Ünlü iş adamlarıyla ilk yemeğimiz #fellowup

Ünlü iş adamlarıyla ilk yemeğimiz #fellowup 1

Türkiye Girişimcilik Vakfı‘nın #Fellow programına katılma hikayemi ve bunun ne olduğu bir önceki yazımda anlatmıştım. Bu yüzden bildiğinizi varsayarak direkt konuya geçiyorum :)


Fellow olmanın ne demek olduğunu ve nasıl bir yerde olduğumu anladığım en çarpıcı etkinlik, geçtiğimiz Cumartesi günü Kuruçeşme’deki bir restoranda mütevelli heyetlerinin bir bölümüyle yediğimiz öğle yemeği oldu. Sosyal medyadan birkaç fotoğraf paylaşmıştım, fakat anlatmadığım bazı muhabbetleri de sizlerle buradan paylaşmak istiyorum.

Bizim yemek masamıza Hakan Baş ve Yomi Kastro denk gelmişti. Kendilerinin kim olduğuna dair bilgiyi Google’layarak almanızı tavsiye ederim. Peak Games‘in kurucusu, şimdilerde de Lidyana.com‘u yöneten Hakan Baş‘ı önceki günlerde İTÜ Sektör Günleri – İnternet Sektörü etkinliğinde dinlemiştim. Oldukça da keyifli bir kişiliği olduğunu söyleyebilirim. Girişimcilik hayat hikayesi de bir o kadar ilgi çekici. Inveon’un kurucusu Yomi Kastro‘nun hikayesini ise yemekten sonraki etkinlikte detaylıca öğrenme fırsatı buldum. Kendisiyle İsrail – Tel Aviv gezisinde daha detaylı tanışacağız zaten, oldukça da eğleneceğimizi düşünüyorum :)

Bizim masa böyleydi. Diğer masalarda da ilgi duyduğum sektörlerden takip ettiğim isimlerin olması beni oldukça mutlu etti. Elbette kendi masamla yetinmedim ve onlarla da tanıştım :)

İlk olarak E-Tohum‘un kurucu ortağı ve CEO’su Burak Büyükdemir ile aramızda geçen konuşmayı aktarmak istiyorum. Bundan 1 yıl önce E-Tohum’un İTÜ Ayazağa’daki etkinliğine katılmıştım. O sırada kendisiyle tanışma fırsatı bulmuştum bulmasına ama hepi topu 30 saniye sürmeyen bir muhabbetti. Akılda kalıcılık oranı neredeyse hiç yok :) Fakat bu yemekte kendisiyle tuvalette karşılaştık :D Ardından muhabbet başladı zaten – tabi dışarıda :). Daha çok yerel girişimim Giresunblog.com‘u anlattım. Oldukça ilgisini çekti neredeyse 10 dakika boyunca sohbet etitk ve “gelişmelerden mutlaka haberdar et beni” şeklinde attığı mail #fellow olmanın ne demek olduğunu bir kez daha gösterdi bana. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

Bir diğer bahsetmek istediğim isim ise 41 29 GREY reklam ajansının CEO’su Alemşah Öztürk. Kendisini hep profil fotoğraflarından bilirdim. Tanışma fırsatım da kim bilir ne zaman olurdu, ancak bir işim olacak ki ben onların ajansına gideceğim – ortak çalışacağız vs. En azından birkaç yıl için bu mümkün değildi. Onunla da tanışmış olduk böylelikle.

Ve Erol Bilecik… Apple Iphone Türkiye distribütörü Index Grup’un CEO’su, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Başkanı ve her şeyden önemlisi pamuk gibi şeker gibi canayakın bir adam. Vakfa girişimde mülakatımı kendisiyle yaptım. Yani bu programa katılışım onun insiyatifindeydi :) Seçildikten sonra ilk kez yemekte karşılaştım kendisiyle. Ben yanına gittiğimde sıradan bir merhaba diyeceğini düşünmüştüm fakat öyle olmadı. Sanki yıllardır tanıyormuşçasına bir samimiyet görünce içim ısındı. Muazzam bir insan; bizimle selfie çekmeyi sevdiği gibi bas gitarı da ağlattığı söyleniyor :)

HP'nin genel müdürü Serdar Urçar ve Index'in kurucusu Erol Bilecik ile yemek sonrası selfie :)

Fatih Özdemir (Fozdemir) (@fozdemircom) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

HP Türkiye‘nin Genel Müdürü Serdar Urçar‘ın da bu selfieye girmesiyle birlikte unutulmaz bir hatıra gülümsemelerimize karışmış oldu.

Mütevelli heyetinden çok kişi vardı yemekte ama hepsiyle tanışma fırsatı bulamadım tabiki. Kapanışı da Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ile yapmak istedim :) Kendisiyle çektirdiğim selfie sonrası söylediği ilk şey “senin saçın en güzelmiş öyle yaa” oldu :) Hiç beklemediğim bir tepki olduğundan ne diyeceğimi şaşırsam da, aklımda güzel bir anı olarak kalmış oldu.

Kollarımda Pegasus var :) – Ali Sabancı ile… #fellow

Posted by Fatih Özdemir on 24 Ekim 2015 Cumartesi

Tweette dediğim gibi Fellow olmak işte böyle bir şey! Felsefemiz: Sky is the limit

Dünün Blogger’i şimdinin Fellow’u #fellow2015

Bunları yaşayabilmemizi, bu ortamın oluşmasını sağlayan koca yürekli adam Sina Afra‘yı da yazımın sonunda eklemek istedim. Onun bir gün otururken düşündüğü bu vakıf fikri, şimdi 80 gencin hayallerini süslüyor.

Türkiye'deki e-ticaret'in babası Sina Afra'nın yeni dönem öğrencisi olarak öğreneceğim yeni bilgiler için şimdiden heyecanlanıyorum. Başlıyoruz #fellow

Posted by Fatih Özdemir on 24 Ekim 2015 Cumartesi

Ve gençler… Aynı dili konuştuğum gözleri parıl parıl 79 kardeşlerim. Sizi de bu yazıda es geçmiyorum. İki günde neredeyse birkaç yılı yaşadık. Bir sonraki buluşmayı iple çekiyorum. Hepinizi seviyorum <3

Bu fotoğraftakilere iyi bakın. #fellow80 geleceğe hazırlanıyor :)

Posted by Fatih Özdemir on 24 Ekim 2015 Cumartesi

Yeni yazılarda görüşmek üzere!

Yanıt Verin

12 yorum