Bu yaz tatil planlarınız için Bodrum’a ne dersiniz?

Yaza doğru yaklaşırken herkes kendi kafasındaki tatil planını yapmaya başladı. Kimisi yurtdışı hayalleri kurarken kimisi de ülkemizin güzide tatil merkezlerini tercih edecek. Benim planlarımın arasında bu yıl Ege sahillerini de kapsayacak gezgin ruhumu alevlendiren bir turistik gezi yapma hayalim var.

Nereye gidilir, nerede ne yapılır derken yaptığım araştırmalar sırasında denk geldiğim bir fırsat rotamı Bodrum’dan başlatmaya yetti.

wow-bodrum-resort-aktivite-2Herkes için her yaşa göre tatil fırsatları sunan MNG Turizm’de denk geldiğim, Bodrum’un en ünlü koylarından biri olan ve benim de merak ettiğim Gümbet’te yer alan WOW Bodrum Resort oldukça ilgimi çekti. Özellikle biz gençlere özgü yapmış oldukları kampanyalar bu kararı vermemde etkin rol oynadı diyebilirim. Üstelik otelin Mini Club’u geç saatlere kadar açıkmış ve Gümbet Koyu’nun en eşsiz manzarasına burada tanıklık edebiliyormuşuz.

Zaten Bodrum, hem tarih hem de yaz turizmini bir arada yaşayabileceğiniz yegane noktalardan biri. Beni de çeken aslında deniz turizminden çok bu tarihi güzellikler. Özellikle Bodrum Kalesi başta olmak üzere; antik şehirleri, antik tiyatroları ve müzeleri listeme ekledim. Foursquare’den popüler mekanların araştırmasını da yaptım. Konaklama alternatifimi de bulduğuma göre sanırım artık hazırım.

wow-bodrum-resort-genel-7Uzun zamandır gitmek istediğim yerler arasında yer alan Bodrum’a kavuşma hayallerim, eğer herhangi bir ani plan çıkmazsa bu yıl biraz daha yakın diyebilirim.

Eğer evdeki hesap da çarşıya uyarsa, bu yaz hayalim olan Ege turuma Bodrum’dan başlayacağım :) Tabi sonrasında 1 Mayıs’ta başlayacak kapıda vize olayı başlarsa 1-2 günlüğüne de Kos’a da kaçabilirim. Bekleyip göreceğiz :)

Minik uyarı: Bu içeriği yazalı yaklaşık 4 sene geçti. İçindeki bilgilerin eskimiş olabileceğine karşı dikkatli olmanızı öneririm. Eğer güncel bir sorunuz varsa yorumda belirtmenizi rica ediyorum.
Yazar:
Sponsorlu İçerik
Tartışmaya Katılın

4 yorum

Bağlantıda kalalım

Mail adresinizi bırakın, sizi son yazılarımdan haberdar edeyim. Söz, spam olmayacak :)

Takipleşelim :)

Merhaba, ben Fatih Özdemir: Burada; deneyimlerimi, seyahatlerimi, araştırmalarımı, beğenilerimi ve eleştirilerimi sizler için arşivliyorum.

Hakkımda bilgi almak için buraya tıklayınız. Eğer sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımı takip etmek isterseniz;