kurtaracak bazı dünyaca ünlü fintech startupları var ve bunlar ülkemizde de hizmet vermeye başladılar. Geçen aylarda yazmış olduğum “Yurt dışından Türkiye’ye, Türkiye’den yurt dışına en iyi para transferi servisi hangisi?” yazımda bunları listelemiştim.

Ben bu yazımda sizlere sürekli kullandığım ve daha başarılı bulduğum TransferGO‘dan bahsedeceğim.

Ziraat Bankası‘yla işbirliği yapan TransferGO ile ülkemizden yurtdışına ve yurtdışından ülkemize dilediğiniz banka hesabına para transferini çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Web sitesini ziyaret ederek ya da mobil uygulamasını indirerek saniyeler içerisinde anlık kur üzerinden yurt dışındaki herhangi bir IBAN numarasına ya da yurt dışından ülkemizdeki herhangi bir IBAN numarasına çok ucuz komisyonla para transferi yapabilirsiniz.

TransferGO ile yurtdışından Türkiye'ye, Türkiye'den yurtdışına para göndermek 2

Sistem oldukça şeffaf ve paranızın tahmini olarak saat kaçta ulaşacağı gönderim sırasında size söylüyor. Defalarca kullandığım bir sistem olduğundan, bu zamana kadar söz verdikleri saati hiçbir şekilde aksatmadıklarını ifade edebilirim. Ayrıca paranızın tam olarak nerede olduğunu anlık olarak her aşamada size bildiriyorlar. Yan tarafta örnek bir fiyatlandırma mevcut.

Para göndermek için ilk olarak uygulamada ya da sitede göndermek istediğiniz ülke ve para miktarını giriyor ve bu işlemlerin sizin hangi banka hesabınızdan gerçekleşmesini istediğinizi seçiyorsunuz. Daha sonra “Başlat“a tıklayıp işlemi başlatıyorsunuz. Bunu yapar yapmaz sistem size bir banka hesabı gösteriyor ve oraya para göndermenizi söylüyor. Bir diğer seçenek ise banka kartınızı girerek transfer yapmadan direkt olarak ödeme yapmak.

Toplam tutarı bu iki yoldan biriyle TransferGO‘ya ödediğiniz an transfer işlemleriniz başlıyor. Vaad edilen sürede ise karşı tarafa aktarılıyor.

TransferGO‘nun öne çıkan en iyi özelliği ise bence ücretsiz para gönderimi. Eğer paranızın ne zaman ulaşması gerektiği sizin için önemli değilse “ücretsiz” seçeneği ile herhangi bir ücret ödemeden para gönderebilirsiniz. Tabii bu durumda paranız biraz geç ulaşıyor. Ne zaman ulaştığına dair bilgi size zaten veriliyor.

Türkiye’ye geçen yıl giriş yapan TransferGO, pazarda tutunabilmek için kesenin ağzını da biraz açmış durumda. Eğer bu davet linkini kullanarak para transferi yapar ve hesabınızı doğrulatırsanız 10 pound hediye para da kazanıyorsunuz: http://trgo.co/tr/r/fozdemir

Üye olduktan sonra siz de arkadaşlarınızı TransferGO‘ya davet ederek aynı miktarda para kazanabilirsiniz. Döviz kurunu düşündüğünüzde bu bile sizin için bir gelir kapısı olabilir :) Tek yapmanız gereken sisteme verdiğim linkler üzerinden kayıt olmanız.

Şimdiden keyifli harcamalar :)

Bu yazıya yorumunuzu bırakmak için buraya tıklayınız

Blogumun e-posta bültenine abone olun

Yorum bırakın

1 yorum

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.