Turkcell Superonline ve veremediği ADSL hizmeti

Turkcell Superonline ve veremediği ADSL hizmeti

Geçtiğimiz günlerde yazdığım Türk Telekom fiber altyapısını eleştirdiğim yazımın ardından bir başka yazıyla daha karşınızdayım. Bu seferki konum, 2 yıl taahhütlü hizmet aldığım internet servis sağlayıcımız Turkcell Superonline

Evdeki internetimizi zamanında Türk Telekom’dan (O zamanlar TTNET) Turkcell Superonline’a taşıdığımızda her şeyin daha iyi olacağını düşünmüştük. Öyle de oldu aslında, fakat bu geçtiğimiz 3 ayın dışında… 3 aydır seyrek bir şekilde yaşanan kopmalar, son 3 haftadır her gün yaşanmaya başlayınca; yetkililerle yaşadığımız maceraları sizlerin de bilmesini uygun gördüm. Çünkü sorun giderilemiyor!

3 hafta önce…

18 Ocak günü, her şey akışında giderken birdenbire modemin kendini resetlemesi ve şifre sıfırlamasıyla başlamıştı her şey;

Bunu da bir tweetle duyurmuştum. Attığım tweetin ardından çok kısa bir sürede bana ulaştılar ve oturdukları yerden yaptıkları birkaç işlemle internet bağlantımız geri gelmişti. Kopmalar yaşadığımız bu resetlenme olayından sonra iyice arttı. Artık her gün (özellikle sabah ve gece saatlerinde) internetimiz kesiliyordu. Kesintiler gelip geçici de değil, çağrı merkezini aramadığımız sürece düzelmiyor.

Türk Telekom’un altyapısı üzerinden ADSL hizmeti veren Turkcell Superonline, bu arızaların sebebini Türk Telekom’a bağlıyor ve her seferinde Türk Telekom yetkililerine arıza kaydını bildirdiğini ifade ediyor. Yani Türk Telekom’un hiç işi gücü yok, rakip müşterisinin arızasını gidermek için hattı incelemek üzere teknik ekibini bölgeye gönderecek!

Hadi öyle oldu diyelim; bu zamana kadar hiçbir Türk Telekom yetkilisi eve gelip kablo kontrolü yapmadı. Çünkü, her internet kesildiğinde çağrı merkezini arıyoruz ve tek tuşla internetimiz geri geliyor. Kesintiler bir keresinde 14 saat süreye kadar ulaşmıştı.

Artık her gün rutin bir şekilde internete bağlanmak için çağrı merkezini arıyoruz, görevli kişi arıza kaydı oluşturuyor, ardından internet geri geliyor ve bizi arayarak marifetmiş gibi “Sorununuzu giderdik, bir daha olmayacak, olursa tekrar arayın” diyorlar. Sonra tekrar kesiliyor ve tekrar arıyoruz. Yine arıza kaydı oluşuyor ve sorun gideriliyor. E hani sorun Türk Telekom’daydı? Bilmediğimiz bir şeyler mi var? Orada ne karıştırıyorsunuz da internet tek tuşla geri geliyor? İnternet hizmeti alabilmek için çağrı merkezini arama gibi yeni bir hizmet mi başlattınız? Bu sorulara cevap meçhul…

YENİ GELİŞMELER – 29 Şubat 2016

Sorunumuzla ilgili yeni gelişmeleri de eklemek istiyorum. Bugün sorunumuzun 6. haftasına girdik. Çağrı merkezini 36x’inci arayışımız. Bizi hala “Türk Telekom arızası, sorunu bildirdik, hallediyorlar” deyip oyalıyorlar. Aklıma geldi ve eski TTNET Airties modemimi bağladım. İnternet kopma sorunu düzeldi. Kendi sorunumu kendim bulmuş oldum ve tekrar çağrı merkezini aradık.

Abone olurken başvurduktan 1 saat sonra modemimizi kuryeyle getiren Superonline, arızalı modemimizi en yakın Aras Kargo’ya gidip adreslerine postalamamızı istediler. Üstelik 5 gün içinde geleceğini söylüyorlar ki bu işi internet üzerinde olan kişiler için devasa bir kayıp süresi. Bunu söylediğimizde verdikleri cevap ise bir modem temin etmemiz ya da “yasal haklarınızı kullanabilirsiniz” oldu.

Haftalardır modemin arızalı olduğunu tespit edemeyen, modeminizde sorun yok deyip topu rakibi Türk Telekom’un üzerine atan ve günü kurtarmaya çalışan bir servis sağlayıcıdan bahsediyoruz. Müşteri memnuniyeti denen bir şey de yok, suratımıza telefon kapatmalar ve umursamaz cevaplar da cabası. Turkcell markasına ciddi zarar veren bu kuruma karşı neden Turkcell sesini çıkarmıyor?

Yaşanan dram sona erdi – 02.03.2016

Kendi kendime bulmuş olduğum modem arızasını gidermek amacıyla taaa Seyrantepe’deki Turkcell Superonline şubesine giderek modemimi yenilettim. Yazdığım blog yazısı mı etki oldu bilinmez; daha önceden Bursa’ya kargola diyen çağrı merkezi, daha sonra şubesine yönlendirdi. Şuan evimde internet akışı sorunsuz olarak devam etmektedir. Ama bu durum çağrı merkezinin sorumsuzluğunu ve bilgisizliğini değiştirmeyecek.

Sorun sadece bende değil

Sorunu yaşayan birçok kişi var. Sesini duyabilmeyi başaran kişiler, internette karalama kampanyalarına devam ediyor.

http://blog.radikal.com.tr/sosyal-medya-pazarlama/turkcell-superonline-magduriyetine-kim-dur-diyecek-67584#2DC4C1D8

Numaramızı Türk Telekom’dan kurtuluş yolu olarak Turkcell Superonline’a taşımıştık, fakat durum ortada. Taahhüdün bitmesine daha 10 ay var. Bunun rahatlığıyla gevşek gevşek davranıyorlar. Yazıyı yazmamak ve markayı karalamamak için sabretmiştim, ama artık yeter. Bunu herkesin bilmesini istiyorum.

https://www.facebook.com/fatihozdemir/posts/10208925646402119

NEDEN ADSL?: Çünkü “Fiber”i sadece reklamlarda görüyoruz, İstanbul’un göbeğinde fiber altyapısı rezalet halde.

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 4 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
Bu yazıyı paylaşın:
Yazar:
Fatih Özdemir

Bağlantıda kalalım

Mail adresinizi bırakın, sizi son yazılarımdan haberdar edeyim. Söz, spam olmayacak :)

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;