Webrazzi Summit 2015’in ilk gününde yaşananlar #webrazzi15

Webrazzi Summit 2015'in ilk gününde yaşananlar #webrazzi15 1

Türkiye’nin önde gelen internet sitesi Webrazzi tarafından organize edilen Webrazzi Summit bu yıl da yoğun bir katılımla Wyndham Grand İstanbul‘da gerçekleşti. Bu yıl ilk defa katıldığım konferansta yaşadıklarımı sizlere aktarmak istiyorum.


turkcell-murat-erkan-webrazzi-summit-2015-2Daha çok Webrazzi’nin kurucusu Arda Kutsal’ın moderatörlük ettiği konferans Borsa İstanbul Özel Pazar’ın gonguyla başladı. Ardından birçok konuşmacı sahne aldı ve internet sektörü üzerine konuşmalar başladı.

İlk olarak Turkcell Perakende ve Aktif Satış Grup Başkanı Murat Erkan konuşmaya başladı. Hepimizin merakla beklediği 4,5G teknolojisini anlattı tabiki. Nisan ayında 375 Mbit‘lik ilk 4,5G internetin kullanıcılara açılacağını söyleyen Erkan, daha sonra kademeli olarka bu hızın 1000 Mbit‘lere çıkartılacağını belirtti.

Turkcell Superonline CEO’su Murat Erkan 4,5G’yi anlatıyor #webrazzi15

Fatih Özdemir (Fozdemir) (@fozdemircom) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

naspersArdından Türkiye’nin popüler e-ticaret sitesi Markafoni’yi satın alan Naspers Grubu‘nun Küresel Strateji Direktörü Sebastiaan Vaessen konuşmayı devralarak mobil çağda kazanan stratejileri anlattı. “Bundan sonra internete bağlanacak olan 1 milyar kullanıcı, gelişmekte olan ülkelerden gelecek ve mobil olacak” diyen Vaessen, mobildeki büyümenin de daha çok uygulama odaklı olarak gerçekleştiğini vurguladı.  Naspers’ın yakın zamanda mobil öncelikli ikinci el alım-satım pazar yeri uygulaması Letgo’ya yaptığı 100 milyon dolarlık yatırımdan da bahsederek, Letgo’nun faydalarından söz etti. Ve daha bunun gibi birçok konuşma gerçekleşti bugün Webrazzi Summit’te, hepsini buradan anlatarak sizi sıkmak istemem. Dileyenler webrazzi.com‘daki haberlere göz atabilirler.

FUAYE ALANINA GÖZ ATALIM

bukoli-fozdemirFuaye alanında birbirinden değerli markaları görebilmek mümkündü bugün. Özellikle yeni çıkan girişimlerin standlarına uğradım ilk olarak. Bunlardan biri de Bukoli oldu. Daha çok açıkhava reklamlarına denk geldiğim Bukoli sistemini yakından test etme fırsatı buldum.

Proje ilk çıktığında blogger arkadaşım @burakoli‘ye billboard fotoğrafını çekip göndermiştim. Çünkü onun blogunun ismine çok benziyordu, hatta renkler bile. Şimdi de misilleme olarak Bukoli ekibiyle fotoğraf gönderdim :) Bu konuyu konuşalım Burak…

Bir diğer ilgimi çeken stand ise elbetteki Turkcell oldu. Daha doğrusu Turkcell Akademi… Standa konulan sanal gerçeklik gözlüğü similatör oyununu oynadığımda günün rekorunu kırmıştım. Fakat daha sonra baktığımda beni çok az sayıyla geçen biri olmuş :)

Büyük ödülü de böylelikle kaçırmış olduk. Ama teselli ödülleri de yok değil…

Turkcell sanal gerçeklik gözlüğü simülasyon oyununda skoru geçtim. Akşama kadar kimse kapmazsa büyük ödül bende :) #webrazzi15

Posted by Fatih Özdemir on 21 Ekim 2015 Çarşamba

Bir çanta dolusu data topladım kendime bu alanda. Hem promosyon ürünleri, hem de kartvizitler. Birçok kişiyle de tanıştım. Hepsini değerlendireceğim kısa bir zamanda. Bütün markaları tek tek anlatmak uzun sürer diye kısa kesiyorum.

Webrazzi Summit’te yalnız değildim. Yakın zamanda hayatıma giren, aralarında benim de bulunduğum Türkiye’nin en girişimci 50 gencinin seçildiği Türkiye Girişimcilik Vakfı Fellow programının bazı Fellower’ları, vakfın başkanı Sina Afra ve Mütevelli heyetinden Hakan Baş da aramızdaydı. Bu konudan size bahsetmedim, cuma günkü ilk tanışma toplantısını bekliyorum çünkü. Detayları yakın bir zamanda ayrı bir yazının içinde vereceğim.

STARTUP LOUNGE’de neler var?

bundle-fozdemirBu yıl Startup Lounge adı altında yeni girişimciler için özel bir alan da belirlenmiş. Burada Türkiye’de gelecek vaad eden startupları görebilmek mümkün. Ben de birçok projenin sahipleriyle tanışarak yapmaya çalıştıkları işler hakkında bilgi aldım. Haber takip uygulaması Bundle‘nin standı önceliğim oldu tabiki, biliyorsunuz ki blog projelerim çok yakın bir zamanda Bundle bünyesine girerek, uygulama üzerinden de takip edilebilir hale geldi. Kendileriyle burada yüzyüze de tanışma fırsatı da bulmuş oldum.

Dikkatimi çeken diğer projeler ise E-Bursum, Tuşla, Kuax, Market Wall ve Pandora oldu. Projelere oy vererek destek olmak için: http://summit.webrazzi.com/oyla/

Webrazzi Summit 2015‘in ilk gününde yaşadıklarım bunlardı. Yarın da devam edecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bu yazıya yorumunuzu bırakmak için buraya tıklayınız

Blogumun e-posta bültenine abone olun

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 5 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

Yorum bırakın

4 yorum
  • Bende çok katılmak istiyordum ancak , nasip olmadı bu yıl artık seneye inşallah fotoğraflarınızdan anlaşıyor nekadar kaliteli bir konferans olduğu

  • Bende çok katılmak istiyordum ancak , nasip olmadı bu yıl artık seneye inşallah fotoğraflarınızdan anlaşıyor nekadar kaliteli bir konferans olduğu

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.