Yapı Kredi Nuvo ve Gold’un ortak saçmalığı

Yapı Kredi Nuvo ve Gold'un ortak saçmalığı 1

Bugün birtakım teknoloji alışverişi yapmak üzere gold.com.tr’ye girdim. Direkt gözüme çarpan detay müşterisi olduğum Yapı Kredi Nuvo kartına özel mağaza oldu. Zaten bu mağazayı daha önceden de biliyordum. Kampanyanın devam ediyor olmasını fırsat bilip sepetime 4 adet ürün ekledim. Daha sonra Nuvo İnternet Bankacılığı üzerinden şifre almaya çalıştığımda, ilgili bölümün kaldırıldığını fark ettim. Bunun üzerine önce Gold Çağrı Merkezi’ni aradım. Telefonu açan bayan önce kampanyanın 31 Aralık’ta bitmiş olduğunu ifade etti ve “ Kampanya bitmiş, ama size özel bir indirim olabilir belki” diyerek biz sizi arayacağız dedi. (Bitmiş bir kampanyanın sitede neden hala indirimdedir diye güncel bir şekilde tutulduğunu da anlamış değilim)


Gold tarafından bir saat içerisinde tekrar arandım. Bu sefer ise kampanyanın devam ettiğini, indirimdeki ürünlerin doğru olduğunu ve şifreyi alabilme sorunlarımla ilgili Nuvo ile görüşmem gerektiğini ifade ettiler. Hemen ardından Yapı Kredi Nuvo Çağrı Merkezi’ni aradım. Oradaki bayana şifremi alamıyorum diye ifade ettiğimde başta neyi kastettiğimi anlamadı. Kızcağızın markasının Gold ile yaptıkları ve övündükleri ortak anlaşmalarından haberi bile yok. Durumu ben izah ettim ve yine bir süre hatta bekletildim.

Bayandan gelen cevap kampanyanın 31 Aralık’ta son bulduğuydu. “Gold kampanyayı devam ettiriyor, onları aradım ve size yönlendirdiler” dediğimde gold.com.tr’de Nuvo ile ilgili bir mağazanın bulunmadığını söylediler. “Nasıl yok, siteye girin bakın” diye üsteledim. “Gold kampanyamız bitti, bizimle alakalı bir şikayetiniz var mı?” diye sordu. Ben de “Evet var, şuan iki şirket tarafından da kandırıldım” diyerek tekrar üsteledim. Baktı benimle uğraşılamayacak, ardından hemen bilgilerimi aldı ve inceledikten 15 dk içerisinde sizi arayacağız dediler.

Aradılar mı? Elbette hayır. Belki yarın ararlar. Görürsem söylerim.

Gold.com.tr siparişimi bu sorumsuzluk yüzünden iptal ettiğimi de ifade etmek istiyorum. Markalar birbirleriyle olan anlaşmalarında sorumsuzca davrandıkları ve personelini yeterince bilgilendirmedikleri sürece müşteri kaybetmeye mahkum olacaklar!

Bu yazıya yorumunuzu bırakmak için buraya tıklayınız

Blogumun e-posta bültenine abone olun

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 6 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.

Yorum bırakın

3 yorum

İnternet bağlantınızda bir sorun görünüyor. Ama yine de Fozdemir Blog'u ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.